Προς το περιεχόμενο

Ειναι ο Josh Homme επηρεασμενος απο τον Elvis Presley?


ex-Q.O.T.S.A.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Καλά, ο Reeder εκτός από το εξωγήινο παίξιμο στους Kyuss παραλίγο να πάρει και τη θέση του Trujillo στους Μetallira... αν ήταν παραπάνω σόουμαν και λίγο παραπάνω κλόουν θα έβγαζε εκατομμύρια τώρα...

 

ΕΥΤΥΧΩΣ δεν είναι.....Ας τον θυμόμαστε ως τον μπασίστα της πιο low profile μπάντας του γαλαξία....

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και βέβαια, επειδή δεν μπορεί ποτέ να κάτσει ήσυχος σαν μουσικός, έφτιαξε με άλλους πιστούς, παλιούς του φίλους τους Eagles Of Death Metal, στους οποίους διοχετεύει όλες τις επιρροές του από sleazy garage (και που βεβαίως, αντί για κιθάρα παίζει ντραμς, αφήνοντας όμως συνήθως τα συναυλιακά καθήκοντα στον Gene Trautmann).

 

Kαλά είσαι θεός...!! Που το θυμήθηκες αυτό το γκρουπ ρε συ; Μπράβο για την θίξη αυτού του γκρουπ...!!!

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα σου πω sol83 ψηνεσαι ο ενας να παιζει μπασσοσολα??? να γουσταρουμε?

 

μωρε ας εβλεπα live kyuss και ας φερνανε και τον malmsteen για 17λεπτο υπερσπασαρχιδικο σολο, καθολου δε θα με πειραζε...  ;D

nothing to fear, nothing to doubt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μετατραπεί αυτό το θρεντ στο Homme Appreciation Thread.

 

Ο Homme είναι ένας θεός επί γης, είναι ένας κιθαρίστας που παρότι ψιλοκουλός (ακούγεται δλδ) κατάφερε όχι μόνο να φτιάξει ήχο (και μιλάμε για σχολή, όχι μερικά knob στον ενισχυτή), αλλά και τεχνοτροπία που χρίζει άπειρης μελέτης. Οι χρωματισμοί του στην μινόρε πεντατονική και τα "άκυρα" bend στη νότα που δίνει την τονικότητα κάναν την κιθάρα να ακούγεται πολύ πιο όμορφη απ'ότι είχαμε συνηθίσει αλλά και όρισαν αυτό που σήμερα αποκαλούμε stoner. Σαν αντίληψη και παίξιμο, μπορώ άνετα πλέον να πω ότι οι Kyuss ήταν κάτι το Καινούργιο (μπορεί οι Sleep πχ να ήταν εξίσου τέρατα σε αυτό το χώρο αλλά δεν κατάφεραν το παραπάνω).

 

Ίσως να είμαι υπερβολικός, αλλά σταρχίδια μου.

 

Οι τελευταίες δουλειές του Homme ενώ έχουν τη σωστή αισθητική, προσανατολισμό, ήχο και αντίληψη, νοιώθω πως κάπου στο δρόμο χάνονται, και δε μπορούν να τραβήξουν το ενδιαφέρον μου όσο θα πρεπε. Δεν ευελπιστώ σε κάποιο reunion, γιατί τα reunion είναι gay, αλλά σε μία πραγματικά γαμάτη καινούργια δουλειά υπό οποιοδήποτε, γιατί πάνε πάνω από 10 χρόνια που έχουμε να ακούσουμε τέτοια.

www.myspace.com/nechayevschina

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εισαι υπερβολικος. kyuss και monster magnet φτιαξανε στην ουσια αυτο που ευρυτερα ονομαζεται σημερα stoner.

 

εγω που μουν και πιο καφρος στα... νιατα μου (αλλα και τωρα οποτε το θυμαμαι ;D) θα βαζα και τους cathedral οσον αφορα τον πιο μεταλ ηχο. τα ethereal mirror και carnival bizzare ειναι απιστευτοι δισκαροι.

nothing to fear, nothing to doubt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως να είμαι υπερβολικός, αλλά σταρχίδια μου.

 

Πούλιτζερ.

http://www.pulitzer.org/

 

γιατί τα reunion είναι gay

 

Εννοεις οτι τα reunion εχουν μια καλλιτεχνική εσάνς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου