Προς το περιεχόμενο

Συμβουλες ξεψαρωματος για κοινο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε σεις μαγκες, εχω ενα ψιλοπροβληματακι που θελω τη γνωμη σας μιας κ δε με γνωριζετε (απο κοντα) ...

Κοιτατε , η φαση ειναι αυτη.

Ειμαι μονος στο δωματιο μου ? Κανω practise ή ηχογραφω συνθεσεις μου ? Μετα απο 10-15 λεπτα παιζω μια χαρα σαν "προ" (ακουω τα ηχογραφημενα κ σιγουρευομαι)

Βρεθηκα για πρωτη φορα σε 6-7 φασεις αυτο το μηνα να παιξω με αλλα παιδια (2 διαφορετικα group,1 to be με κιθαρες μονο [3] κ 1 υπαρχον κομπλε)

Κ τα 2 χερια πανε ψιλοατσαλα , βγαινουν κουφιες ,χανω κ το χρονο που-κ-που ακομα κ στις απλες ρυθμικες κ δε μου βγαινει κανενα σολακι. Σπιτι μονος μου βγαινουν ολα.

Στην αρχη τις πρωτες 3 ειχα αγχος οταν μου λεγαν παρε τη κιθαρα κ παιξε αλλα τωρα δεν εχω αγχος , απλα σταματαει το μυαλλο μου καπως

Τι προτείνετε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παίξε με άλλους όσο συχνότερα γίνεται, δεν υπάρχει άλλη λύση.

Είναι λογικό να μην είσαι άνετος με 6-7 φορές που έπαιξες εκτός bedroom. Σταδιακά θα λυθείς και είναι πιθανό να παίζεις καλύτερα με άλλους παρά μόνος σου! ;D

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανα δυό μπιρίτσες και είσαι εντάξει. Είναι τρακ. Μόνο η εμπειρία θα σε βοηθήσει να το ξεπεράσεις αλλά και αυτό δεν είναι σίγουρο.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχουν και βιβλια επι του θεματος

 

(πχ http://www.amazon.com/Performance-Success-Performing-Pressure-Theatre/dp/0878301224/ref=sr_1_28?ie=UTF8&s=books&qid=1210939688&sr=1-28

δες και κατω , στο 'Customers Who Bought This Item Also Bought' ...

 

αλλα βασικα ισως και να μη ξεπερνιεται ποτε. απλα αντιμετωπιζεται. καποιες φορες βοηθα κι ολας.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην πας κατευθείαν απο το bedroom στο studio. Παίξε λίγο και στο σαλόνι, την κουζίνα κτλ.  :)

 

Γενικά είναι θέμα εμπειρίας. Δε μας ανέφερες πόσα χρόνια παίζεις κιθάρα. Αν είσαι σχετικά νέοπας αυτό δικαιολογείται, άμα είσαι 'βετεράνος' υπάρχει πρόβλημα...

 

Μάθημα με δάσκαλο έχεις κάνει? Εμένα αυτό με βοήθησε γιατί αναγνώριζε τα λάθη μου εκέινη τη στιγμή και δεν αγκομαχούσα μόνος μου νομίζοντας ότι τα παίζω όλα τέλεια.

 

Φιλικά

 

ΤΜ

Ε = mc^2 = Fb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζε με ΑΛΛΟΥΣ ανθρωπους οσο συχνοτερα μπορεις

 

Χοντρικα επιστημονικοι υπολογισμοι εχουν αποδειξει τα εξης: :)

 

1 προβα με μπαντα=1230 ωρες "μελετης" στο σπιτι

 

1 live=10 προβες :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην πας κατευθείαν απο το bedroom στο studio. Παίξε λίγο και στο σαλόνι, την κουζίνα κτλ.  :)

 

Στη χέστρα να παίξεις, εκεί να δεις πως πετάγονται οι αρμονικές  ;D

 

 

Παιζε με ΑΛΛΟΥΣ ανθρωπους οσο συχνοτερα μπορεις

 

Χοντρικα επιστημονικοι υπολογισμοι εχουν αποδειξει τα εξης: :)

 

1 προβα με μπαντα=1230 ωρες "μελετης" στο σπιτι

 

1 live=10 προβες :)

 

Να συμπληρώσω τις μαθηματικές σχέσεις με το εξής:

 

1 live = λαχαναγορά, όταν beer -> oo  :D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι θα έλεγα όχι στις μπυρίτσες. Είπαμε να ξεψαρώσουμε, όχι και να γίνουμε αλκοολικοί!

 

Ο μόνος τρόπος για να το ξεπεράσεις είναι να κάνεις τις πρόβες σου μπροστά σε άλλους. Για αρχή μπορείς να καλέσεις κάποιους φίλους στο bedroom σου (όπου νοιώθεις και ασφάλεια) και όταν νοιώσεις άνετα με αυτό να παίξεις σε άλλους χώρους, ξένους για σένα. Από την άλλη όταν είσαι σε ένα γκρουπ μην προσπαθείς να παίζεις "τα δικά σου" αλλά προσπάθησε να γίνεις μέρος αυτής της μουσικής αλυσίδας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πιο ξεψαρωτικο για το κοινο ειναι ο τραγουδιστης να πει την εξης ατακα¨=

 

αφου ειστε τοσο ΚΟΡΟΙΔΑ που ηρθατε να μας ακουσετε, ΦΑΤΕ ΤΑ ΤΩΡΑ

 

(δεν κανω πλακα εχει γινει αυτο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου