Προς το περιεχόμενο

Επιτελους! Αλλοι 18 μηνες ΣΚΛΑΒΙΑΣ!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και ειναι γνωστο οτι και οι υπευθυνοι γονεις και πολιτες δεν δινουν στα παιδια τους κοκορετσι διοτι κανει κακο. Εχετε δει εστω και εναν γονεα η παπου να ΨΗΝΕΙ ΚΟΚΟΡΕΤΣΙ H ΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΝΕΙ ΣΕ ΑΝΗΛΙΚΟ? Παει αυτο. Εξαλειφθηκε οριστικα.

 

Ναι! τους δικούς μου, γονείς και παπούδες! ;) Και ένα σωρό κόσμο ακόμη!

 

Φίλε evris αν το κοκορέτσι κάνει κακό, τότε η γενιά των παπούδων μας θα είχε πεθάνει στα 25 τους. Όπως και εγώ που από 5 χρονών τρώω ανελιπώς. :)

Δεν ξέρω αν εκθιάζεις-ειρωνεύεσαι το σκηνικό ή αν το υποστηρίζεις. Ο κόσμος φαίνεται τελικά ότι όντως έχει ψυχολογικά προβλήματα με το καθε τι. Το βλέπεις και μόνος σου, έτσι δεν είναι; Σε λίγο θα απαγορεύσουμε και τη φασολάδα γιατί μας φέρνει αέρια και ο διπλανός μας ενοχλείται! (μπορεί και να του δημιουργήσουμε και κανα πρόβλημα υγείας που ξερεις;) Επίσης και την πίτα να καταργήσουμε και τα σουβλάκια, γιατί πια οι κοπέλες δυσκολεύονται πολύ να βρουν Έλληνα για ταίρι, λόγω της βρώμας που βγάζουν και στο τέλος έχουν προβλήματα υγείας γιατί πέφτουν σε κατάθλιψη. Άρα κακό δεν κάνουν όλα αυτά στην υγεία των άλλων;

 

Έχετε αναλογηθεί που έχουμε φτάσει; Με τι πράγματα ασχολούμαστε; Μυαλό τσουτσούνι έχει μείνει καθόλου; ::)

 

(σ.σ. υπεύθυνοι γονείς και πολίτες: ??? ??? ::) ρε ξυπνήστε καθόλου, μην είστε ό,τι ακούτε!

πελμάτωσα και εγώ... 8))

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 270
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

...

πελμάτωσα και εγώ...

 

Μάλλον εννοείς "τελμάτωσες".

Αλλά γιατί? Το ξέρουμε ότι κοκορέτσι είναι ευγενής τροφή και ότι αναπτύσσει το πνεύμα.  :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ειναι γνωστο οτι και οι υπευθυνοι γονεις και πολιτες δεν δινουν στα παιδια τους κοκορετσι διοτι κανει κακο. Εχετε δει εστω και εναν γονεα η παπου να ΨΗΝΕΙ ΚΟΚΟΡΕΤΣΙ H ΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΝΕΙ ΣΕ ΑΝΗΛΙΚΟ? Παει αυτο. Εξαλειφθηκε οριστικα.

 

Ναι! τους δικούς μου, γονείς και παπούδες! ;) Και ένα σωρό κόσμο ακόμη!

 

Φίλε evris αν το κοκορέτσι κάνει κακό, τότε η γενιά των παπούδων μας θα είχε πεθάνει στα 25 τους. Όπως και εγώ που από 5 χρονών τρώω ανελιπώς. :)

Δεν ξέρω αν εκθιάζεις-ειρωνεύεσαι το σκηνικό ή αν το υποστηρίζεις. Ο κόσμος φαίνεται τελικά ότι όντως έχει ψυχολογικά προβλήματα με το καθε τι. Το βλέπεις και μόνος σου, έτσι δεν είναι; Σε λίγο θα απαγορεύσουμε και τη φασολάδα γιατί μας φέρνει αέρια και ο διπλανός μας ενοχλείται! (μπορεί και να του δημιουργήσουμε και κανα πρόβλημα υγείας που ξερεις;) Επίσης και την πίτα να καταργήσουμε και τα σουβλάκια, γιατί πια οι κοπέλες δυσκολεύονται πολύ να βρουν Έλληνα για ταίρι, λόγω της βρώμας που βγάζουν και στο τέλος έχουν προβλήματα υγείας γιατί πέφτουν σε κατάθλιψη. Άρα κακό δεν κάνουν όλα αυτά στην υγεία των άλλων;

 

Έχετε αναλογηθεί που έχουμε φτάσει; Με τι πράγματα ασχολούμαστε; Μυαλό τσουτσούνι έχει μείνει καθόλου; ::)

 

(σ.σ. υπεύθυνοι γονείς και πολίτες: ??? ??? ::) ρε ξυπνήστε καθόλου, μην είστε ό,τι ακούτε!

πελμάτωσα και εγώ... 8))

 

Φυσικα και αστειευομαι φιλε fatalK θελωντας να δειξω οτι αποδεδειγμενα υπαρχουν πραγματα που κανουν κακο σε μας και τους γυρω μας. Και αποδεδειγμενα απαγορευτηκαν. Και αποδεδειγμενα δεν τα πολυτηρουμε ως ατομα, κρατος, κοινωνια, νομοι... Οχι οτι αρνουμαι να απαγορευτει το τσιγαρο. Ισα-ισα που σαν καπνιστης ψαχνω μια αφορμη που ισως ξεχυλησει το ποτηρι και αποφασισω να το κοψω.

 

Η λογικη "αν το κοκορετσι εκανε κακο θα ειχαμε πεθανει ολοι απο τα 5" μπορει να βγαλει λαδι ομοιως και το τσιγαρο "αν εκανε κακο οι παπουδες μου θα ηταν νεκροι απο τα 5" και το κινητο και το ποτο κλπ.

 

Ομως η καταναλωση κοκορετσιου, οντως κανει κακο (λενε αυτοι που ασχολουνται εκει στην χαζοευρωπη, εγω ειδικος κοκορετσολογος δεν ειμαι) you know, δεν το εβγαλα απο το μυαλο μου. Υπο συνθηκες και μονο επιτρεπεται και παλι σε πολυ περιορισμενη συχνοτητα και παλι προσωρινα και υπο αιρεση... Ψαξε στην wikipedia για το λημμα "κοκορετσι" η στους νομους της ΕΕ (εχει το διαταγμα) για την κατασταση της απαγορευσης/ερευνας/ευρωπαικης/ελληνικης ντριρεκτιβας ... Ακομα και η ελληνικη πλευρα το παραδεχτηκε οτι μια φορα το χρονο ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΖΗΜΙΑ η καταναλωση κοκορετσιου (χωρις σπληνες, μονο απο αρνι, μονο απο μικροτερο του ενος ετους, και παλι επιφυλασσομεθα να δουμε και τις νεοτερες ερευνες ως Ελλαδα μηπως και ουτε αυτη τη μια πρεπει να καταναλωνουμε). Ακομα και ενα λιτρο χλωρινη να πινεις μια φορα το χρονο ισως και να την σκαπουλαρεις ...

 

Και ακριβως to point ηθελα να προβαλω. Οτι σαν κοινωνια δεν προκειται να πουμε εναν γονεα η εναν παπου "αναισθητο", "μουλαρι" κλπ οταν δινει κοκορετσι στα εγγονακια του ("αυτο εδω το ωραιο τσιμπα, με την πετσουλα")  του η μια μαμα αν δωσει το κινητο της να πει γεια στη θεια το 10χρονο παιδακι της. Δεν δισταζουμε ομως ουτε δευτερολεπτο να τον χαρακτηρισουμε ετσι οταν τον δουμε να καπνιζει μπροστα στην μαπα του μικρου. Και τα δυο ειναι κακα  και βλαπτουν και τον γονεα και το παιδι, λενε οι ειδικοι, και εγω τους πιστευω ακραδαντα.

 

Απλα οι καπνιστες δεχονται πολυ περισσοτερο heat κοινωνικου διωγμου και πολυ πιο ακομψα για το κακο που προκαλουν σε εαυτο και γυρω τους ... ειναι μοδα να βριζεις εναν καπνιστη την σημερον ... :)

 

Ειναι (φυσικα) σοφιστια και υπερβολη η υπερασπιστικη μου γραμμη αλλα δεν σημαινει οτι δεν εχει στοιχεια πραγματικοτητας... οι αντι-καπνιστες εχουν γινει ολιγον "επιθετικοι"

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον εννοείς "τελμάτωσες".

Μπα... Ειναι γεφυρα για το θεμα των shoes-off nazis  ;D

 

;DΧΑΧΑΧΑ!!! Σιγά μη πετάλωσα κιόλας! ;D ;D

Έχετε δίκιο. Πάνω στη φούρια μου γράφω και καμια μπαρούφα.!!

 

evris +10.000!!! ;) 8)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον εννοείς "τελμάτωσες".

Μπα... Ειναι γεφυρα για το θεμα των shoes-off nazis  ;D

 

;DΧΑΧΑΧΑ!!! Σιγά μη πετάλωσα κιόλας! ;D ;D

Έχετε δίκιο. Πάνω στη φούρια μου γράφω και καμια μπαρούφα.!!

 

evris +10.000!!! ;) 8)

 

Anyway, ελπιζω να καταλαβες οτι δεν εχω παρανοησει (εντελως) και το αυτο επιθυμω και δια τους αντικαπνιστας.

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mα φυσικά και το κατάλαβα! Εννοείται! ;)

Απλά ήθελα να σιγουρευτώ ότι δεν μιλούσες σοβαρά (εννοώ δεν ήταν δικά σου λόγια-γνώμη)

 

Και κάτι άλλο φίλε μου. Μπορεί σε κάποιους στον κόσμο να φαίνεται ότι κάποιες ώρες ''παρανοούμε'' αλλά η μόνη παρανόηση που υπάρχει είναι η δικιά τους. Κάποιος άλλος θα έλεγε:''Τι κάθεσαι μωρέ evris (ή κάθε evris) και ασχολείσαι, εξηγείς, παραθέτεις γνώμες κλπ κλπ; Σάμπως θα βγει τιποτις; :)''

 

όμως δεν είναι έτσι, οπότε We all stay in Tune and that's it! 8)

 

(σ.σ. όσο για το thread για τα παπούτσια θα επιληφθώ, δεν θα επιληφθώ; harilatre νομίζω πως έχεις δώσει τη συγκατάθεσή σου έτσι; ;) ;D)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

...όσο για το thread για τα παπούτσια θα επιληφθώ, δεν θα επιληφθώ; harilatre νομίζω πως έχεις δώσει τη συγκατάθεσή σου έτσι;

Παιδιά, γεμίσαμε το  νοιζ τσιγαρίλα. Ας αποφύγουμε την ποδαρίλα διότι είναι τοξικός συνδυασμός.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, γεμίσαμε το  νοιζ τσιγαρίλα. Ας αποφύγουμε την ποδαρίλα διότι είναι τοξικός συνδυασμός.  :)

 

XAXAXAXAXAXA!!! Έγραψες! Αυτά είναι... ;D 8)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι σαν κοινωνια δεν προκειται να πουμε εναν γονεα η εναν παπου "αναισθητο", "μουλαρι" κλπ οταν δινει κοκορετσι στα εγγονακια του ("αυτο εδω το ωραιο τσιμπα, με την πετσουλα")  του η μια μαμα αν δωσει το κινητο της να πει γεια στη θεια το 10χρονο παιδακι της. Δεν δισταζουμε ομως ουτε δευτερολεπτο να τον χαρακτηρισουμε ετσι οταν τον δουμε να καπνιζει μπροστα στην μαπα του μικρου. Και τα δυο ειναι κακα  και βλαπτουν και τον γονεα και το παιδι, λενε οι ειδικοι, και εγω τους πιστευω ακραδαντα.

 

ναι μονο που απο οτι θυμαμαι ο παπους μου με ταϊζε πετσουλα ΜΙΑ φορα το χρονο και κοκορετσακι 2-3 ενω ΚΑΠΝΙΖΕ 4 ΠΑΚΕΤΑ ΣΚΕΤΟ ΑΣΣΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ & ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΜΑΜΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΚΑΠΝΑ.....(η γιαγια μου εκανε εξετασεις ενω ΔΕΝ ΚΑΠΝΙΖΕ και ο γιατρος της ειπε να σταματησει ΑΜΕΣΩΣ να καπνιζει γιατι θα ΠΕΘΑΝΕΙ,οπως και τελικα εγινε.....)

 

 

Μιλαμε για μια ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΛΟΓΙΚΗ ''ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ" που θα ΣΩΣΕΙ οσους ΔΕΝ καπνιζουν απο το ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ καπνισμα (η γυναικα μου π.χ εχει ΣΟΒΑΡΟ αναπνευστικο προβλημα ενω ΔΕΝ καπνιζει μια και ΟΛΟΙ στη δουλεια της την λιβανιζουν με μανια..κατι που αλλωστε εκανα και ΕΓΩ σαν ΓΑΪΔΟΥΡΙ για αρκετα χρονια που ζουμε μαζι πριν σταματησω να καπνιζω πρωτα στο σπιτι και μετα οριστικα....) ΤΟΣΟ δυσκολο ειναι πια να το καταλαβετε? ::)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου