Προς το περιεχόμενο

Percussion beauty contest


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι όσο νάναι μου βγάζουν μικροπροβλήματα , ειδικά στ ταμπούρο που οι βίδες τα'χουν παίξει και δν μπορώ να το σφίξω καλά και χάνει πολύ rebound (να ναι καλά το practice pad μου) και γενικώς τρίζουν τα πάντα.Δεν μπορώ να πω , καλά χρυσά τα τυμπανάκια μου , πολύ αγαπητά αλλά ως εκεί

Θα ήθελα να έμενα Θεσ/νικη, και να πεταγόμουν να δω τι σκ... έχει το ταμπούρο σου και δεν κουρδίζει. Σίγουρα πάντως το πρόβλημα λύνεται, όπως και όλα τα τριξίματα, που στο 99% των περιπτώσεων οφείλονται σε κάτι μεταλλικό που ακουμπάει κάτι άλλο μεταλλικό (ελατήρια μέσα στα βασάκια, χαλαρές βίδες, ροδέλες κ.λπ.).

Ξέρω ότι έχεις κολλήσει με τη Gretsch - και μετά από 7 χρόνια είναι καιρός να πάρεις ένα καλύτερο σετ - αλλά θα σου έλεγα να κρατήσεις και τα Granite (αν είχες σκοπό να τα ξεφορτωθείς...), γιατί με μερικές ψιλοπαρεμβάσεις θα επανέλθουν σε πλήρως παίξιμη κατάσταση, και θα είναι ένα σετ που δεν θα φοβάσαι να κουβαλάς από δω κι από κει σε live και πρόβες, μην τύχει και γρατζουνιστεί.

Αν θέλεις βοήθεια σχετικά με ένα extreme makeover των Gtranite στείλε πμ, και θα βοηθήσω όσο επιτρέπει η ιντερνετική επικοινωνία. 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 83
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ρε Haris, δεν ανοίγεις ένα θέμα Budget Drum Set Extreme Makeover? (να το βγάλεις και στην TV  ;D)

Είμαι σίγουρος πως ενδιαφέρει και άλλους (μαζί και εμένα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να έμενα Θεσ/νικη, και να πεταγόμουν να δω τι σκ... έχει το ταμπούρο σου και δεν κουρδίζει. Σίγουρα πάντως το πρόβλημα λύνεται, όπως και όλα τα τριξίματα, που στο 99% των περιπτώσεων οφείλονται σε κάτι μεταλλικό που ακουμπάει κάτι άλλο μεταλλικό (ελατήρια μέσα στα βασάκια, χαλαρές βίδες, ροδέλες κ.λπ.).

Ξέρω ότι έχεις κολλήσει με τη Gretsch - και μετά από 7 χρόνια είναι καιρός να πάρεις ένα καλύτερο σετ - αλλά θα σου έλεγα να κρατήσεις και τα Granite (αν είχες σκοπό να τα ξεφορτωθείς...), γιατί με μερικές ψιλοπαρεμβάσεις θα επανέλθουν σε πλήρως παίξιμη κατάσταση, και θα είναι ένα σετ που δεν θα φοβάσαι να κουβαλάς από δω κι από κει σε live και πρόβες, μην τύχει και γρατζουνιστεί.

Αν θέλεις βοήθεια σχετικά με ένα extreme makeover των Gtranite στείλε πμ, και θα βοηθήσω όσο επιτρέπει η ιντερνετική επικοινωνία. 

 

Ναι ρε Haris  :P , να σ πω την αλήθεια αφορμές ψάχνω για να αλλάξω σετ καθώς και αυτό βγάζει πολύ καλό ήχο ειδικά το 12άρι το τομ έιναι μούρλια !! Απλά τα Gretsch είναι Drums που τα κρατάς , αν για όχι όλη σου τη ζωή σίγουρα για πολύ καιρό.Η μαλακία είναι ότι τα Gretsch δεν σου δίνουν βάσεις ταμπούρου και πιατινιών οπότε αν τα πάρω αυτά από το τώρα Granite μου τότε θα είναι πολύ σκόρπια ... (ούτε πιατίνια , ούτε hardware , σκέτα τύμπανα ).Αν και το έχω φιλοσοφίσει το θέμα με τα Granite , σκέφτομαι να πειραματιστώ , να τα βάψω (αν έχω όρεξη φυσικά) όπως είδα σε ένα thread του "KID" που έκανε τα Rockstar του απλά πολύ κομψά και όμορφα αλλά απ'ότι είδα άνοιξε και ο ήχος τους ;). Τώρα θέλω να με εξηγήσεις τι είναι το makeover :) ??

I'm gonna fight em all...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα βαθυστόχαστο, απλά η αγγλική λέξη για την ανακαίνιση - υπήρχε και μια αμερικάνικη εκπομπή με αυτόν τον τίτλο - 'Extreme Makeover' - στην οποία ανακαίνιζαν φάτσες... (έπαιρναν κάτι σε Ντάνι Ντε Βίτο και στο έδιναν πίσω σε Ρουβά - αν και πολλοί ίσως διαφωνήσουν στο ότι αυτό θεωρείται βελτίωση ;)).

Το ότι δεν θα έχεις βάσεις και για τα δύο σετ δεν είναι πρόβλημα, παίρνεις αργότερα. Το θέμα είναι να έχεις ένα δεύτερο αξιοπρεπές σετ που δεν λυπάσαι να το κουβαλάς στα διάφορα καφροlive που σίγουρα θα σου προκύψουν.

 

 

Ρε Haris, δεν ανοίγεις ένα θέμα Budget Drum Set Extreme Makeover? (να το βγάλεις και στην TV  ;D)

Είμαι σίγουρος πως ενδιαφέρει και άλλους (μαζί και εμένα).

 

Όταν βρω λίγο χρόνο θα το κάνω, και αν γίνει και εκπομπή είμαι σίγουρος ότι θα χτυπήσει 60άρια, και μάλιστα την ώρα του Λαζόπουλου!

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου