Προς το περιεχόμενο

πόσα watt για πρόβα;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για ένα χώρο 15τ.μ. πόσα watt το λιγότερο νομίζετε οτι χρειάζονται οι κιθάρες για να ακουστούν καλά σε σχέση με τα τύμπανα; Για solid state και tube ενισχυτές. thanks παιδιά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει τεραστια διαφορα αν το δωματιο εχει ηχομονωση(για την ακριβεια ηχοαποροφηση)  ή οχι.

κατα την ταπεινη μου γνωμη σε καθε περιπτωση καλο ειναι να εισαι πανω απο 30 βαττ σε τρανζιστορατο .

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λάμπα 15W είναι υπεραρκετά, κατά τη γνώμη μου πάντα.

 

(Προσωπικά και με τα 5 του Boogie είμαι πολύ δυνατά αλλά αυτό ίσως δεν είναι κανόνας για όλους τους ενισχυτές)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

(Προσωπικά και με τα 5 του Boogie είμαι πολύ δυνατά αλλά αυτό ίσως δεν είναι κανόνας για όλους τους ενισχυτές)

 

βγαζεις προβα με 5 watt λαμπα??? :o

2+2=5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanks παιδιά. Το δωμάτιο μάλλον θα αποκτήσει "κάποια" ηχοαπορρόφηση με χαλιά (και σε τοιχο) και καμιά αυγοθήκη η ότι προκύψει. Με τη βοήθεια του Κυρίου θα τη βγάλουμε...  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

(Προσωπικά και με τα 5 του Boogie είμαι πολύ δυνατά αλλά αυτό ίσως δεν είναι κανόνας για όλους τους ενισχυτές)

 

βγαζεις προβα με 5 watt λαμπα??? :o

 

Πρόσεξες αυτή τη λεπτομέρεια;  ;D

 

Και εντάξει, υπερέβαλα λίγο, στο καθαρό τα θέλει τα 15, αλλά στο βρώμικο ΑΝΕΤΑ!!!

 

(και αναλόγως πόσο κοπανάει και ο drummer...  ::) ::))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

(Προσωπικά και με τα 5 του Boogie είμαι πολύ δυνατά αλλά αυτό ίσως δεν είναι κανόνας για όλους τους ενισχυτές)

 

βγαζεις προβα με 5 watt λαμπα??? :o

 

Πρόσεξες αυτή τη λεπτομέρεια;  ;D

 

Και εντάξει, υπερέβαλα λίγο, στο καθαρό τα θέλει τα 15, αλλά στο βρώμικο ΑΝΕΤΑ!!!

 

(και αναλόγως πόσο κοπανάει και ο drummer...  ::) ::))

 

ε πες το ετσι... ;)

2+2=5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου