Προς το περιεχόμενο

Best Audio Programming Language!


alterego

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγώ προτείνω MaxMSP και PureData δαγκωτό. Βέβαια το PD δεν μοιάζει με γλώσσα προγραμματισμού λόγω του interface αλλά είναι πολύ versatile ας πουμε. Για VST φυσικά C++ με τις βιοβλιοθήκες της Steinberg VST SDK.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναγκαιο off topic! :)

 

enoxos boody? τι μας λες ? :)ποιός εισαι εσύ? ποιός ειμαι εγω? χε χε  λες να κυκλοφορω και σε αθωα version? η συνεχεια σε pm . καλως μας ηρθες φιλε

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ερώτηση έχει τεθεί πολύ γενικά, οπότε οι απαντήσεις είναι επίσης πολύ γενικές. Καλό θα ήταν να μας πει ο ενδιαφερόμενος τι ακριβώς σκέπτεται να κάνει.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναγκαιο off topic!

 

enoxos boody? τι μας λες ? ποιός εισαι εσύ? ποιός ειμαι εγω? χε χε  λες να κυκλοφορω και σε αθωα version? η συνεχεια σε pm . καλως μας ηρθες φιλε

 

Λες να είναι η μετενσάρκωση του Freddie Mercury? Και αν ναι, γιατί είναι ένοχος; Μήπως γιατί αρνήθηκε να επανενωθεί με τους Queen? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά πάσα πιθανότητα θα είναι εύκολο να προστεθεί σε MAX/MSP αλλά για Cubase ή Logic δεν νομίζω γιατί όλα τα VSTi είναι είτε εκτελέσιμα είτε δυναμικές βιβλιοθήκες. Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ, μπορεί και να γίνεται.

 

mporeis na ftiaxeis objects gia to Max (se C/Csound) kai meta na ta kaneis export ap to Max se RTAS/AU/VST (nomizw k TDM alla den eimai sigouros) me to pluggo.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν έχετε δίκιο η ερώτηση είναι πολύ γενική

.

Σε καμία περίπτωση δεν θέλω να ασχοληθώ με virtual audio programming.Ενδιαφέρομαι να μάθω ποιά αντικειμενοστραφής γλώσσα προγραμματισμού(λόγω java αντικειμενοστραφής) είναι κατάλληλη για την δημιουργία μουσικών προγραμμάτων(sequencer, filter ακόμα και VST).Θέλω να γράφω κώδικα και όχι απλά να μου κάνει generate τον κώδικα.

 

Το πρώτο μου βήμα είναι η ChucK.

 

Αξίζει να ασχολήθω κιάλλο μαυτήν η να κοιτάξω καμία αλλή

πχ.C++ με τις βιβλιοθήκες της Steinberg VST SDK.

 

Οποιος έχει εμπειρία γενικά στο audio programming ας μου δώσει λίγο από το φως του! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου