Προς το περιεχόμενο

Οι "ερασιτέχνες" δεν δικαιούνται χρήματα από τα live??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

απαντησες καλυτερα απο οτι θα απαντουσα εγω... ;)

 

αμαν πια με την "ανωτερωτητα" της ΔΥΤΙΚΗΣ  κλασσικης μουσικης,ωραια ειναι αλλα δεν ειναι και το παν....υπηρχαν ελιτιστικες μουσικες ΑΙΩΝΕΣ πριν απο αυτην ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 201
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Θα κάνω και εγώ μια προσπάθεια να εξηγήσω τα "ανεξήγητα"

Ερασιτέχνης και αμοιβή γίνεται. Συνεννόηση πριν από κάθε δραστηριότητα και ξεκάθαρες κουβέντες.

Ερασιτέχνης και επαγγελματική συνείδηση γίνεται. Με πλήρη γνώση του αντικειμένου και του χώρου δραστηριότητας.

Επαγγελματίας με επαγγελματική συνείδηση που πληρώνει τα αρμόζοντα γίνεται. Με δική του απόφαση να πληρωθούν μέχρι και με μεγαλύτερη αμοιβή ΟΛΟΙ οι εμπλεκόμενοι.

Μαγαζάτορας με ερασιτεχνισμούς δε γίνεται. Σε μαθαίνει η πιάτσα.

 

Δεν έχω πολλές ζωντανές εμφανίσεις αλλά ακόμα και για φίλο του γκρούπ που παίξαμε αμοισθί ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ήταν πληρωμένα και εμείς απλά γρατσουνίσαμε στο σανίδι τον χρόνο που μας αναλογούσε. Την υπόλοιπη ώρα πίναμε κερασμενα ποτά.

 

Και όταν αναφέρω τα ΟΛΑ εννοώ μικροφωνικές, ηχολήπτες και πάσα έναν και μία που λαμβάνει μέρος στο γεγονός και είναι υπεύθυνος στο πόστο του για να φέρει τη δουλειά εις πέρας.

 

 

Καλές ζωντανές εμφανίσεις σε όλους μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντου υπαρχουν μονο δυο κατηγοριες: ερασιτεχνες και επαγγελματιες ΕΚΤΟΣ ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΩΝ.

 

Ο "ερασιτεχνης μουσικος" (εντος εισαγωγικων) ειναι ενα υβριδιο που θελει best of both worlds (οχι κρατησεις, οχι ενσημα, οχι ΤΕΒΕ, οχι εναρξεις επαγγελματος, οχι φορο, αλλα τα λεφτα λεφτα και μαλιστα μαυρα).

 

Και ο "ερασιτεχνης ιδιοκτητης μαγαζιου"  ειναι ενα υβριδιο που θελει best of both worlds (το μπαρ γεματο, οι εισπραξεις στο φουλ και η μουσικη να παιζει αφθονη, αλλα χωρις πληρωμες)

 

"Ερασιτεχνες μουσικοι" την πατησατε. Πεσατε σε ομοιο σας "ερασιτεχνη ιδιοκτητη μαγαζιων" :) Αποφασιστε για την κατηγορια που ανηκετε, βγαλτε τα εισαγωγικα και μιλατε με ιδιοκτητες χωρων που τα εχουν βγαλει και αυτοι. Αυτη η ενδιαμεση κατηγορια των εισαγωγικων, σηκωνει πολυ ριξιμο και παρεξηγηση...

 

--

evris, ερασιτεχνης χωρις ιχνος εισαγωγικου.

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παλι προτιμω το ΤΣΑϊ και τον(την) Μπουλεντ Ερσοϋ...τουρκοσπορος βλεπεις... :) :) :)

 

ναι αλλα καλο φραπε ξερεις να φτιαχνεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω συμφωνω με το Μενελαο που συμφωνει με τον flea που συμφωνεί με τον eye που συμφωνεί με τον evris. ;D

 

α,και με τον Blue συμφωνω γιατι ειναι καλο παιδι!! :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ συμφωνώ με τον Superfunk επειδή συμφωνεί με μένα και τον eye και τον evris αλλά με τον blue δεν συμφωνώ γιατί συμφωνεί +1000 με τον εαυτό του ενώ εγώ συνήθως συμφωνώ μόνο με άτομα που συμφωνούν +100. Συμφωνήσαμε?  8)

 

 

Τον Μενέλαο δεν τον παίζω γιατί ξέρω ότι τα παίρνει χοντρά στα live του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου