Προς το περιεχόμενο

Gibson Les Paul made in U.S.A (CHINA)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδη συνεχιζεις να αγνοεις αυτο που σου ειπα,στο λεω ΑΛΛΗ μια φορα :αν φρονιτισεις να ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΣ καμμια μουφα δεν θα μπορει να σε ξεγελασει,οι διαφορες ΦΩΝΑΖΟΥΝ σε καποιον που ΞΕΡΕΙ....

 

αν επιμενεις να παιρνεις "συμβουλες" απο ατομα που δεν γνωριζεις αν ξερουν τι σου λενε (μπορει και ΕΓΩ να ειμαι απο αυτους) καποια στιγμη θα την πατησεις....

 

 

ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Να κανω μια ερωτηση εγω τωρα:ασχετως αν οι συγκεκριμενες κιθαρες μειονεκτουν λιγο εως πολυ σε σχεση με τις αυθεντικες gibson απο πολλες αποψεις θα μπορουσατε να πειτε οτι ειναι χειροτερες και απο αυθεντικες epiphone;Δηλαδη ειναι κατευθειαν για το τζακι ή πρωτα κοβεις κανα λαχανο επανω τους και μετα τζακι; ;D Oι απαντησεις να εχουν αν γινεται υφος οσο γινεται πιο αντικειμενικο και οχι κολλημενου gibsonα  ::) :-X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεχαστε τες αυτες παιδια,οι περισσοτερες φωτογραφιες απτις μουφες δεν ειναι καν απο αυτες αλλα απτις γνησιες και δεν εχουν καμια σχεση ουτε οπτικα ουτε ηχητικα ουτε ως αισθηση φυσικα.

αλλο περιμενεις και αλλο σου ερχεται...

αν εισαι τυχερος κιολας και ερθει τελικα...waste of money and time!!

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

odis ειπες οτι 'μην βαζεις και το χερι σου στην φωτια για την ηχητικη διαφορα'. Σορυ αλλα εδω πιστευω πως υπερβαλεις φιλε :). Δεν υπαρχει μετρο συγκρισης ακομα και της χειροτερης Gibson  με chinese copy. Και υπαρχουν πολλες χαλια Gibson, οπως και ακομα περισσοτερες Fender. Τωρα τελευταια υπαρχουν και χαλια PRS (και μιλαω για αμερικανικες παντα ετσι)

 

Πιστευω πως και να μην εχεις μεγαλες γνωσεις μπορεις να ξεχωρισεις την αντιγραφη. Ολα τα παρελκομενα (tune-o-matic, μαγνητες, διακοπτες, κτλ), Φαινονται και ειναι φθηνα. Η Ηχητικη διαφορα ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ. Οπως και η ποιοτητα των ξυλων ειναι τραγικη- (φαινονται στο ματι).

 

ελιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβως,οσο και ασχετος να εισαι θα δεις το στραβοκομμενο logo 'gibson' το κακο κομμενο προχειρα nut και το κυριοτερο..το top ξυλο (στην φατσα του σωματος) δεν ειναι καν ξυλο,ειναι φωτογραφια και καν μπαμ απο χιλιομετρα.

 

μηπως να προτεινω καμια les paul? ;D ;D

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως αν μου περισσευαν καποια στιγμη, θα αγοραζα μια Chibson! Σοβαρα, σας χαλαγε να ειχατε μια zakk wylde καρφωμενη στον τοιχο μονο με 150 ευρω?  ;D Ενας καλος πινακας περισσοτερο κοστιζει!!!

+ Θα σας εμενε και η σκληρη  ;) (τωρα ποσο σκληρη θα ηταν...)

 

Anyway, "εκλεισα" μια μεταχειρισμενη Gibson -και οχι Chibson!- εχει ενα χρωμα απιστευτο! Εγω τουλαχιστον δεν το εχω ξαναδει  :P

Θα ανεβασω photos!

Jizzzzzzzzzzzzzzzz da pit!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου