Προς το περιεχόμενο

Στυλιανή η φωταστέρω by τριγκόσφυγγα


trigga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ουραιο ουραιο!

το trigga παιζει πολυ εμορφα!  ;D

να δω εγω ποτε θα στρωθω να μελετισω λιγο παραπανω.... :P

 

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

FatalK Δεν απαντησα τόση ώρα γιατι νομίζω πως μου κάνεις πλάκα.Κιθάρα hagstrom hg600 ,line 6 spider 2(δανεικός) direct καρτα ήχου.

 

Βασικά στην αρχή, βλέποντας ότι δεν απαντάς, νόμιζα πως κάτι σε πείραξε ή ότι δεν λέει και κάτι το σχόλιό μου. ;D..

Γιατί να σου κάνω πλάκα ρε συ; :-[

Προς Θεού, κατ αρχήν τι πλάκα να σου κάνω μετά από τέτοιο παίξιμο; Απλά πολύ όμορφο..!!!

Μα και ο ήχος εμένα μου άρεσε πολύ...Τέλος: επαναλαμβάνω μια ακομη φορα το τελευταιο μου σχόλιο:

 

''εμένα ηχεί πιο ωραίο αν ''βρωμίζει'' έτσι η jazz, με κάποια λαθάκια''....αυτά...

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Silot και longshadow, υποκλίνομαι. Τη σώσατε τη Στέλλα.  :) :)

 

Βεβαίως, πολλά συγχαρητήρια στον Triggούλη για το εξαιρετικό παίξιμο (που πλέον το ακούω).  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τα ακούω σε κάτι σαπιοlogitech 5.1 όλα πάντα εγω.Κ ηχογράφηση κ μίξη κ οτι νάναι.Οπότε καταλαβαίνεται τι καρπούζια πέρνω στα αυτιά.

 

Στο θκόμ ακούω μέσα τυφώνες κ μουντιλα τριζοπαραθυράτη.Απαράδεκτο αλλα τι να κάνω στον line 6 ακούγεται ωραία αλλα στο πισι περνάει έτσι.Στα δικά σας φύγανε τα τσουνάμια ως δια μαγείας.Στου silot πρόσεξα μια αλλοίωση τύπου παλιάς κασσέτας κ κασσετόφωνου μασημένου.Κομμένα φούλ μπάσα κ ψηλά σαν να είναι απο τηλεφωνο σε φάση.Στου longshadow είναι πιο ομαλά τα πράματα με αρκετό μπάσο κ μούντα.

 

Θέλω να πώ οτι δημιουργήσατε διαφορετικό κλίμα μόνο κ μόνο με επεξεργασία.Επίσης να πώ οτι ο ήχος στην μεσαία θέση δεν μαρεσε :P πολύ Τάκη Σούκα με θυμισε ο σαπιογεφυράτος πάλι γμτ.Κ τωρα που το θυμηθηκα ο επιλογέας άρχισε να τα παίζει κ οταν αλλάζω κάνει θόρυβο κ πολλές φορές σταματάει ο ήχος στην μεσαία κ στην γεφυρατη επιλογή.Να αλλάξω ελεχτρικά ή απλά να καταργήσω τον bridgeοσαχλοκούδουνο μαγνητάκο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ τωρα που το θυμηθηκα ο επιλογέας άρχισε να τα παίζει κ οταν αλλάζω κάνει θόρυβο κ πολλές φορές σταματάει ο ήχος στην μεσαία κ στην γεφυρατη επιλογή.Να αλλάξω ελεχτρικά ή απλά να καταργήσω τον bridgeοσαχλοκούδουνο μαγνητάκο?

Μην καταργήσεις έναν ήχο που μπορεί μετά απο κάποια χρόνια να αποζητήσεις...ποτέ δεν ξέρεις..

 

Άλλαξε απλά τριθέσιο...

 

Πάντως επειδή παραπονιέσαι για τα ηχεία σου και εν μέρη έχεις δίκιο, προσπάθησε να "κουρδίσεις" τ'αυτιά σου σε αυτά που έχεις αν δεν είναι στα άμεσα σχέδια σου η αγορά monitors...

 

εγώ το πείραγμα στο κομμάτι σου το έκανα χρησιμοποιώντας ακουστικά των 20 ευρώ..(ούτε κι εγώ έχω καλά ηχεία)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τη στιγμή που μπορείς να δείς πως είναι συνδεδεμένο το ήδη υπάρχον, δεν είναι κάτι δύσκολο...

 

Απλά βεβαιώσου ότι φταίει πράγματι αυτό ,γιατί μπορεί να ευθύνεται και το volume pot του bridge μαγνήτη και εσύ να νομίζεις πως φταίει ο τριθέσιος διακόπτης..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O επιλογέας είναι ντάξ με σφαλιάρες φτιάχνεται δεν παίζει να είναι το βόλιουμ γιατι ουτε που τα κουνάω τα βολιο.Απο λιφτά αυτο το μαραφέτι περίπου πόσο λές να κοστίζει?Μη με πετάξει κανας μακάκας τπτ 20ευρα κ ψάχνομαι ενω είναι π.χ. 2 ευρώ το κόστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου