Προς το περιεχόμενο

Maybe I' m a leo- 4WD.


Nestoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευρισκόμενος για ολιγοήμερες διακοπές στη Καλαμάτα, και επειδή το τοπικό ραδιόφωνο είναι για κλάματα, άκουσα κάποια από τα cdάκια μας και ανακάλυψα κομμάτια που είχαν σβηστεί από τη μνήμη μου (ότι δηλ. έχουν παιχτεί έστω και μία φορά σε πρόβα).

Επειδή έχω και καιρό ν' ανεβάσω.

Maybe_Im_a_leo-_F.W.D..mp3

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με γύρισες πίσω στο 1987!.. ;D

 

Το παίζαμε με το πρώτο μου grouraki..(το έχω και live σε...κασσέτα!!... ;D)

 

Ωραία το παίζετε, όπως και τα περισσότερα με τα οποία καταπιανόσαστε...

Μοναδική μου ένσταση το 100% panning δεξιά-αριστερά που κάνετε στις κιθάρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με γύρισες πίσω στο 1987!.. ;D

Μοναδική μου ένσταση το 100% panning δεξιά-αριστερά που κάνετε στις κιθάρες...

Άρα τα 'χεις και συ τα χρονάκια σου.

Μου 'χει κάνει γι' αυτό παρατήρηση και ο Υameth.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ρε, ΟΛΑ τα υπολοιπα τα παιζετε πιο αργα, ΑΥΤΟ που ειναι κ@υλιαρικο βρηκατε να το πατε σφαιρα?

Κατα τη γνωμη μου το παιζετε σωστα μεν αλλα αρκετα "flat", του λειπει αυτο το κατι, η τσαχπινια.

Εμενα μ αρεσει σε αυτο τουλαχιστο το hard panning γιατι δινει εστω και λιγο την αισθηση που εδιναν και οι Purple με την κιθαρα vs keyboards που τα ειχαν και αυτοι ετσι.

Ποσα χρονια εχω να το παιξω-τραγουδησω το κομματι πσσσσσσ

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ρε, ΟΛΑ τα υπολοιπα τα παιζετε πιο αργα, ΑΥΤΟ που ειναι κ@υλιαρικο βρηκατε να το πατε σφαιρα?

Κατα τη γνωμη μου το παιζετε σωστα μεν αλλα αρκετα "flat", του λειπει αυτο το κατι, η τσαχπινια.

Εμενα μ αρεσει σε αυτο τουλαχιστο το hard panning γιατι δινει εστω και λιγο την αισθηση που εδιναν και οι Purple με την κιθαρα vs keyboards που τα ειχαν και αυτοι ετσι.

Ποσα χρονια εχω να το παιξω-τραγουδησω το κομματι πσσσσσσ

Τάκη τα τελευταία χρόνια (ν τον αριθμόν) ουδέποτε έχει μελετηθεί κανένα κομμάτι. Απλά μαζευόμαστε, λέμε κάτι και έπεται η συνέχεια. (Γι' αυτό και σε κανένα κομμάτι δεν παίζεται original σολο- νότα κλπ. γιατί απλά δεν τα ξέρουμε). Είναι όμως ωραία φάση που βρισκόμαστε μια φορά την εβδομάδα, κάνουμε το κέφι μας ελπίζοντας να σωθεί (ηχογραφηθεί) κάτι καλό. Πολλές οι υποχρεώσεις ρε γμτ.

Κυριακή 9 Αυγ. ανεβαίνω Σουηδία και θα μεταφέρω τους αγωνιστικούς σου χαιρετισμούς. (Αν θές κάτι να σου φέρω πες μου).

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασικα πολυ καλοι ;), εχω μια απορια ομως. Τα κομματια που ανεβαζεις ποτε περιπου ηχογραφηθηκαν? Μου κανει εντυπωση το ποσο καλυτερη ειναι η φωνη live, ενω

θα επρεπε να συμβαινει το αντιθετο.

Απλά μαζευόμαστε, λέμε κάτι και έπεται η συνέχεια.

Μονο σε αυτο οφειλεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασικα πολυ καλοι ;), εχω μια απορια ομως. Τα κομματια που ανεβαζεις ποτε περιπου ηχογραφηθηκαν? Μου κανει εντυπωση το ποσο καλυτερη ειναι η φωνη live, ενω

θα επρεπε να συμβαινει το αντιθετο. Μονο σε αυτο οφειλεται?

Eδώ δε θυμόμουν ότι το είχαμε παίξει. Στο περίπου τώρα από 2003 και μετά (μ' επιφύλαξη).

Φυσικά και live η μπάντα αποδίδει καλύτερα (αν έχει καλό ήχο και γουστάρει το ακροατήριο).

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με ενοχλει ΚΑΘΟΛΟΥ το γεγονος οτι τα σολο δεν ειναι παιγμενα νοτα νοτα, ΕΙΔΙΚΑ σε κομματι σαν κι αυτο που και ο Blackmore jam θα πρεπει να εχει κανει (ως συνηθως). Αν ηταν καποιο τυπου Hotel California ναι, αλλα εδω σηκωνει οτι να ναι.

Απλα η μπαντα φαινεται λιγο "φλατ" (ακομα και ο τραγουδιστης). Δε νομιζω να ειναι θεμα "μελετης", ισως εκεινη τη μερα να ειχατε φαει παραπανω :). Η ισως το συγκεκριμενο να επρεπε να το κανετε αλλη μερα. Μη σκας για τις υποχρεωσεις ρε Νεστορα. Και μονο που μαζευεστε μια στο τοσο και βγαζετε τετοια "διαμαντακια" και ενιοτε τα παιζετε και live ΜΙΑ ΧΑΡΑ εισαι (-στε).

 

Απο Σουηδια να μου φερεις πισω την καρδια μου γιατι την εχω αφησει εκει :).

Σοβαρα τωρα δεν ξερω, δεν μου ρχεται. Τι εχει σε φτηνο? (Δεν εχουν βγει ακομα και οι χριστουγενιατικες μπυρες Carl's Jul που μαμανε :))

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο Σουηδια να μου φερεις πισω την καρδια μου γιατι την εχω αφησει εκει

Κάτι πρέπει να 'χουμε εμείς οι κιθαρίστες και μας παίρνουν οι Σκανδιναβές.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου