Προς το περιεχόμενο

Κατά της ΑΕΠΙ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε Μιχάλη,Κάνουμε μια συντονισμένη προσπάθεια να χτυπήσουμε την ΑΕΠΙ (συντάσσουμε λίστα με «μη» μέλη), και θέλω να μας πεις αν ο Τζιμάκο είναι μέλος. (ή αν ξέρεις και για τους συνεργάτες του- μουσικές ταξιαρχίες –κλπ). Απ’ ότι βλέπω στη λίστα μελών του 98 που έχω στα χέρια μου, δεν είναι μέσα ,αλλά θέλω να είμαι σίγουρος ότι δεν έχει μπει τώρα τελευταία και να τον ρωτήσεις αν έχει σκοπό να παραχωρήσει στο μέλλον τα πνευματικά δικαιωματα του στη ΑΕΠΙ.

http://www.123456789net.tk

http://www.paranomiesaepi.tk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Αγαπητέ... Σάκη,

 

Ενδιαφέρουσα η σελίδα που παραθέτεις αν και διακρίνω κάποιο ανώνυμο μένος, που παραπέμπει στην ψυχολογία του όχλου.

Δεν είναι ότι δεν συμφωνώ με αρκετά αποσπάσματα που δημοσιεύεις αλλά καλό θα ήταν να μην είναι μία "πειρατική" και καλυμμένη κίνηση κατά του "κατεστημένου" της ΑΕΠΙ.

Εξ άλλου δεν είναι μόνο η ΑΕΠΙ...

Κάποια θετική πρόταση στο "πρόβλημα" ίσως;

Πολλά επίσης τσιτάτα δεν είναι εύστοχα και δεν εξυπηρετούν τον σκοπό σας κατα τη γνώμη μου.

 

Για τον Τζιμάκο έμαθα ότι βρίσκεται στο κέντρο θεαμάτων LUNA DARK για ψαγμένους μικροαστούς όπου παρουσιάζεται το ελληνικό τσίρκο OLA SKATA.

Μαθαίνω ότι είναι φοβερή παράσταση.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο "Μάκης ο Σουγιάς" σας χαιρετάει.

 

...αρχίσαμε το αντάρτικο με ψευδώνυμα;

 

Γεράσιμος

 

Υ.Γ. Νομίζω ότι η παραπάνω ενημέρωση είναι εξαιρετικά χρήσιμη (φυσικά και δεν είμαι σε θέση να τη διασταυρώσω) αλλά είναι τόσο ανοργάνωτη που δεν κατάφερα να βγάλω άκρη και αυτό θέλει προσοχή αφού μιλάτε για "να οργανωθούμε".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε kalamaki χαίρομαι να βλέπω ανθρώπους να αντιστέκονται, μπορεί να μην είναι καλά οργανομένο, αλλά σίγουρα είναι μια καλή αρχή κόντρα στους

"προστάτες των δημιουργών" άραγε σε ποιους να ανήκει η αεπι; πάντως

αυτό που ξέρω είναι ότι στεγάζετε σε ένα αρκετά χλιδάτο κτήριο στον παραδεισο Αμαρουσίου.

 

Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με την ΑΕΠΙ στο παρελθόν είχαν ένα ύφος του στυλ λες και είναι δημόσια εταιρία του κράτους που σημαίνει ότι

είμαι υποχρεομένος να έχω την άδεια τους για να κάνω προσωπική κοπή cd

προσπαθούσαν να με πείσουν ότι έτσι γίνετε. Μόλις τα πήρα στο κρανίο

και άρχισα να κάνω ερωτήσεις του στυλ είστε δημόσια ή ιδιωτική επιχηρηση

ποιό κύριος με ενημερώνη; α!!!!! ιδιωτική επιχήρησει, δικαίωμα μου δεν είναι να μην θέλω καμία άδεια από εσάς τι είστε κράτος δεν το κατάλαβα;

όποτε άλαξε το τροπάριο και μου είπαν ότι φυσικά είναι δικαιωμά μου να

μην τους πάω το υλικό μου για έγκριση για κοπή, όπως και δικαίωμα μου είναι να μην μου μαζεύουν πνευματικά δικαιώματα.

 

απλά θέλουν να περνάνε την εικόνα προς τα έξω ότι είναι θεσμός, αυτό φέρνει μεγαλύτερη πελατεία!!

 

πιστεύω ότι η προσπάθεια αντίδρασης που κάνουν κάποιοι καλιτέχνες

πρέπει να είναι επώνυμη και να συντάξουν μια εταιρία που θα βοηθάει πραγματικά τους δημιουργούς και τα δικαιώματα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να θέλω να κάνω το δικηγόρο κανενός,

θα σας πω ότι παλιότερα που χα δει το σάητ είχα βρει κάποια ονόματα, δηλαδή οι άνθρωποι δεν κάνουν ανώνυμη καταγγελία, ούτε κρύβονται πίσω απ το δάκτυλό τους. Το "πρόβλημα" ίσως είναι ο σχεδιασμός του σάητ, κυρίως η έλλειψη δομής που κάνει δύσκολη την ανάγνωσή του ή την εύρεση συγκεκριμένων πληροφοριών.

Όσο αφορά την ΑΕΠΙ πιστεύω ότι θα πρέπει να υπάρχει, αλλά να κάνει αυτό που έχει σαν σκοπό, να αποδίδει δηλαδή στους πνευματικούς δημιουργούς τα δικαιώματά τους, κι όχι να κυνηγάει καφενεία και μικρά εστιατόρεια με 5-10 πελάτες επειδή έχουν ένα ραδιόφωνο να παίζει και δεν πλήρωσαν "συνδρομή" στην αεπι για το ραδιόφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Για σας σε όλους και σαν καινούργιο μέλος θα ήθελα να σας πω ότι η βοήθεια που

Μου δίνεται είναι πολύ σημαντική.

Η κοινότητα είναι μεγάλη και μπορεί να οργανωθεί παρά πολύ καλά.

Θα ήθελα να ζητήσω από τον χρηστή Καλαμάκι την λίστα με τους ελεύθερους

Καλλιτέχνες και αν μπορούμε να συνεργαστούμε για να την μεγαλώσουμε αυτό θα ήταν πάρα πολύ καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου