Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για carvin ..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Paidia exo mia erotisi gia carvin ki ego. proketai na agoraso kainouria ilektriki kithara kai exo mia prosfora gia carvin kai ibanez. kai prosopika ego pao gia tin carvin.

 

to thema einai oti mou lene oti prepei na tin dokimaso tin kithara prota na do pos tha mou katsei pos tha einai to desimo tis klp prin tin paro.

 

den exo omos auti ti dinatotita edo afou tha prepei na tis paraggeiloun kai tis duo prota gia na tis dokimaso. kai auto tha to kanoun mono an tin agoraso kiolas tin kithara pou tha paraggeilo.

 

opote ti lete na kano?? exo provlima :/ kai episis mporeite na mou peite an einai a3iopisti san marka (mias kai den einai eureos gnosti)...

 

opoiadipote apantisi tha voithisei! euxaristo :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον ζαχαρώνω κι εγώ αυτόν τον λαμπάτο Carvin από καιρό!

 

Παρείναι προκλητική η τιμή για όσα προσφέρει...

 

Αν πραγματικά χρειαζόμουν κάτι τόσο μεγάλο και προφέ θα ήταν ο πρώτος που θα άκουγα.

 

Φίλε Kom1m1s, είσαι στην επαρχία; Φοβάμαι ότι η μόνη ελπίδα είναι μια βόλτα στο κέντρο της Αθήνας...δεν βγάζεις άκρη με τους πρωην μπακάληδες-νυν πωλητές μουσικών οργάνων...

 

Στο καπηλείο αυτοί πληρώνουν πριν έρθει το κρασί τους; :?: :o :lol:

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήθελα μια Carvin για περισσότερο από δύο χρόνια. Και την απέκτησα. Bolt-T, sunburts με 3 single coil sized διπλούς Twinblades, maple neck, sperzel locking tuners, Wilkinson tremolo [πραγματικά τα λατρεύω!] και σε τιμή μόνο 1.000 Ευρώ.

Όλες όσες Carvin έχω δοκιμάσει π.χ DC135C / DC135T, DC400C, DC117 αξίζουν πολύ περισσότερα από τα λεφτά τους. Εκπληκτικές κιθάρες. Και οι ενισχυτές της Carvin με αρέσουν τρελά, ήθελα πολύ τον Legacy αλλά προτίμησα Peavey 5150 II W.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά θεωρώ τις carvin πολύ καλύτερες κιθάρες για τα λεφτά τους απ'ότι οι ibanez. Ποιο μοντέλο σκέφτεσαι ?

 

kai mena mou gualise arketa i carvin. eimai anamesa se ibanez rg 2620 kai carvin DC135 (eimai sxedon sigouros oti einai auto to montelo)

 

 

Φίλε Kom1m1s' date=' είσαι στην επαρχία; Φοβάμαι ότι η μόνη ελπίδα είναι μια βόλτα στο κέντρο της Αθήνας...δεν βγάζεις άκρη με τους πρωην μπακάληδες-νυν πωλητές μουσικών οργάνων...

 

Στο καπηλείο αυτοί πληρώνουν πριν έρθει το κρασί τους; :?: :o :lol:[/quote']

 

oxi re thessaloniki eimai alla epeidi stin ousia tha einai eidiki paraggelia gia opoiadipote apo tis duo den mporo na tis dokimaso apo prin

 

etsi opos to vlepo anagkastika tha prepei na tin paro etsi. exo diavasei arketa kala logia gia thema playability pou me endiaferei vasika kai opote..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζω στα Γιάννενα ότι ένα παιδί πελάτης του Ντούκα (guitars.gr) έχει ακριβως αυτήν τη κιθάρα (carvin DC135) και μάλιστα έχει και την ibanez Vai την οποία την έχει πια σε αχρηστία.

 

Μίλησα με τον Ντούκα και μου είπε ότι μπορείς οποιαδήποτε στιγμή να πας Γιάννενα να την ακούσεις στο μαγαζί του και αν θες την παραγγέλνεις.

 

Η τιμή που κάνει (νομίζω καλύτερη από αντιπροσωπεία) είναι : 1110¤.

και 1250¤ για την DC135C (με floyd rose). Στην τιμή περιλαμβάνεται και βαλίτσα...

 

Καλό ψάξιμο ! :wink:

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kom1m1s

 

για ακομα μια φορα σε παρακαλω να γραφεις ΕΛΛΗΝΙΚΑ!

 

Ειναι ΒΑΣΙΚΟΣ κανονας του φορουμ και τηρειται απο ΟΛΟΥΣ!

 

Το επομενο ποστ σου με greeklish θα ΔΙΑΓΡΑΦΕΙ

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ Superfunk δεν θα το ξανακάνω sorry! είμαι και καινούριος δεν το ήξερα.

 

Jam χλωμό το βλέπω να πηγαίνω στα γιάνεννα για να την δοκιμάσω :P

το ότι άφησε την Ibanez JEM σε αχρηστία πιστεύω μου φτάνει !

 

πήγα σήμερα και την παρείγγειλα..! σε κανά 2-3 μέρες είπαν θα έρθει :D

ανυπομονώ...! τιμή 1250 euro μου έκαναν. με βαλίτσα και tremolo wilkinson, όχι floyd rose. πιστεύω έιμαι jet :D

 

θα σας πω περισσότερα όταν την πάρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι απίστευτη κιθάρα αυτή που θα έρθει με το wilkinson, σε αυτήν έπαιξα και "ζαλίστηκα" :lol: απλά ένα μου την ΄"έδωσε" και πήρα αυτή με το Floyd. Ότι αντί για πενταθέσιο διακόπτη είχε 3 on-off διακόπτες για να ανοιγοκλείνεις και να συνδιάζεις μαγνήτες, θεωρητικά πιό πολλές θέσεις από τον πενταθέσιο διακόπτη απλά ο πενταθέσιος εμένα (γέννημα - θρέμα στρατοκαστεράκιας) μου έχει γίνει "βίωμα". Αν δεν σου αρέσουν πάντως οι 3 διακόπτες μπορείς να τους αλλάξεις και να προσθέσεις πενταθέσιο. ¶ψογη επιλογή.... για τα ΠΟΛΥ ΛΙΓΑ ΧΡΗΜΑΤΑ που αξίζει αυτό το........έπιπλο!!! :wink:

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου