Προς το περιεχόμενο

Οι περισσοτεροι του "καλλιτεχνικου" ειναι bi?


ex-Q.O.T.S.A.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολυ συχνα αναφερουμε για πλακα οτι οι αντρες που ασχολουνται με οτιδηποτε καλλιτεχνικο ειναι ειτε ομοφυλοφιλοι ειτε αμφιφυλοφιλοι....

Εχετε συναντησει κατι τετοιο???

Επισης θα ηθελα να μαθω, αν καποιος απο σας ηταν gay η bi θα το ελεγε στους γονεις του? και με τι τροπο? Θα εριχναν οι γονεις το φταιξιμο στη μουσικη/τραγουδι/χορο που μπορει να σπουδασατε???

Ακουγεται γελοιο το θεμα αλλα ειναι σοβαρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Nα προσθεσω οτι δεν ειναι κατακριταιο το να εισαι ομοφυλοφιλος ουτε το να μην εχεις ανακαλυψει την σεξουαλικη σου ταυτοτητα...

Επισης δε θα θεωρη8ει κανεις ομοφυλοφιλος η οτιδηποτε αλλο, οτι απαντηση και να δωσει...

Συζητηση κανουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάποδα το βλέπεις. Για τους οποιουσδήποτε ομο ή αμφί το καλλιτεχνικό στερέωμα (ειδικά στο παρελθόν) αποτελεί διέξοδο για μια όσο το δυνατόν λιγότερο κοινωνικά στιγματισμένη ζωή και εργασία. Νομίζω είναι αυτονόητο.

 

 

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους οποιουσδήποτε ομο ή αμφί το καλλιτεχνικό στερέωμα (ειδικά στο παρελθόν) αποτελεί διέξοδο για μια όσο το δυνατόν λιγότερο κοινωνικά στιγματισμένη ζωή και εργασία.

 

 

 

Mα εκει ηθελα να καταληξω μεσω της συζητησης αυτης... Οτι οι γονεις και το περιβαλον τους το ριχνουν εκει το "φταιξιμο". Στο οτι μπορει ενα αγορι να ασχολειται με τον χορο πχ! και δεν ισχυει αυτο... Οπως εχουν καθιερωσει για δεδομενο πλεον το "κομμωτης=gay"!!! πραγμα που δεν ισχυει αφου εχω θειο που ειναι κομμωτης και ειναι straight οπως και οι συνεργατες του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον δεν είχα και μεγάλη επαφή με τέτοιες προκαταλήψεις, το 90% των ανθρώπων που με έχουν κουρέψει ήταν άντρες (straight).

 

Δεν έχω πάντως καμια εμπειρία για το θέμα των γονιών που λες οπότε δεν μπορώ να εκφέρω άποψη.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ακουσει τα απιστευτα πανω στη συμπεριφορα των γονεων ως προς το παιδι τους και τις επιλογες του και εχω σοκαριστει...

Σκεφτομουν πως αν το παιδι μου ηταν ομοφυλοφιλο θα συνεχιζα να το αγαπαω, ενω βλεπω πως αλλοι γονεις δειχνουν (τουλαχιστον) να μισουν τα παιδια τους, να ριχνουν την "ευθυνη" ο ενας στον αλλο γονεα, να διωχνουν το παιδι απο το σπιτι (ακομα και σε τρυφερη ηλικια) και να κατηγορουν τη μουσικη η το επαγγελμα που το παιδι τους επελεξε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον δεν είχα και μεγάλη επαφή με τέτοιες προκαταλήψεις, το 90% των ανθρώπων που με έχουν κουρέψει ήταν άντρες (straight).

 

Eγώ πάλι προτιμώ τις κομμώτριες!

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου