Προς το περιεχόμενο

Επιτελους! Αλλοι 18 μηνες ΣΚΛΑΒΙΑΣ!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κακες παρεες θες? το οτι χωρισαν οι δικοι μου κ δεν ειχα φιλους θες? διαλλεξε κ παρε...

αν θες πιο αναλυτικη την ιστορια στειλε pm να στα πω

Sorry αλλά δεν το θεωρώ σοβαρή δικαιολογία να αρχίσει κανείς το κάπνισμα λόγω προβλημάτων.

Υπήρξα σε παρέα 8 ατόμων με 6 καπνιστές την ίδια περίοδο που έχασα τον πατέρα μου και τα πήγα άσχημα στις πανελλήνιες, όλα αυτά με οικονομικά προβλήματα για κερασάκι.

 

Παρ' όλ' αυτά, δεν το έχω βάλει ούτε καν στο στόμα μου το ρημάδι, ούτε καν μου πέρασε σαν σοβαρή σκέψη από το μυαλό. Κι αν το άρχιζα κάποια στιγμή, λόγω μαγκιάς και cool-look θα το άρχιζα, όχι γιατί θα μου έλυνε κανένα πρόβλημα στη ζωή μου...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 270
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Sorry αλλά δεν το θεωρώ σοβαρή δικαιολογία να αρχίσει κανείς το κάπνισμα λόγω προβλημάτων.

Υπήρξα σε παρέα 8 ατόμων με 6 καπνιστές την ίδια περίοδο που έχασα τον πατέρα μου και τα πήγα άσχημα στις πανελλήνιες, όλα αυτά με οικονομικά προβλήματα για κερασάκι.

 

Παρ' όλ' αυτά, δεν το έχω βάλει ούτε καν στο στόμα μου το ρημάδι, ούτε καν μου πέρασε σαν σοβαρή σκέψη από το μυαλό. Κι αν το άρχιζα κάποια στιγμή, λόγω μαγκιάς και cool-look θα το άρχιζα, όχι γιατί θα μου έλυνε κανένα πρόβλημα στη ζωή μου...

Mα δεν ειναι μονο αυτοι οι λογοι... ειναι πολυ μεγαλη ιστορια την οποια δε θα την πω εδω ανοιχτα, θα την πω σε αυτον που με ρωτησε πολυ ευγενικα με προσωπικο μηνυμα.

Ουτως η αλλως αυτο το θεμα δεν ειναι για μενα αλλα για την απαγορευση του καπνισματος σε δημοσιους χωρους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mα δεν ειναι μονο αυτοι οι λογοι... ειναι πολυ μεγαλη ιστορια την οποια δε θα την πω εδω ανοιχτα, θα την πω σε αυτον που με ρωτησε πολυ ευγενικα με προσωπικο μηνυμα.

Ουτως η αλλως αυτο το θεμα δεν ειναι για μενα αλλα για την απαγορευση του καπνισματος σε δημοσιους χωρους.

Συμφωνούμε, δεν ήταν μομφή προς εσένα το post μου. Απλά σημειώνω κάτι που οι καπνιστές εν γένει προβάλλουν ως άλλοθι στο ξεκίνημα της συνήθειας-εθισμού τους και με το οποίο δεν συμφωνώ, that's all... ;)

 

Όσο για το θέμα, την άποψή μου την έχω καταθέσει σε προηγούμενες σελίδες και νομίζω ότι έχουν ήδη ειπωθεί πάρα πολλά, ίσως και όλα. Αφού όμως υπάρχει ψωμί ακόμα, bring it on... 8)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνούμε, δεν ήταν μομφή προς εσένα το post μου. Απλά σημειώνω κάτι που οι καπνιστές εν γένει προβάλλουν ως άλλοθι στο ξεκίνημα της συνήθειας-εθισμού τους και με το οποίο δεν συμφωνώ, that's all... ;)

 

Όσο για το θέμα, την άποψή μου την έχω καταθέσει σε προηγούμενες σελίδες και νομίζω ότι έχουν ήδη ειπωθεί πάρα πολλά, ίσως και όλα. Αφού όμως υπάρχει ψωμί ακόμα, bring it on... 8)

Δεν υπαρχει ποτε ουσιαστικο αλλοθι για να ξεκινησεις το καπνισμα και σιγουρα ειναι μια πολυ μεγαλη ηλιθιοτητα το καπνισμα απο μονο του, αφου ειναι μια μορφη αυτοκαταστροφης.

Απλα δεν προσπαθησα να δικαιολογηθω για μια απο τις πιο ανοητες επιλογες μου, μια απαντηση εδωσα μονο, η οποια ειναι ελλειπης κι εχει κενα.

Σε προσωπικο μηνυμα μπορει κ να ελεγα ολη την ιστορια του τι με ωθησε στο αναθεματισμενο τσιγαρο! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οπότε, να υποθέσω ότι με την απαγόρεση του τσιγάρου στους "δημόσιους" -σε ποιούς;;;- χώρους... θα νομιμοποιηθεί τουλάχιστον η κάνναβη;  :-*

 

 

Δεν ξέρω για την κάνναβη (ας μην το πιάσουμε αυτό το θέμα...), αλλά αν γίνει αυτό θα μπορώ να βγαίνω χωρίς τον φόβο του τουξικού νέφους. Επίσης υπάρχει μια περίπτωση να αρχίσουν οι γκόμενες (όσες τουλάστιχον αναγκαστούν να το κόψουν) να μυρίζουν και πάλι όμορφα, και όχι σαν τασάκια καφετέριας.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω για την κάνναβη (ας μην το πιάσουμε αυτό το θέμα...), αλλά αν γίνει αυτό θα μπορώ να βγαίνω χωρίς τον φόβο του τουξικού νέφους. Επίσης υπάρχει μια περίπτωση να αρχίσουν οι γκόμενες (όσες τουλάστιχον αναγκαστούν να το κόψουν) να μυρίζουν και πάλι όμορφα, και όχι σαν τασάκια καφετέριας.

 

Σε συνδιασμό κ με τον οχετο που βγαίνει απο βρισίδι πολλες σημερα σου φερνουν στο μυαλο νταλικιέρη παρά γκομενα.Να τη βλέπεις σενιέ απο μακρυα κ μολις πλησιαζει να παιρνεις καψες.

 

Το χορτάρι του θεου αν νομιμοποιηθει ξεχαστε το δημόσιο μετα γιατι θα ειναι πιο "δε θελω κατσε-σηκω ανεβα κ κατεβα γιατι τα ξυνω μόνιμα. δημοσιο forevah....." κτλ.Φανταζομαι το αργοσχολο ξυσαρχ**ικο που μας (γ)δέρνει θα ειναι πιο ποιοτικο μετα.Αλλα τουλαχιστον δεν θα χουμε χρονο-ορεξη να μαλλωνουμε με τις τρίχες μας.Κατι ειναι κι αυτο πες.

 

Go on

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου