Προς το περιεχόμενο

Bass Chorus: Boss Η' Behringer


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Έχω ακούσει και τα δύο, γιατί τυγχαίνει να τα έχουμε στη μπάντα. Το της Behringer είναι αρκετά καλό και λειτουργεί μια χαρά, αλλά μάλλον θα κρατούσα το της Boss. Μου φαίνεται πιο "ζεστό", πιο "γεμάτο" στον ήχο του. Εντάξει, γούστα είναι αυτά.. Καλύτερα να τα ακούσεις από κοντά. Εγώ αν ήταν, μια φορά, μάλλον το Boss θα έπαιρνα.

http://sfyraki.blogspot.com/ - Tom Still Waits
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Πάω στοίχημα οτι οι μισοί δεν τα έχετε ακούσει τα behringer και ίσως κάποια πετάλια να τα παίρνει η μπάλα λόγο ονόματος και μόνο. Εγώ πάντως (χωρίς να θέλω να υποστοιρήξω ποιο είναι το καλύτερο) είμαι κάτοχος ενός vintage tube overdrive και είναι γαμάτο για τα λεφτά του πάντα και πολύ καλύτερο από κάποια άλλα της φτηνής σειράς γενικότερα και όχι μόνο. Και μάλλον για να ρωτάει για behringer μάλλον το κασέρι δεν υπολογίζεται για ebs. Ξεκολλάτε επιτέλους φεντερογκιμπσονμποσμαρσαλάκιδες. ΑΜΑΝ

For Those About To Rock We Salute You

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι η behringer δεν είναι μάρκα??δεν λέμε οτι όλα τα προιόντα της είναι σκάρτα...για τα λεφτά τους μια χαρά είναι...έχω ακούσει και πανάκριβα πετάλια που είναι για πέταμα!!το EBS που προτείνουν τα παιδιά το κάνουν για να πούνε πιο θεωρούν κορυφαίο...όχι για να το πάρει...το θέμα είναι αν μπορεί να τα ακούσει και τα δύο για να αποφασίσει...καλά οτι λέμε εμείς..το αυτί ειναι ο τελικός κριτής ;)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προτείνω Boss,ίσως λόγο προηγούμενων όχι και τόσο καλών εμπειριών με Behringer=ο άρχοντας του φυσήματος!!! ;D(όχι πάντα άλλα σε ένα μεγάλο ποσοστό των προιόντων). ;) :)

 

γεια σου φιλε.

θα συμφωνησω με τους απο πανω και θα σου πω να μην το σκεφτεσαι καν.

Η ποιοτητα ηχου και καταστευης δεν σιγκρινεται.

 

Καλη συνεχεια.

 

VasiAs#

 

VasiA καλωςήρθες!!! :)

Είσαι ο μπασίστας των Ska Bangies,Minerva,Musica Ficta και drummer των Definite X?????????? :)

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά εχω βαρεθεί να διαβάζω τα ίδια ίδια ίδια ίδια ίδια ίδια ίδια ίδια συνέχεια (και να φανταστείς οτι βιάστηκα να απαντήσω χωρίς καν να διαβάσω τα θετικά ποστ προς το συγκεκριμένο πετάλι. Μετά τα είδα). Δεν έχω κανένα λόγο αντιπαράθεσης με κανέναν (μη παρεξηγηθούμε ;) ) Οι ενισχυτές fender π.χ. είναι γαμάτοι αλλά... όχι για τα δικά μου γούστα. Το πιο σωστό είναι να  ακούσεις όσο πιο πολλά πετάλια μπορείς και να κρίνεις. π.χ. το multichorus της digitech εμένα μου άρεσε πιο πολύ απο το chorus της boss και ας λέει 'οτι θ'ελει οποιοσδήποτε.

For Those About To Rock We Salute You

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου