Προς το περιεχόμενο

Παίζοντας με το riffworks


gmoll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρόμοια άποψη σχημάτισα και εγώ, αλλά επειδή το άκουσα από τα ηχεία του γραφείου θεώρησα καλό να μη μιλήσω.

 

Είναι φανερό ότι τα takes και το mixdown θέλουν περαιτέρω επεξεργασία, και ότι από μόνο του το riffworks έχει πολύ περιορισμένο στόχο.

 

Έκανα και μια αναζήτηση στο google για το συγκεκριμένο πρόγραμμα, και προσωπικά αναρωτιέμαι αν αξίζει να το έχεις μόνο και μόνο για τους σκοπούς τους οποίους υποτίθεται ότι εξυπηρετεί.

 

Είδα επίσης ότι διαθέτει λέει και επτά εφέ, χρησιμοποίησες κανένα;

 

Τα drums του πάντως όσο τα άκουσα στην αρχή, καλά μου φάνηκαν.  :)

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις υπερβολική παραμόρφωση στα ρυθμικά. Επίσης είναι πολύ δυνατά και νομίζω ότι κλιπάρουν. Harmonizer ακούω; (Ντραμς πάντως δεν ακούω)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μύνημα είναι σαφές!Πρέπει να ακούγονται και τα άλλα όργανα εκτός από τις κιθάρες!! ;D ;D

Μου φαίνεται αντικατέστησα τον μετρονόμο με τα ντραμς..Πρέπει να βγουν πιο έξω..Οι σολο κιθάρες είναι κομπρεσαρισμένες μέσω riffworks ενώ πρόσθεσα και το βάθος από το ίδιο πρόγραμμα.Επίσης έχει χρησιμοποιηθεί ένα phaser πάλι από το ίδιο πρόγραμμα.Το harmonizer δεν είναι harmonizer αλλά εγώ δύο φορές... ;) ;D.(Τουλάχιστον παίζω σωστά.. ::) :))Οι κιθάρες πρόσεξα να μην κλιπάρουν,αλλά επειδή όλες ήταν στο όριο γι αυτό ακούγονται μάλλον μπουκωμένες.Ήθελα βαρύ ήχο στα ρυθμικά αλλά βγήκαν θαμπά.. :-\.Ήταν η πρώτη φορά που "μιξάρω" μόνος μου και τα λάθη είναι δεδομένα.

Όσο για το πρόγραμμα,σίγουρα κάπως που ασχολείται πιο σοβαρά με θέματα μίξης και επεξεργασίας θα το βρεί περιοριστικό και ανεπαρκές,ωστόσο ήθελα κάτι άμεσο και εύκολο στη χρήση σαν loopstation χωρίς πετάλια...που να χρησιμοποιώ όταν παίζω ή γράφω ιδέες για σολο.

Next time θα το σουλουπώσω πρώτα, ή τελοσπάντων θα προσπαθήσω!Ευχαριστώ για τα comments guys!! :)

If the house is rocking,don't bother knocking...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου