Προς το περιεχόμενο

the amazing matsumoku guitars! CLIP!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η δε ΤΟΚΑΙ είναι όπως έχω ξαναπεί η πιό δύσκολη που έχω πιάσει, όμως αν ξέρεις να δουλεύεις καλά τα δαχτυλάκια σου χαρίζει τρελλό ήχο (θα την συνηθήσω που θα πάει)

 

καλυτερα να της κανεις ενα ΚΑΛΟ ΣΕΤ ΑΠ αντι να περιμενεις να τη συνηθισεις ;)γιατι να σπας τα χερια σου?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

μην τρομαξεις ομως αν ακουσεις καμια greco να παιζει το ιδιο καλα αν οχι και καλυτερα 8) 8)

 

κωστα μου θυμιζεις..εμενα πριν 2 χρονια που αναφερομουν αντιστοιχα συνεχεια για suhr κτλ... :D

ελεος ποια με τις greco και tokai...1 sta 3 post σου περιεχουν αυτην την κουβεντα... ;D

πολυ πολυ φιλικα.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν επειτα απο το set up δεν σου καθεται καλα η κιθαρα τοτε η μονη λυση ειναι να πας σε πλαστικο χειρουργο να σου κανει επεμβαση στα δακτυλα σου ετσι ωστε να εφαρμοζουν τελεια στην ταστιερα...... ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δε ΤΟΚΑΙ είναι όπως έχω ξαναπεί η πιό δύσκολη που έχω πιάσει, όμως αν ξέρεις να δουλεύεις καλά τα δαχτυλάκια σου χαρίζει τρελλό ήχο (θα την συνηθήσω που θα πάει)

 

καλυτερα να της κανεις ενα ΚΑΛΟ ΣΕΤ ΑΠ αντι να περιμενεις να τη συνηθισεις ;)γιατι να σπας τα χερια σου?

 

Μάλλον αυτό θα κάνω, αλλά δεν φταίει η κιθάρα... είναι η πρώτη μου LP και μάλλον δεν βολεύομαι, πάντως στην επόμενη βόλτα Αθήνα θα την κατεβάσω για ένα Setup.

Πάντως περιμένω και τις Burny & Greco μέσα στην εβδομάδα, οπότε θα καταλάβω αν τελικά είναι το σχήμα και το είδος αβολο για μένα.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά. Εντάξει, ωραία όλα αυτά με τις γιαπωνέζικες, και γω ψίνομαι αν δεν αντέξει το budget μου για την gibson sg τώρα το καλοκαίρι να αγοράσω μία. Αλλά αν δεν θες να μπλέξεις με μεταφορικά, ebay και τέτοια τι κάνεις? Δεν υπάρχει κάποιο e-shop στην Ε.Ε. που να πουλάει? Για ελλάδα μπήκα στο site του μεταλλίδη αλλά είχε κάποιες πολύ ακριβές. Πρέπει να αγοράσω αναγκαστικά απο ebay δλδ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα,εκτος κι αν εισαι παρα πολυ πλουσιος και δεν σε ενδιαφερουν οι κατα μεσο ορο 50% φθηνοτερες τιμες του ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα,εκτος κι αν εισαι παρα πολυ πλουσιος και δεν σε ενδιαφερουν οι κατα μεσο ορο 50% φθηνοτερες τιμες του ;)

 

Πλούσιος δεν είμαι και χαίρομαι γι'αυτό (το πολύ χρήμα καταστρέφει τον άνθρωπο).

 

Αλλά δεν υπάρχει η πιθανότητα η κιθάρα να μην είναι στην κατάσταση που λέει ο πωλητής?

 

Επίσης, έχω δει που λένε ότι για να σταλθεί η κιθάρα στην ευρώπη θέλουν κάποια συγκεκριμένα χρήματα για μεταφορικά.Αυτά συμπεριλαμβάνουν και το τελωνείο? Βασικά δεν ξέρω σχεδόν τίποτα από ebay (το'χετε καταλάβει πιστύω ;D ).

Αν η κιθάρα στέλνετε από κάποιον στην ευρώπη θα είναι τσαμπέ τα μεταφορικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά. Εντάξει, ωραία όλα αυτά με τις γιαπωνέζικες, και γω ψίνομαι αν δεν αντέξει το budget μου για την gibson sg τώρα το καλοκαίρι να αγοράσω μία. Αλλά αν δεν θες να μπλέξεις με μεταφορικά, ebay και τέτοια τι κάνεις? Δεν υπάρχει κάποιο e-shop στην Ε.Ε. που να πουλάει? Για ελλάδα μπήκα στο site του μεταλλίδη αλλά είχε κάποιες πολύ ακριβές. Πρέπει να αγοράσω αναγκαστικά απο ebay δλδ?

 

εγω περιμενω μια ΤΟΚΑΙ απο το μεταλλιδη και μετα απο...συζητηση η τιμη που θα πληρωσω ειναι πιο καλη απο το πιο ανταγωνιστικο βρετανικο καταστημα που ξερω να πουλαει ΤΟΚΑΙ (το οποιο αναφερεται συνεχως στα tokaiforum.com)

Για την ακριβεια οταν ειχε διαθεσιμο το μοντελο που περιμενω το ειχε 100 ευρω +

 

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα,εκτος κι αν εισαι παρα πολυ πλουσιος και δεν σε ενδιαφερουν οι κατα μεσο ορο 50% φθηνοτερες τιμες του ;)

 

Πλούσιος δεν είμαι και χαίρομαι γι'αυτό (το πολύ χρήμα καταστρέφει τον άνθρωπο).

 

Αλλά δεν υπάρχει η πιθανότητα η κιθάρα να μην είναι στην κατάσταση που λέει ο πωλητής?

 

Επίσης, έχω δει που λένε ότι για να σταλθεί η κιθάρα στην ευρώπη θέλουν κάποια συγκεκριμένα χρήματα για μεταφορικά.Αυτά συμπεριλαμβάνουν και το τελωνείο? Βασικά δεν ξέρω σχεδόν τίποτα από ebay (το'χετε καταλάβει πιστύω ;D ).

Αν η κιθάρα στέλνετε από κάποιον στην ευρώπη θα είναι τσαμπέ τα μεταφορικά?

 

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=2770.0

 

α,φυσικα και ΔΕΝ υπαρχουν ΤΖΑΜΠΑ μεταφορικα απο οπουδηποτε και να σου στειλουν την κιθαρα....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου