Προς το περιεχόμενο

MIM Jaguar/Jazzmaster


Προτεινόμενες αναρτήσεις

βασικα με 900 ευρω παιρνεις καινουργια αμερικανικη:

 

http://www.guitarcenter.com/Fender--62-Jazzmaster-Electric-Guitar-510484-i1146419.gc

 

δηλαδη με 200 ευρω παραπανω δεν χρειαζεται να πας σε μεταχειρισμενη, παιρνεις καινουργια...

 

εννοουσα ΜΑΖΙ με μεταφορικα (κανα 200αρι γιατι η θηκη ειναι τεραστια) και φορους/εκτελωνιστικα (που αναγκαστικα θα πληρωσεις κανα 400αρι αν την παρεις καινουργια απο μαγαζι στις ΗΠΑ,τοσα πληρωσε ενας φιλος μου για τη δικη του  που την πηρε καινουργια , ενω μεταχειρισμενη θα τα γλυτωσεις ) 

 

ενω μια μεταχειρισμενη γινεται να την παρεις και χωρις τα κερατιατικα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

ενω μια μεταχειρισμενη γινεται να την παρεις και χωρις τα κερατιατικα.

 

Τι εννοείς; Το τελωνίο δεν κοιτάει αν είναι μεταχειρισμένη η καινούργια. Ανάλογα το ποσό που τιμολογείται απο τον αποστολέα χρεώνει. Αν πάρεις καμμιά vintage με διπλάσια τιμή νομίζεις ότι δεν θα σου πάρει τα διπλάσια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον δεν καταλαβες τι ειπα.

 

δηλ. οτι μια ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ κιθαρα θα την παρεις απο ΜΑΓΑΖΙ το οποιο ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να δηλωσει "ψευτικη" τιμη,ενω μια μεταχ. θα την παρεις απο ΙΔΙΩΤΗ ο οποιος συνηθως το κανει. ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα με 900 ευρω παιρνεις καινουργια αμερικανικη:

 

http://www.guitarcenter.com/Fender--62-Jazzmaster-Electric-Guitar-510484-i1146419.gc

 

δηλαδη με 200 ευρω παραπανω δεν χρειαζεται να πας σε μεταχειρισμενη, παιρνεις καινουργια...

 

εννοουσα ΜΑΖΙ με μεταφορικα (κανα 200αρι γιατι η θηκη ειναι τεραστια) και φορους/εκτελωνιστικα (που αναγκαστικα θα πληρωσεις κανα 400αρι αν την παρεις καινουργια απο μαγαζι στις ΗΠΑ,τοσα πληρωσε ενας φιλος μου για τη δικη του  που την πηρε καινουργια , ενω μεταχειρισμενη θα τα γλυτωσεις ) 

 

ενω μια μεταχειρισμενη γινεται να την παρεις και χωρις τα κερατιατικα.

 

εχεις δικιο (και στο επομενο ποστ, οτι τα αμερικανικα μαγαζια δεν δεχονται να δηλωσουν ψευτικη τιμη, το χω δοκιμασει και πηρα αρνητικη απαντηση.. ), αλλα 400 για τελωνειο;;; παρα πολλα μου φαινονται.

αν εχει μαζι με τα μεταφορικα 1600 δολλαρια = 1037 ευρω.. και πληρωνεις 400 για τελωνειο, σημαινει περιπου 40%.. βεβαια ακομα και ετσι να'ναι, τωρα που το σκεφτομαι, συμφερει, μιας και παλι λιγοτερα θα πληρωσεις απ'οτι αν την παρεις απ'τον γερμανο.. τωρα το ποτε θα την εχεις στα χερια σου βεβαια παιζει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι φοροι και οι δασμοι οπως εχουμε πολλες φορες πει ειναι περιπου ενα 25% πανω στην τιμη CIF.

 

Οποτε στην περιπτωση αυτη 1650+200=1850 χ 25%=462 δολλαρια δηλ.300 euros

 

αυτα ΑΝ στο στειλουν με USPS EMS,ελα ομως που σχεδον κανενα μαγαζι δεν προκειται να στηθει στην ουρα στο ταχυδρομειο και ετσι θα στο στειλει αν εισαι τυχερος με UPS αλλα συνηθως με FEDEX οποτε θα φας και μια χαρατσαρα 150-200 ευρω στο Ελλαδισταν για "εξοδα εκτελωνισμου"... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι φοροι και οι δασμοι οπως εχουμε πολλες φορες πει ειναι περιπου ενα 25% πανω στην τιμη CIF.

 

Οποτε στην περιπτωση αυτη 1650+200=1850 χ 25%=462 δολλαρια δηλ.300 euros

 

αυτα ΑΝ στο στειλουν με USPS EMS,ελα ομως που σχεδον κανενα μαγαζι δεν προκειται να στηθει στην ουρα στο ταχυδρομειο και ετσι θα στο στειλει αν εισαι τυχερος με UPS αλλα συνηθως με FEDEX οποτε θα φας και μια χαρατσαρα 150-200 ευρω στο Ελλαδισταν για "εξοδα εκτελωνισμου"... ;D

 

παλι σ'εχασα  :P

τα 1650 που τα βρηκες; 1440 $ εχει μαζι με την σκληρη θηκη. οποτε στα 1650 εχω βαλει ηδη τα μεταφορικα.  ???

βεβαια και παλι αμα τρως χαρατσι 200 ευρω οντως τρως την 400αρα σου...  ;D

... και λες και ευχαριστω μαλιστα καθως και παλι φθηνοτερα ειναι απο την ευρωπη. ή εχω κανει καποιο λαθος;  ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εχεις δικιο 1450 οποτε κανει ξανα τους υπολογισμους... ;D

 

παντως 900 ευρω ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ απλα ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να σου ερθει οταν ξεμπερδεψεις με τελωνεια & Fedex...

 

(ετσι κι αλλοιως προσωπικα εχω προβλημα με τις καινουργιες κιθαρες προτιμω παντα τις μεταχειρισμενες εχουν περισσοτερη "ψυχη" και ειναι και φθηνοτερες ;D,ποτε στη ζωη μου δεν εχω αγορασει καινουργια κιθαρα,ειλικρινα δεν βλεπω το λογο... ;))

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν καταλαβαινω... ως classic player θα πρεπε να παιζουν στα 600 παρα κατι, αντε 700 παρα κατι, ειναι οντως τσιπμημενες. βεβαια ισως παλι προτημιθουν απο καποιους λογο modern specs (radius, frets).

 

βεβαια αμα με λιγα παραπανω περνεις την 62αρα που χει και μεγαλυτερη αξια μεταπωλιτικα και ολο το vintage hype γενικοτερα...

 

οχι και πολυ καλη κινηση μαρκετινγκ απο τους (συνηθως ευτραφεις) φιλους μας.

 

:(

nothing to fear, nothing to doubt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποτε στη ζωη μου δεν εχω αγορασει καινουργια κιθαρα,ειλικρινα δεν βλεπω το λογο... Wink

 

Κάποιος πρέπει να αγοράζει καινούργιες για να γίνουν κάποτε μεταχειρισμένες!!! ;D ;D

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως είναι περίεργο ότι ενώ οι American Vintage Stratοcaster και Jazzmaster έχουν περίπου την ίδια τιμή (1600 και 1690 αντίστοιχα) οι classic player έχουν 585 και 819 αντίστοιχα.. (αναλογικά η classic player jazzmaster θα έπρεπε να έχει 620)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου