Προς το περιεχόμενο

Percussion beauty contest


Προτεινόμενες αναρτήσεις

κορυφαια η renown εχω παιξει και σε αμερικανικη και οντως οι διαφορες ειναι υπερελαχιστες...πιστευω πως μπορει να σταθει σε οποιαδηποτε σκηνη με πολλη ανεση.

Για την catalina (την maple) πιστευω πως στα λεφτα αυτα δεν υπαρχει κατι καλυτερο στην κατηγορια...Σε αυτα τα ποσα (650e το στανταρ σετ) νομιζω πως ειναι η μονη --''ντραμς''-- αναμεσα στα ''κατσαρολικα'' που κυκλοφορουν...εγω ειμαι απολυτα ευχαριστημενος απο αυτην...(αν και δεν θα με χαλαγε να ειχε και χυτα στεφανια ;D ;D ;D ;D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 83
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Από όλα τα σετάκια του chembeast μάρεσε ποιό πολύ.Πού είναι το 9ιντσο splashaki του Portnoy?

Οέο  ;D  Νομίζω είναι ώρα να δείτε τα χάλια μου έχουμε και λέμε

Yamaha YD series drums 12 tom 13 tom 16 floor tom 14 snare 22 kick

Πιατίνια Hi Hat: Bosphorus 14 traditional,Thin Crash Bosphorus 16 traditional,Rock Crash Bosphorus 16 traditional,Splash 10 ZBT China 18 ZBT, Ride: Sabian AA Rock Ride 21 τα σπάει  ;D

Hi Hat Stand Tama Iron Cobra Lever Glide

Double Bass Pedal Iron Cobra Power Glide

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιο σετακι ΥOUHOU...εγω παιδια πηγα να αγορασω το φθηνο σετ της gretsch αλλα φοβηθηκα γιατι ακουσα οτι δν ειναι τοσο καλο οπως αρμοζει το ονομα ....αλλα την gretsch την θεωρω μια πολυ καλη εταιρια και με παρελθον...και respect στην Gibraltar.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπεί και το 9άρι απλά οι φωτό είναι προσωρινές και λίγο παλιές γιατί βάζω ρικοφόν στο δωμάτιο και ενοχλούσε το μπράτσο του splash. Μην μασάς και τα yamaha σου είναι οκ,με καλά δέρματα και κούρδισμα ακούγονται εξαιρετικά. ;D ;D 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα. ;D

Απλά κάθε εξάμηνο περίπου τα πλένω με ζεστό νερό και σαπούνι και τα στεγνώνω με μια πετσέτα για να βγάλω δακτυλιές και λίπή που αφήνουν τα δάχτυλα. Όταν τα χτυπάω κάνω μία <<περιστροφική>> κίνηση με την μπαγκέτα (sweeping) και όχι με άμεσο χτύπημα οπότε λογικά δεν ταλαιπωρούνται-δεν σπάνε εύκολα- και δεν αφήνει η μπαγκέτα σημάδια αν και το HHX έχει κάμποσα στην άκρη. Το AAX έχει γυαλιστερό φινίρισμα οπότε ίσως αντέχει περισσότερο, τι να πώ δεν ξέρω.... ??? Δεν υπάρχει λόγος ούτε για μπράσο ούτε για τα επώνυμα γυαλιστικά του χώρου. Ένα απλό πλύσιμο φτάνει και προσεκτικό-γρήγορο στέγνωμα αρκεί. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δοκιμασα με brasso χωρισ μεγαλα αποτελεσματα αλλα μεγαλα αποτελεσματα ειχε το νερο με σαπουνι και σφουγγαρακι...δηλαδη chembeast απλωσ τα κανεισ με σαπουνι και τα περνας με ζεστο νερο και μετα τα στεγνωνεις με πετσετα???το νερο δεν τουσ κανει κακο????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζονται υπερβολές.Απλά αφαιρούμε  σημάδια,υπολείμματα ιδρώτα και λίπος από τις δαχτυλιές γιατί δημιουργούν εστίες οξείδωσης. Οπότε περιστασιακά τα πλένουμε με ζεστό όχι καυτό(για να μην σπάσουν από διαστολή-συστολή) με λίγο σαπούνι και τα τρίβουμε προσεκτικά με το χέρι(σφουγγάρια κτλ θα τα χαράξουν) ξεπλένουμε με ζεστό νερό και με χνουδωτή πετσέτα στεγνώνουμε. Τα αφήνουμε λίγο να φύγει κάθε ίχνος υγρασίας,στεγνώνουμε με άλλη πετσέτα και τέλος. Δεν τα γυαλίζουμε έτσι απλά τα καθαρίζουμε. Τα πιατίνια έρχονται από τα εργοστάσια με βερνίκι προστασίας( στα paiste είναι αρκετά παχύ) οπότε κάθε σκληρό καθαριστικό όπως μπράσο ή groove juice κτλ το αφαιρεί και στην ουσία τα καθιστά πιο ευάλωτα. Γι'αυτο όταν χρησιμοποιούμε groove juice μπράσο ή παρεμφερή χρειάζεται μετά συστηματικη χρήση γιατί η γυαλάδα φεύγει πιο εύκολα και σημάδια από οξείδωση εμφανίζονται ευκολότερα.

Μην τρελαθούμε τα πιατίνια είναι για να τα χαρούμε παίζοντας όχι για να τα καμαρώνουμε στην βιτρίνα! Άσε που πολλοί ορκίζονται ότι με την βρωμιά βελτιώνεται και ο ήχος.... ;D ;D ;D :o 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσε που πολλοί ορκίζονται ότι με την βρωμιά βελτιώνεται και ο ήχος.... ;D ;D ;D :o 8)

 

"Dirt keeps the funk", όπως είχε πει και ο μεγάλος...

 

Αλλά ξεφεύγουμε αγόρια και κορίτσια. Τι γίνεται με εκείνες τις φωτογραφίες;;

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην μασάς και τα yamaha σου είναι οκ,με καλά δέρματα και κούρδισμα ακούγονται εξαιρετικά.

 

Σχετικά με το κούρδισμα των toms δεν έχω πετύχει κάτι ικανοποιητικό.Φοράω emperor πάνω και diplomat απο κάτω.Τα κουρδίζω αρκετά πάνω για να έχω αρκετή επαναφορά και τσίτα τα πίσω.Δέν μπορείς να πεις οτι είναι κουρδισμένα για jazz αλλα εχουν αρκετά πρίμα.Για να πετύχω ένα κούρδισμα για metal παίξιμο πως πρέπει πάνω κάτω να τα κουρδίσω περίπου?Ευχαριστώ chembeast που έδωσες λίγο αξία στα drums μου τότε που δεν ήξερα την πάτισα και αγόρασα οτι βρήκα μπροστά μου.By the way το ταμπούρο σου πρέπει να γαμ***. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου