Προς το περιεχόμενο

Επιτελους! Αλλοι 18 μηνες ΣΚΛΑΒΙΑΣ!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 1 μήνα αργότερα...
  • Απαντήσεις 270
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οντως αλλα μονο σε μαγαζια ΚΑΤΩ απο 75 τ.μ (αν και ακομα πουθενα στην πολη δεν επιτρεπεται..) μια και οντως ολα τα μεγαλα μαγαζια εχουν φροντισει να "αποκλεισουν" μεγαλους χωρους αποκλειστικα για τους καπνιστες  και ετσι οντως τα μικρα εχουν προβλημα...

 

Μη ξεχναμε ομως οτι το "κολλημα" των Γερμανων με το καπνισμα και ειδικα των Βερολινεζων (που δεν ειναι...ακριβως Γερμανοι ;D) ειναι περισσοτερο ιδεολογικο και εχει να κανει με την πληρη απαγορευση του καπνισματος που ειχε επιβαλει ο Χιτλερ...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα προτιμούσα να απαγόρευαν σε κλειστούς χώρους τα κινητά τηλέφωνα.  ;)

Τα αυτοκίνητα στις πόλεις, τα εργοστάσια σε περιοχές όπου κατοικούν ανθρώποι ή/ και υπάρχουν υδάτινοι χώροι.

 

Όπως και να έχει, απαγορεύσεις και ελευθερία δεν πάνε μαζί.

 

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κοιτάνε να μαζεψουνε τα πρεζάκια απο την Ομόνοια, ή τους βλάκες που κάνουν χρήση κοκαινης στο τελευταίο βαγόνι του ηλεκτρικού μεσημερι Κυριακής, το τσιγάρο τους πείραξε...

Και στην τελική αν φανταστούμε έναν χώρο που αποτελείται αποκλειστικά κ μόνο απο καπνιστές, είναι μια εικόνα αποπνικτικής ατμόσφαιρας και όχι μόνο. Αν βάλεις 10 (μονο) άτομα σε ενα χώρο να καπνίζουν την επόμενη μέρα είσαι με βρογχοπνευμονία!

Επίσης δεν καταλαβαίνω που θα είμαι εγώ και που η υπόλοιπη παρέα μιας και δεν είμαστε όλοι καπνιστές!

Τεσπα δε ξέρω... συμφωνώ καλύτερα με το μαγαζιά για καπνιστές και μαγαζιά για μη καπνιστές.

Ουφ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και να χει η δουλειά κανένας δεν είναι υποχρεωμένος να εισπνέει καπνό χωρίς να το θέλει από το οποιοδήποτε αγενή και άμυαλο διπλανό του στην καφετέρεια,συναυλία, δημόσιες υπηρεσίες κ.α.Αν ήταν κάτι το οποίο δεν επηρέαζε τους γύρω, τότε δεν θα υπήρχε πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και να χει η δουλειά κανένας δεν είναι υποχρεωμένος να εισπνέει καπνό χωρίς να το θέλει από το οποιοδήποτε αγενή και άμυαλο διπλανό του στην καφετέρεια,συναυλία, δημόσιες υπηρεσίες κ.α.Αν ήταν κάτι το οποίο δεν επηρέαζε τους γύρω, τότε δεν θα υπήρχε πρόβλημα.

Oπως κι εγώ δεν είμαι υποχρεωμένη να τρέχω να γλιτώσω από τον κάθε μαλάκα που με κυνηγάει να του δώσω λεφτά για να πάρει ουσίες.

Αλλά είπαμε καλύτερα ξεχωριστοί χώροι παρά απαγόρευση παντού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Oπως κι εγώ δεν είμαι υποχρεωμένη να τρέχω να γλιτώσω από τον κάθε μαλάκα που με κυνηγάει να του δώσω λεφτά για να πάρει ουσίες.

...

 

Κότσα, τελικά τι έγινε μ' εκείνο το γύρισμα? Όλα καλά?

 

 

 

(Μη βρίζεις μωρε.....)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κότσα, τελικά τι έγινε μ' εκείνο το γύρισμα? Όλα καλά?

 

 

 

(Μη βρίζεις μωρε.....)

 

 

 

Nαι μια χαρά... Μετά από μερικές μέρες με ξαναφώναξαν! 8)

Καλά δε θα βρίζω... Αλλά για σένα το κάνω μόνο να το ξέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου