Προς το περιεχόμενο

Ευκαιριες για αγορα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

προσφατα μου ηρθε το thunderbird απο αμερικη  απο το www.guitarcenter.com να υπολογιζεις οτι εχουν και φορο 8% που δεν το γραφει στο site

 

Έχω την αίσθηση -αν και δεν το έχω διερευνήσει ποτέ- ότι αυτό τον φόρο μπορείς να τον εισπράξεις πίσω όταν φεύγεις με το προϊόν από την Αμερική. Αυτό ίσχυε σίγουρα παλιότερα αλλά -όπως προανέφερα- δεν το έχω ψάξει ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

προσφατα μου ηρθε το thunderbird απο αμερικη  απο το www.guitarcenter.com να υπολογιζεις οτι εχουν και φορο 8% που δεν το γραφει στο site

 

Έχω την αίσθηση -αν και δεν το έχω διερευνήσει ποτέ- ότι αυτό τον φόρο μπορείς να τον εισπράξεις πίσω όταν φεύγεις με το προϊόν από την Αμερική. Αυτό ίσχυε σίγουρα παλιότερα αλλά -όπως προανέφερα- δεν το έχω ψάξει ποτέ.

ισχυει κανονικοτατα ακομα....tax refund....πασ στο μαγαζι , λεσ οτι ειναι για ευρωπη και το κανεις....αλλα ενταξει δν αξιζει ....

 

 

παιδια μια ακυρη ερωτηση και μην με δοθλεψετε αν λεω βλακειες.....τα πεταλια απο αμερικη λειτουργουν κανονικοτατα με το onespot π.χ.????  δλδ μπορει να μην δουλευει ο μετασχηματιστης που θα παρεις με το πεταλι αλλα το ιδιο το πεταλι θα δουλευει με μια 9βολτη ή με ενα onespot....σωστα????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι δουλευουν μια χαρα, (φτανει να ειναι βεβαια στα 9 volt, center negative), για να μην ψαχνεις για ανταπτορες..

ααα καλα αρχισες να μιλας κινεζικα τωρα!!!!  :D απο eshop πως να το μαθω αυτο!!! ολα τα κλασσικα πεταλια ετσι δν ειναι???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλιστα ευχαριστω για το info αλτερ....  δλδ  boss, mxr, dunlop, ibanez ειναι σιγουρα οκ.... τα electroharmonix θελουν προσοχη...σωστα εεε???

αχ ρε παιδες σας εχω πρηξει αλλα επιβεβαιωστε το μου αυτο!!!γιατι φευγω μεθαυριο  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Η αίσθησή μου είναι ότι τα πετάλια είναι όλα ίδια. Αν είναι κάτι διαφορετικό αυτό θα είναι το τροφοδοτικό (αυτό που βάζεις στην πρίζα).

(Παρακαλώ ας το επιβεβαιώσει /απορρίψει κάποιος άλλος αυτό που λέω αν ξέρει κάτι περισσότερο.)

 

Καλά να περάσεις.  :)

 

Αν εκεί κάποιος ιθαγενής σου πει "have a safe trip back home" μπορείς να του ρίξεις κι εκ μέρους μου ένα βλέμμα της μορφής "Τι εννοείς?"  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αίσθησή μου είναι ότι τα πετάλια είναι όλα ίδια. Αν είναι κάτι διαφορετικό αυτό θα είναι το τροφοδοτικό (αυτό που βάζεις στην πρίζα).

(Παρακαλώ ας το επιβεβαιώσει /απορρίψει κάποιος άλλος αυτό που λέω αν ξέρει κάτι περισσότερο.)

 

Καλά να περάσεις.  :)

 

Αν εκεί κάποιος ιθαγενής σου πει "have a safe trip back home" μπορείς να του ρίξεις κι εκ μέρους μου ένα βλέμμα της μορφής "Τι εννοείς?"  ;D

προφανως εγω δν μπορω να το επιβεβαιωσω το αποπανω....

για το αποκατω δεσμευομαι :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να σου προτείνουμε φιλαράκι?

θα πας εκεί,θα δεις τι παίζει από τιμές και αν αξίζει τον κόπο και σου αρέσει πολύ κάτι θα το αγοράσεις.

 

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου