Προς το περιεχόμενο

Μια Harley Benton (kit) και 2 Gibson!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

και να μην την παρει η ibanez που στην ουσια ειναι μια ακομη πιο προχωρημενη και πιο ευκολοπαιχτη strat?

 

maybe because it sounds (and looks) like....s..t? ;D ;D

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 193
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

και να μην την παρει η ibanez που στην ουσια ειναι μια ακομη πιο προχωρημενη και πιο ευκολοπαιχτη strat?

 

maybe because it sounds (and looks) like....s..t? ;D ;D

 

 

με humbackers και edge pro τρεμολο οντως  :-\

αλλα η AT(andy timmons) δεν ακουγεται καθολου σαν κοπρανα ;D ;D

strat με τα ουυυυυυλα της ;)

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και να μην την παρει η ibanez που στην ουσια ειναι μια ακομη πιο προχωρημενη και πιο ευκολοπαιχτη strat?

 

maybe because it sounds (and looks) like....s..t? ;D ;D

 

LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL ;D ;D ;D ;D

 

Κάτι τέτοια λες και με τρελαίνεις άτιμε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παλι δεν βλεπω κανενα σοβαρο λειτουργικο λαθος στις σχεδιασεις του Leo ,βλεπω μονο ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ και originality  (ακομα και τα "λαθη" που εκανε στις jazzmaster & jaguar οδηγησαν στον μοναδικο alternative ηχο της)

 

ετσι κι αλλοιως απο τη στιγμη που σχεδιασε την ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΤΕΛΕΙΑ ΚΙΘΑΡΑ του πλανητη  ;D "καθαρισε" για παντα in my book....

 

μονο και μονο το γεγονος οτι η συντριπτικη πλειοψηφια των κιθαριστων παιζουν ακομα με τις σχεδιασεις του ,αλλα και τις σχεδιασεις αλλων πρωτοπορων της εποχης εκεινης..(του 50 παρακαλω) δειχνουν οτι απλα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ ΒΕΛΤΙΩΣΗΣ (περα απο καποιες αστειες λεπτομερειες και αλλαγες...) στις κιθαρες και οτι οι μαγκες τα εκαναν ολα αψογα απο την αρχη..

 

γιατι ΟΛΑ τα αλλα "αντικειμενα" (αυτοκινητα,κομπιουτερς,οικιακες συσκευες κτλ) αλλα και μουσικα οργανα (ντραμς,πληκτρα  κτλ) εχουν εξελιχθει και θεωρειται αδιανοητη η χρηση ενος ....κομπιουτερ του 1954 π.χ ενω κανεις δεν παραξενευεται με το γεγονος οτι 9 στις 10 κιθαρες που πουλιουνται στον πλανητη ειναι ουσιαστικα ΙΔΙΑ με αυτες του..1954?

 

ε? για σκεψου το λιγακι... ;)   

 

εκτος κι αν ειναι τρελλοι ολοι στη βιομηχανια "κιθαριστικων παιχνιδιων" που στη συντριπτικη τους πλειοψηφια "αναμασουν" συνεχεια το παρελθον σε ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ  βγαζουν στην αγορα (απο τον GA5 της Harley Benton ..μεχρι τα George L καλωδια & τις Relic κιθαρες...) 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου διαβασα και τις 14 σελιδες.........ομολογω πως ειμαι λιγο σαστισμενος....edison,λαμπτηρες xenon,(χικ...!!) leo fender μουμπλε μουμπλε harley be(n)ton, μΠαοκ.............ως εκ τουτου εχω να κανω μια ερωτηση....πως φερνουμε harley Benton απο Αμερικη?????? ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::)

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

μονο και μονο το γεγονος οτι η συντριπτικη πλειοψηφια των κιθαριστων παιζουν ακομα με τις σχεδιασεις του ,αλλα και τις σχεδιασεις αλλων πρωτοπορων της εποχης εκεινης..(του 50 παρακαλω) δειχνουν οτι απλα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ ΒΕΛΤΙΩΣΗΣ (περα απο καποιες αστειες λεπτομερειες και αλλαγες...) στις κιθαρες και οτι οι μαγκες τα εκαναν ολα αψογα απο την αρχη..

 

γιατι ΟΛΑ τα αλλα "αντικειμενα" (αυτοκινητα,κομπιουτερς,οικιακες συσκευες κτλ) αλλα και μουσικα οργανα (ντραμς,πληκτρα  κτλ) εχουν εξελιχθει και θεωρειται αδιανοητη η χρηση ενος ....κομπιουτερ του 1954 π.χ ενω κανεις δεν παραξενευεται με το γεγονος οτι 9 στις 10 κιθαρες που πουλιουνται στον πλανητη ειναι ουσιαστικα ΙΔΙΑ με αυτες του..1954?

 

ε? για σκεψου το λιγακι... ;)     

 

εκτος κι αν ειναι τρελλοι ολοι στη βιομηχανια "κιθαριστικων παιχνιδιων" που στη συντριπτικη τους πλειοψηφια "αναμασουν" συνεχεια το παρελθον σε ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ  βγαζουν στην αγορα (απο τον GA5 της Harley Benton ..μεχρι τα George L καλωδια & τις Relic κιθαρες...) 

μα κιθάρα είναι,τι άλλο μπορείς να κάνεις εκτός από αισθητικές και κάποιες λειτουργικές αλλαγές?

Αν θέλεις να παίζεις παλιό ροκ(και όχι μόνο βεβαια) και να έχεις vintage ήχο θέλοντας και μη, θα επιλέξεις όργανο vintage σχεδιασμού και ήχου.

εξάλλου ούτε το ροκ στην ουσία έχει παρουσιάσει αξιόλογη πρόοδο έτσι ώστε να αλλάξουν οι απαιτήσεις στον ήχο και όσες έγιναν, επηρέασαν και την κατασκευή πιο συνχρονων κιθάρων

floyd rose και locking nut, περισσότερες επιλογές στα μπράτσα, στα contours, στα ηλεκτρικα,7 χορδες,12χορδες κλπ κλπ.

 

που αλλού μπορεί να το πας το προϊών που θέλεις να εξακολουθεί να λέγεται και να ακούγεται σαν κιθάρα?

 

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου διαβασα και τις 14 σελιδες.........ομολογω πως ειμαι λιγο σαστισμενος....edison,λαμπτηρες xenon,(χικ...!!) leo fender μουμπλε μουμπλε harley be(n)ton, μΠαοκ.............ως εκ τουτου εχω να κανω μια ερωτηση....πως φερνουμε harley Benton απο Αμερικη?????? ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::)

ξεχασες τα μαχητικα F-16 ;D ;D

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου διαβασα και τις 14 σελιδες.........ομολογω πως ειμαι λιγο σαστισμενος....edison,λαμπτηρες xenon,(χικ...!!) leo fender μουμπλε μουμπλε harley be(n)ton, μΠαοκ.............ως εκ τουτου εχω να κανω μια ερωτηση....πως φερνουμε harley Benton απο Αμερικη?????? ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::)

 

Την εισάγουμε σε kit μαζί με μία Harley Davidson. Ο τελωνειακός θα την περάσει για αξεσουάρ της μηχανής και δεν θα τη φορολογήσει. :P :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω μια απορία.Γιατί δεν έχει βγάλει η φέντερ σκαφαντρο?Ή έχει και δεν το είδα?Λόγω του bolt on δεν βγάζει?

 

http://www.ggjaguar.com/cor2.htm

 

http://www.vintageguitars.org.uk/fendercoronado.php

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου