Προς το περιεχόμενο

Μια Harley Benton (kit) και 2 Gibson!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχεις καμμιά δικαστική διαμάχη με τους απογόνους του leo??

Μου προξενεί εντύπωση αυτή σου η εμμονή...

 

(και επίσης η άλλη σου εμμονή ότι οι gibson είναι "μάπα")...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 193
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Έχεις καμμιά δικαστική διαμάχη με τους απογόνους του leo??

Μου προξενεί εντύπωση αυτή σου η εμμονή...

 

(και επίσης η άλλη σου εμμονή ότι οι gibson είναι "μάπα")...

ναι ειναι αληθεια και πρεπει να το παραδεχτω επιτελους.

την πρωτη στρατ την σχεδιασε ο παππους μου και οχι ο leo και ολα ειναι ενα ψεμα των αμερικανων. ;D ;D

σχετικα με την εμμονη μου εχω να πω πως δεν ειναι εμμονη αλλα συμπερασμα δαχτυλων και αυτιων καποιου που παιζει 17 χρονια κιθαρα χωρις να θελω να την επιβαλλω.

αν δεν πιασω μια σημερινη gibson στα χερια μου που να δηκαιολογει τα λεφτα της δεν προκειται να αλλαξω γνωμη..sorry κιολας!

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως έχω πιάσει αρκετές....(εννοείται βέβαια ότι υπήρξαν και κάποιες που δεν με ενθουσίασαν καθόλου)..

;)

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπάρχει κάτι άλλο να μπορεί να κάνει κανείς πέρα από αυτά που έγιναν πειραματιζοντας στις δεκαετίες 50-60 εάν θέλεις να εξακολουθεί να ακούγεται ως κιθάρα!!

 

whitenoise εσυ προσωπικα αν ζουσες εκεινες τις εποχες θα μπορουσες να κανεις κατι αναλογο οπως ο λεο φεντερ?στο λεω γιατι σαν πολυ ευκολα τα βλεπεις μου φενεται.

φιλικα

fender k agios o theos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπάρχει κάτι άλλο να μπορεί να κάνει κανείς πέρα από αυτά που έγιναν πειραματιζοντας στις δεκαετίες 50-60 εάν θέλεις να εξακολουθεί να ακούγεται ως κιθάρα!!

 

whitenoise εσυ προσωπικα αν ζουσες εκεινες τις εποχες θα μπορουσες να κανεις κατι αναλογο οπως ο λεο φεντερ?στο λεω γιατι σαν πολυ ευκολα τα βλεπεις μου φενεται.

φιλικα

το 'φενεται' με 'αι'  ;D ;D

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα δεν παιζεσαι.τι βρηκες να μου πεις ;D ακομα δεν απαντησες ομως κ με στεναχωρεις  :P

σου εχω αδυναμια και δεν θελω να σε στεναχωρισω αγορινα μου ;D ;D

για χαρη σου τα παιρνω ολα οσα ειπα πισω..

leo προσκηνω,ζεις εσυ μας οδηγεις ;D ;D

ο leo και ο elvis ζουν,τελοςςς ;D ;D

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σορρυ.......θα ριξω λιγο λαδι στη φωτια

 

Το οτι οι fender k oi gibson ειναι ακομα 50 χρονια μετα τα προτυπα της ηλεκτρικης κιθαρας και το βασικο design ελαχιστα εχει αλλαξει, οφειλεται περισσοτερο στο οτι ο κοσμος των κιθαριστων ειναι απο τους πλεον συντηρητικους (το οποιο απο μονο του ειναι αρκετα αντιφατικο.........θεωρητικα το rock k η ποπ κουλτουρα (που αυτες εκαναν την ηλ. κιθαρα απο κομπαρσο πρωταγωνιστη) εχει (η μαλλον ειχε) ως βαση το breaking the rules....), παρα στο γεγονος οτι δεν υπηρξαν καινοτομες ιδεες οι οποιες στα καταλληλα χερια(απο τα guitar synths μεχρι τις parker) εδειξαν στιγμιαια οτι ισως και να μπορουσαμε να ξεκολλησουμε απο τις στρατ κ τελε....

 

Mε λιγα λογια κατα την αποψη μου το οτι ακομα χρησιμοποιουμε τις ιδιες κιθαρες λεει περισσοτερα για εμας τους κιθαριστες (και ισως για την ανακυκλωση της μουσικης) παρα για την (αδιαμφισβητητη) μεγαλοφυια του leo.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου