Προς το περιεχόμενο

fender noiseless pick ups installation??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

το ξερω αλλα ηχητικα δεν εχουν καμμια σχεση με τους 280/290 του ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εωδιαφέρουσα η συζήτηση..!

 

εγώ έχω τους hot noiseless, μ' αρέσουν αρκετά (με τη λίγη εμπειρία που έχω)

αλλά εσείς το κατέχετε το άθλημα ρε παίδες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

ΥΓ : παλιότερα αναφερόμουν στους noiseless ως κομπρεσαρισμενους λόγο δοκιμής  σε άθλιο ενισχυτή και σαφέστατα επηρεασμένος από την γενικότερη παραπληροφόρηση σχετικά με αυτούς τους μαγνήτες..

Τραγικό μου λάθος!!!!!!!

 

μηπως χανουν καποιες συχνοτητες σε σχεση με τους single coil?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως χανουν καποιες συχνοτητες σε σχεση με τους single coil?

 

 

ακομη και αν συμβαινει αυτο,(λεμε...ααανννν)ειναι τοσο μικρη η διαφορα που μονο με αμεσο a/b τεστ μπορεις να το ξεχωρισεις και μετα απο αρκετη προσοχη.

νομιζω πως το βιντεο που ανεβασα στην προηγουμενη σελιδα δειχνει ξεκαθαρα πως οι διαφορες(αν υπαρχουν...) ειναι ασυμαντες.(τι να το κανεις περισσοτερο presence?για να ξυριζεσαι δωρεαν?)

εμενα τουλαχιστον ο ηχος του βιντεο(και των μαγνητων που τοποθετησα) μου ακουγεται single coil 100% και με ικανοποιει απολυτα.

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αυτο ειναι και το σημαντικοτερα τελικα..

 

οπως λενε και οι.... Εσκιμωοι :)

 

if it floats your boat.... ;)

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ να μη μιλας...καλυτερα  να παιζεις....slide!!  ;D :) :)

 

Οριστε μας δηλαδη!!!! :) :) ;D ;D ;D

 

(σας το μαμαω λιγο το Thread αλλα ο ...ατιμος ο Silot θα με κανει τωρα στα γεραματα να αρχισω να μελεταω & δεν ειμαι για τετοια!! :) :)  )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Ξεθάβω αυτό το θέμα διότι χρειάζομαι τα φώτα σας....

Πρόπερσι είχα αγοράσει ένα σετάκι μαγνήτες (μάλλον noiseless) βγαλμένο από Strat Deluxe. Μου κόστισε μαζί με το Pickguard 200$ (με μεταφορικά) η διάταξη ήταν HSS είχε super 5 θέσιο και 1MΩ pots (τα οποία και χρησιμοποίησα αλλού τελικά).

Ο διπλός ήταν ο συνηθισμένος κεραμικός στα 14 περίπου KΩ (όχι κακός αλλά τίποτα το αξιόλογο). Έβγαλα τον διπλό και τοποθέτησα έναν Noiseless Eric Clapton στην Bridge, σε ένα Pickguard SSS, έβαλα 300άρια pots vintage 1000άρι πυκνωτή κι ένα Push Pull για να γεφυρώνω bridge-neck και........ έπαθα πλάκα...

Κοιτάω μετά να δώ τι σόι μαγνήτες είναι αυτοί (Noiseless, αλλά ποιοί) και είδα ότι οι δικοί μου είναι διαφορετικοί μόνο στα καλώδια* εμφανισιακά ήταν ίδιοι αλλά δεν παίζαν σαν της deluxe που είχα παλαιότερα είναι πολύ πιό Bright και με πολύ καλύτερη χροιά.... τι είναι τέλος πάντων εγώ είμαι ενθουσιασμένος και τους ψάχνω...ξανά για αλλού.

 

 

*Οι noiseless έχουν άσπρο μαύρο καλώδιο οι neck middle ενώ οι δικοί μου μπλέ άσπρο....

Αν ξέρει κανείς τίποτα για τις "φουρνιές" των noiseless ας μας ανοίξει τα μάτια... please.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου