Προς το περιεχόμενο

Κλοπή κιθάρας


maze

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

παραθέτω πραγματικό γεγονός που μόνο ως ανέκδοτο μπορεί να το μεταφράσει κανεις,

 

πήγα πρίν απο καιρό σε κατάστημα γνωστής courier για να στείλω ενα σπάνιο βινύλιο,

 

παραδήδω το βινύλιο και η ταμίας με ρωτάει αν θέλω να το ασφαλίσω! της λέω οχι και η τύπισα το ΠΕΤΑΕΙ βαρβαρα απο πίσω της σε μια στίβα με πράγματα! έμεινα αποσβολομένος! την ρωτάω λοιπόν αν μπορώ τουλάχιστον να γράψω πάνω στη συσκευασία "ευθραυστο" και της εξηγώ οτι ειναι βινυλιο πανάκριβο και τ λοιπά. κανένα πρόβλημα μου απαντάει και μου το δίνει πίσω. γράφω λοιπόν τα σχετικά με μαρκαδόρο και της το ξαναδίνω, και μου λεει, and i quote! "πάντως κύριε αν δεν πληρώσεται δεν μπρούμε να σας εγγυηθούμε τίποτα" και με αυτή την πρόταση το ΞΑΝΑΠΕΤΑΕΙ παραδηγματικά στην στίβα!

 

Νομίζω οτι αυτό τα λέει όλα!

 

insurance και πάλι insurance  ειδικά όταν πρόκειται για ακριβό αντικείμενο! αλλιώς δεν νομίζω ότι μπορείς να τους  κάνεις τιποτα! δυστυχώς δεν θα βρείς άκρη!

King for a Day

Fool for a lifetime!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με την ασφάλεια το επιβεβαιώνω κ εγώ.

 

Πρόσφατα, σε μια περιπέτεια που είχα με την DHL (έχω κάνει σχετικό post) βρέθηκα στο εμπορικό τελωνείο στη Θεσσαλονίκη, όπου για να βρούμε το πακέτο μας, έπρεπε να σηκώσουμε άλλα 5-6 από πάνω.

Κάποια από αυτά ήταν ασφαλισμένα κ ήταν το πρώτο πράγμα που κοιτούσαν, κ φυσικά τους φερόντουσαν ανάλογα.

Μέχρι τώρα, όλα τα πακέτα μου από Αμερική ήταν ασφαλισμένα, κ ήρθαν σε πολύ καλή έως άριστη κατάσταση.

Νομίζω συσχετίζονται τα δύο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε διαβασα το πακετο που εφαγες με τη κλοπη της ξενης κιθαρας!θελω να σου πω οτι το 50% φταις εσυ ! πηγενε στην εταιρια courier που εδωσες το πακετο και αν σου λενε παραμυθια πες τους οτι θα βγεις στα καναλια !να ξερεις παντα ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΥΒΕΡΝΑΕΙ Η ΤV!!!!!!! ολοι φοβουνται τους δημοσιογραφους!απηλεισε τους!ρωτα και εναν δικηγορο !πολλα μπορεις να πετυχεις!μην το αφησεις ετσι!ειναι κριμα!καλυτερα να παρουν το αμαξι παρα τη κιθαρα!

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ ΕΓΩ.....ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΑΚΟΥΝΕ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα μου γυρναει το κεφαλι με αυτα που ακουω. Λες και δεν πληρωνεις για να παει το δεμα εκει που θες πρεπει να το πληρωσεις διπλά για να μη στο βουτηξουνε οι υπαλληλοι. Γ@#$%^ ΤΟΥΣ λεω εγω.Τραβα τους στα δικαστηρια αν σου κανουνε τις παπιες. Και χρησιμοποιησε αυτο που ειπε ο φιλος παραπανω οτι το δεμα ζυγιζε 5κιλα και εφτασε στον προορισμο του 2κιλα ελαφρυτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάθε αποστολή δέματος που δεν είναι "έγγραφα" (κοινώς φάκελος με χαρτιά) γράφεται στην απόδειξη το τι μεταφέρεται.

 

Η απόδειξή σου απ'τον kourier τι γράφει στην περιγραφή του είδους;

 

Πολύ σωστά σημειώθηκε και το θέμα του βάρους.

 

Μακάρι να βρεθεί η κιθάρα...

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κάθομαι και παρακολουθώ...από χθές... αλλά δυσκολεύομαι να συγκρατηθώ.

 

Το θέμα maze, είναι ότι έχασες την κιθάρα. Όλα τ' άλλα (οδηγίες πακεταρίσματος, σου είπαν, τους είπες κλπ) είναι θεωρίες.

Εννοείται ότι ασφαλίζουμε τα ακριβά δέματα. Εξάλλου, ... σε flightcase την είχες?  (Αν δεν χανόταν μπορεί και να έφτανε σπασμένη. )

 

Συγνώμη αν ακούγομαι απότομος, αλλά θεωρώ ότι έχεις πολύ μεγάλο μερίδιο ευθύνης για την απώλεια. 

 

Ευχομαι -κι εγω- να πιάσουν τον κιαρατά που τη βούτηξε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου