Προς το περιεχόμενο

Σχολιάστε μας. Αντέχουμε πολλές φορές.


publius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνφορουμίτες και συνφορουμίτισες, είμαστε πλέον στην ευχάριστη θέση να σας κοινοποιήσουμε την μουσική μας στο

 

 

www.myspace.com/publiusenigmaband

 

 

Review το άκουσμα

 

Καλή ακρόαση

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου αρεσατε..................Προσοχη μονο γιατι οι ομοιοτητες ειναι αρκετα επικινδυνες...

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεία σου φίλε... Λοιπόν οι παρακάτω απόψεις είναι εντελώς υποκειμενικές και φυσικά μπορεί να είναι και λάθος. Οτι παίζεται καλά προφανώς το ξέρετε! επίσης οτι ακούτε πολύ floyd είναι δεδομένο... Το κομμάτι με τους ελληνικούς στοίχους μοιάζει με τραγούδι από το animals. Αλλά παρα μοιάζει...  προσωπικά έχω αντιγράψει αρκετές φορές gilmour και floyd στο κάτω κάτω οι άνθρωποι τα παίξανε όλα! Αλλά αυτό είναι και μια παγίδα για σας και για όλους...

Απειρες μπάντες επιρρεάστηκαν από floyd αλλά έχουν και κάποιο προσωπικό στυλ που τους διαφοροποιεί. Αυτό δυστηχώς δεν το βρήκα σε σας...Δεδομένης της εξέλιξης της μουσικής και της τεχνολογίας και αφού έχετε πλήκτρα γιατί χρησιμοποιείται τόσο flat ήχους σε αυτά? Προσωπικά δεν μου αρέσουν αυτά τα βιολιά κλπ για πλάτες. Σόρρυ κιόλας για την κριτική και πραγματικά μου αρέσατε αλλιώς δεν θα έμπαινα στον κόπο να γράψω κριτική. Και φυσικά επαναλαμβάνω μπορεί να είναι και λαθασμένη...!Νομίζω οτι πρέπει απλά να προσθέσετε πιο προσωπική νότα στην μουσική σας. Να ακούμε και να λέμε  ωπ! αυτό πρέπει να είναι Publius Enigma! Αυτά!

innosent sound www.myspace.com/innosentsound

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά και όσο πιο ειλικρινά, όταν είπα σχολιαστε μας αντέχουμε το εννοώ. Έχεις εν μέρη το απόλυτο δίκιο για το τραγούδι με τον ελληνικό στίχο οτι είναι επηρεασμένο από Floyd αλλά όχι απο το Animals, αλλα από πιο μεταγενέστερο δίσκο αυτόυ του υπέροχου συγκροτήματος. Πραγματικά δεχόμαστε όλες τις κριτικές γιατί θα μας βελτιώσουν μακάρι να μπορέσουμε τις κριτικές αυτές να τις μεταφράσουμε και σωστά στο μυαλό μας και πραγματικά να μπορέσουμε να προσφέρουμε και εμείς λίγο στη μουσική.

Ελπίζω να μην άργησα να απαντήσω αν περιμένατε απάντηση γιατί χρησιμοποιώ το διαδίκτυο λίγο, όπως επίσης και να μην προσέβαλα κάποιον. Λογικά θα καταφέρω να μπώ να δω και λοιπές σας κριτικές την επόμενη εβδομάδα τέτοια μέρα. Γεια σας και ευχαριστώ για το χρόνο που μας διαθέσατε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πρωτο κομμάτι σε σχέση με τα αλλα 2 δεν κολάει πουθενά.έχει σημασία να υπάρχει μια μουσική συνοχή.το 2 έχει όντως βαθιές επιρροές απο τα παλια των floyd.δεν θα μείνω στις ομοιότητες,αυτές με ενορχηστροτικές αλλαγες ίσως αποκτήσουν πιο προσωπικό χαρακτήρα.θα μείνω στην παραγωγή που ήθελε περισσότερη δουλειά.η μειξη θέλει να ξανακοιταχτεί να ξεκαθαρίσουν λιγο οι ήχοι και οι εντασεις.ειπώθηκε και πριν νομίζω,προσοχή στα βιολια-πλάτες.σε κάποια σημεία δεν αφήνουν στο κομμάτι να αναπνευσει.επικρατεί μια θολούρα και γενικά δεν έχει την επαγγελματική γυαλάδα.ισως φταιει και και απο που το ακούμε,δεν ξέρω.ειναι μια καλή βαση πάντως για να συνεχίσετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο!Μου άρεσε η ατμόσφαιρα του ήχου σας και η φωνή(tim buckley!!! :)).Το μόνο αρνητικό για εμένα είναι οτι ρυθμικά ολα είναι στο περίπου...καλή συνέχεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Συνφορουμίτες και συνφορουμίτισες, είμαστε πλέον στην ευχάριστη θέση να σας κοινοποιήσουμε την μουσική μας στο

 

 

www.myspace.com/publiusenigmaband

 

 

Review το άκουσμα

 

Μόλις προσθέσαμε ακόμα ένα αρκετά παλιό μας τραγουδάκι -λίγο κλισέ- ομόνυμο της μπάντας, Publius Enigma.

Θα θυμίσει πολλά και σε πολλόυς θα γνωστοποιήσεις νέα πράγματα σε αρκετούς. Το τραγούδι έγινε για να υποθεί αυτή η παράξενη ιστορία που περιγράφουν οι στίχοι.

 

Καλή ακρόαση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο παιδια, καλη δουλεια.

Μου θυμισατε πολυ Wishbone Ash, οχι οτι με χαλαει, απεναντιας μου αρεσε παρα πολυ.Για τα Αγγλικα τραγουδια.

Για το Ελληνικο, η φωνη μου θυμισε πολυ 2000GR, αλλα και αυτο μου αρεσε.

Γενικα η θλιψη και η χροια της φωνης ειναι ολα τα λεφτα.Φωναρα.

Αν οι μελωδιες γινουν πιο ....εμπορικες, γινατε φιρμες.

Και δεν κανω καθολου πλακα.

Καλη συνεχεια.

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια μουσικη.ακουγεται ευχαριστα.το πρωτο,τριτο,τελευταιο κοματι μου θυμιζει live απο porcupine tree και camel οι οποιοι δευτεροι μου αρεσουν παρα πολυ.το δευτερο κοματι παλι μου θυμιζει κατι σε phoenιx απο grand funk rail road. προσπαθηστε να μην μοιαζεται με κανεναν αλλα να ειστε μοναδικοι.......αν κατι που γραφεται θυμιζει καποιο τραγουδι η γρουπ,καντε το να μην μοιαζει......παντος μου αρεση η μουσικη σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου