Προς το περιεχόμενο

Bass Chorus: Boss Η' Behringer


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά θέλω να μου πείτε τη γνώμη σας για τα εν λόγω πετάλια για μπάσο...

Πρόκειται να αγοράσω ένα και θέλω να με διαφωτίσετε.

Ευχαριστώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν κρίνω από τα πετάλια για κιθάρα τα boss υπερτερούν κατά πολύ των behringer!!boss all the way...λογικά όμως πρέπει να υπάρχει και διαφορά στην τιμή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

boss φιλαρακο μην σκεφτεσαι πεταλια Behringer καθολου δωσε λιγα παραπανω και θα εισαι οκ

αν και μετα απο λιγο καιρο θα σκασεις πολλα περισσοτερα για κατι αλλο παραπανω απο Boss ειμαι σιγουρος...anyway

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σου φιλε.

θα συμφωνησω με τους απο πανω και θα σου πω να μην το σκεφτεσαι καν.

Η ποιοτητα ηχου και καταστευης δεν σιγκρινεται.

 

Καλη συνεχεια.

 

VasiAs#

VasiAs#

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Behringer=Πλαστικα πραγματα που ειναι ή για πεταμα ή για τασακια!

Boss=Πολυ καλα πεταλια και σε σχετικα λογικες τιμες.Αξιζουν τα λεφτα τους.

EBS= The best!!!!!!Exω δοκιμασει το unichorus και ειναι απιστευτο αλλα ακριβο.

Fender Jazz Bass+Spector=bass

Ampeg+Mesa/Boogie=amp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς θα διαφωνήσω με τους προλαλήσαντες...

 

Η Behringer φτιάχνει προϊόντα διαφοροποιούμενης αξίας. Άλλα προϊόντα της είναι πιστές αντιγραφές άλλων προϊόντων άλλων εταιριών, και άλλα είναι δικά της σχέδια. Το concept της φυσικά είναι να φτιάχνει φτηνά πράματα. Κατανοητό. προσωπικά έχω το BSI21, που είναι προφανώς αντιγραφή του Sansamp. Και πολύ καλή μάλιστα. Όσα reviews έχω διαβάσει με βεβαιώνουν γι'αυτό. Ο ήχος πολύ καλός και η τιμή πολύ καλή (το Sansamp έχει την 5πλάσια τιμή για ακριβώς τον ίδιο ήχο και ρυθμίσεις-μόνο ατού το μεταλικό κουτί). Όσο για το κουτάκι, ε, δεν είναι και χαρτόκουτο. μια χοντρή πλαστική συσκευασία. Θα αντέξει και πεσίματα, αλλά στο κάτω-κάτω, ΠΟΣΑ πεσίματα και βίαιες κλωτσιές πρέπει να αντέξει ένα εφφεδάκι; Προσωπικά τα προσέχω όσο προσέχω τον υπόλοιπο εξοπλισμό μου. Γιατί να κλωτσήσω τον ενισχυτή μου π.χ. για να αλλάξω μια ρύθμιση;

 

Φτάνει με το μπλα-μπλα... πίσω στο θέμα.

 

http://reviews.harmony-central.com/reviews/Effects/product/Behringer/BCH-100+Bass+Chorus/10/1

 

Από άποψη ήχου παίρνει 8. Πολύ καλό για 20 ευρώ. Θα σου έλεγα να  πάρεις το Behringer και να το κρατήσεις για να μαζέψεις λεφτά για να πάρεις ενδεχομένως κάποιο άλλο καλύτερο chorus αργότερα, ή ίσως και να το κρατήσεις και να πάρεις κάποιο διαφορετικό εφφέ... ;p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τον αποπάνω, όσοι βρίζουν συνεχώς τα Behringer έχουν ψυχολογικά κόμπλεξ, είναι emo (πιθανόν) ή/και τους δέρνουν κάθε βράδυ οι γυναίκες τους (μετά το δείπνο).

 

Έχω μπόλικα πράματα από την εν λόγω εταιρεία και ποτέ δεν είχα πρόβλημα, έχουν πολύ καλό ήχο, μερικά κιόλας καλύτερο από τα αντίστοιχα πεταλάκια που αντιγράφουν, π.χ. BLE100.

Και τα Boss αν τα πλακώσεις στα κλωτσίδια θα το πούν το ποίημα.

Όποιος δεν προσέχει τον εξοπλισμό του είναι άξιος της μοίρας του, και να του καεί το βίντεο.

Telos.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Synthetix,θα συμφωνήσω κ γώ στα περί Boss-κορυφαία για την σχετικά χαμηλή τιμή τους.........Να σου προτείνω κ κάτι άλλο??Small Clone,της Electroharmonix-μπορεί το πετάλι να είναι περισσότερο για κιθάρα αλλά κ στο μπάσο κ...λολέει!!!άσε που έχει λογική τιμή κ είναι υπερβολικά απλό στην χρήση-μόλις ένα knob έχει.....

Όσο για τα Behringer,εγώ θα τα έπαιρνα μάλλον στην αρχή,ίσα ίσα για να εξοικιωθώ με το εφφέ κ μετά κατευθείαν σε πιο σοβαρά πράγματα.....

...Saw my reflection and cried...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τα λεφτά τους μια χαρά είναι τα behringer,τίποτα παραπάνω.πετάλια των 20 ευρώ που ίσως να αξίζουν κ 30(στα modulation κυρίως) :P

Αν μπορείς πάντως για κάτι καλύτερο κάντο. ;)

www.myspace.com/thomasnastos

www.thomasnastos.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά όσο απίστευτο και αν ακούγεται το συγκεκριμένο πετάλι της behringer είναι τέλειο!!! Το έπαιζα ένα χρόνο και δεν είχα το παραμικρό παράπονο.

Είχα δοκιμάσει αρκετά chorus πετάλια (και το boss) αλλά μόνο αυτό κάθισε τόσο καλά στον ήχο μου.  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου