Προς το περιεχόμενο

Solitaire speakers


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες καλημέρα! Γνωρίζει μήπως κανείς τί ηχεία φορούσαν οι Solitaire καμπίνες που παίζαν οι μπουζουκτζήδες?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

αν θυμάμαι καλά (κράτα και μια πισινή...έχουν περάσει και ...αιώνες από τότε ;D), ο Κώστας κατά κανόνα χρησιμοποιούσε μεγάφωνα της Celestion στις καμπίνες του...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Γνωρίζει μήπως κανείς τί ηχεία φορούσαν οι Solitaire καμπίνες...

 

επ ευκαιρία (και όχι σαν παρατήρηση εννοείται :)), επειδή δημιουργείται συχνά αυτή η "παρανόηση", το σωστό στην παραπάνω έκφραση του φίλου μας θα ήταν:

 

Γνωρίζει μήπως κανείς τί ηχεία μεγάφωνα φορούσαν οι Solitaire καμπίνες...

 

ως "ηχείο" νοούμε το σύνολο: καμπίνα συν τα μεγάφωνα (συν ότι άλλο...πχ crossover) που αυτή φιλοξενεί ...

 

 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε "φιλική" παρατήρηση δεκτή!  :P Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Απλά για να μη μπω στη διαδικασια να πάρω άμεσα καινούρια ηχεία και εφόσον τα solitaire μου τα δωσε φίλος μπουζουκτζής και τζάμπα,..αν όντως ισχύει ότι φοράνε μεγάφωνα Celestion με specs που να ταιριάζουν σε bugera v22 head infinium ( http://www.thomann.de/gr/bugera_v22hd_infinium.htm ) τότε ακόμη καλύτερα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Celestion 100%...

Αυριο αν θυμηθω θα ανεβασω φωτο του δικου μου.

Αν μπορείς κάνε ένα κόπο, θα βοηθήσουν πολύ εικόνες με τα specs απ' τα μεγάφωνα.!! :D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου