Προς το περιεχόμενο

Cosmomusica - εκθεση μουσικης βιομηχανιας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

πραγματικα η εκθεση περα απο τα πεταλακια δεν ειχε απολυτως τιποτα ,ρε παιδια ειναι τραγικο να χρησιμοποιειται ενας τελειος χωρος και μεσα να εχει μονο αερα ....δεν γινεται να τρεχουμε οι ελληνες να προσκηνησουμε την καλομοιρα και το μαρτακη και μην καταλαβαινουμε τι ακουμε αν δεν νοιαστουν οι διοργανωτες να προωθησουν το ωραιο να δωσουν λιγη δυναμη και κουραγιο σε νεα group που διψουν για εμφανησεις ,διακρηση ,αλλαγη σε αυτο που λεγεται μουσικη ,δεν βαρεθηκατε επιτελους να ακουτε την αντιγραφη και την κατακρεουργηση της μουσικης απο κατι υποτιθεμενους καλλιτεχναρες εμεις ειμαστε κοροιδα τελικα που ολα σε αυτη την κολοχωρα λειτουργουν με το βισμα ,θα πω κατι τελευταιο και θα κλεισω καθε χρονο γινετε το φεστιβαλ θεσσαλονικης σε αυτο στελνονται χιλιαδες αιτησεις πες τε μου απο τα τραγουδια που προκρινονται ποσα αξιζουν ;;ποσα εχουν εμπνευση ποσα σε κανουν να σκεφτεις τους στιχους να κρατησεις μια μελωδια ελαχιστα εως κανενα αλλα κυριαρχουν αλλα πραγματα και ειναι κριμα να υπαρχουν τοσο καλοι ελληνες καλλιτεχνες και να μην τους ξερει η μαμα τους ,και κλεινω με ενα στιχο διασκευασμενο απο γνωστο καλλιτεχνη που ειναι προτυπο χερια ψηλα σοβρακα κατω καντε και δεν θα χασετε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κι εγω πηγα, δεν εχω τπτ να προσθεσω,οι υπολοιποι τα ειπαν ολα.

Το περιπτερο του Jam ηταν το πιο ωραιο.

Μπραβο σε οσους συμμετειχαν,χαρηκα πολυ για τα παιδια που γνωρισα εκει κ αυτους που ξαναειδα :)

Mπραβο στις μπαντες που συμμετειχαν κ ηταν πολυ αξιολογες (χαρηκα που ειδα κ τους δικους μας okband)

 

-1 στον deadendmind που μου ηπιε το νερο μου

-1 στους αντιπροσωπους που βαρεθηκαν να συμμετασχουν

 

ΥΓ.Στο "jam" που καναμε στο περιπτερο μας,οταν ηρθε η σεκιουριτού,νομισα αρχικα οτι ηρθε να μας μαζεψει γιατι ριχναμε το επιπεδο ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγώ μερικές από τις εντυπώσεις μου :

 

+1000 στην οργάνωση της έκθεσης ! πραγματικά η οργάνωση ήταν αξιοζήλευτη. Και αυτό απ'ότι κατάλαβα οφείλεται ουσιαστικά σε έναν άνθρωπο-διοργανωτή, ο οποίος πέρα από διοργανωτής είναι και μουσικός επαγγελματίας στον χώρο. Μου έκανε τρομερή εντύπωση πόσο σημασία έδινε στα demo που δεχόταν η έκθεση από νέα συγκροτήματα : τα έδινε σε studio που συμμετείχαν στην έκθεση, με τον όρο να τα ακούσουν και να δώσουν γραπτή απάντηση σε κάθε συγκρότημα είτε θετική είτε αρνητική. Την εκτίμησα πολύ αυτή την κίνηση...

 

Το εισητήριο όταν έμαθα ότι είναι 20€ κατάλαβα αμέσως τις συνέπειες του...έμαθα όμως εκ των υστέρων πως υπήρχε νεανικό με 12€ το οποίο το θεωρώ λογική τιμή.

 

Απαράδεκτο από 10 αντιπροσώπους στην Ελλάδα να βρίσκεται μόνο ο Στόλλας ! Που ήταν ο Βοn, Λογοθέτης, Μεταλλινός, Μεταλλίδης, Κουρμπής, Διαμαντόπουλος, Νάκας ? Αν δεν στηρίξουν αυτοί μια τέτοια προσπάθεια, από την οποία έχουν και άμεσο κέρδος, ποιος θα την στηρίξει ? Φαντάζεστε πόσο διαφορετική θα ήταν η έκθεση αν ο καθένας από αυτούς έφερνε από 2 καλά όργανα ?

 

-1 σε όσους μουσικούς δεν ήρθαν. Έστω και με 20€ είναι μια κίνηση που χρειάζεται υποστήριξη από τους άμεσα ενδιαφερόμενους. Αν τουλάχιστον από προσέλευση φέτος ήταν ικανοποιητική, η επόμενη θα ήταν δραματικά καλύτερη σε όλους τους τομείς. Με τον τρόπο αυτό δικαιώνουμε αυτούς που είπαν "το ήξερα ότι δεν θα αξίζει γι αυτό και δεν πήγα..." και με αυτή την λογική αυτή ποτέ δεν θα γίνει κάτι της προκοπής... Πρέπει νομίζω να σταματήσουμε να γκρινιάζουμε και να ξεκινήσουμε να συνεισφέρουμε ο καθένας με τον τρόπο του, τις προσπάθειες στην Ελλάδα που πραγματικά αξίζουν.

 

-1 στους χορηγούς kosmos, en leuko και mad, που απλά κρέμασαν μια αφίσα στο περίπτερο και δεν υπήρχε κανείς εκεί. Έστω ένας παραγωγός, κάτι...

 

+1 στην φθηνή και παγωμένη μπύρα του κυλικείου ! Προσφέρω ένα πετάλι δώρο για το τηλέφωνο της κοπέλας που έδινε τις μπύρες... ;D

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
+1 στην φθηνή και παγωμένη μπύρα του κυλικείου ! Προσφέρω ένα πετάλι δώρο για το τηλέφωνο της κοπέλας που έδινε τις μπύρες... ;D
Σε ποιο μπαρ? Λιγουρεύομαι το fuzz!

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσφέρω ένα πετάλι δώρο για το τηλέφωνο της κοπέλας που έδινε τις μπύρες... ;D

 

α. Την επόμενη φορά ζήτα το, πιο φθηνά θα σου έρθει ;D ;D ;D

β. Ανέβασε μια photo ντε να τη δούμε ;D ;D ;D ;D ;D ;D 8) 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου