Προς το περιεχόμενο

Cosmomusica - εκθεση μουσικης βιομηχανιας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aπαιτω να μην ανεβει το βιντεο που απεικονιζει σεσημασμενα μελη του φορουμ να παιζουν το γνωστο ασμα "Αν μ'αγαπας δεν ξερω",σε ενορχηστρωση για Vsynth, Drumpads και Highway one tele.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Aπαιτω να μην ανεβει το βιντεο που απεικονιζει σεσημασμενα μελη του φορουμ να παιζουν το γνωστο ασμα "Αν μ'αγαπας δεν ξερω",σε ενορχηστρωση για Vsynth, Drumpads και Highway one tele.

 

σαν να λες δηλαδή ανεβάστε το !

 

H κιθάρα είναι huber : http://www.nikhuber-guitars.com/2006_home.htm

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και γω με την σειρά μου μπράβο στο Νοιζ που ήταν εκεί και να χαιρετίσω τον συμπαθέστατο Yameth που γνώρισα από κοντά πλέον.

Μπράβο και στον φίλο μας τον Γιάννη (JAM) για το τρομερό περίπτερο και για το κουτάκι που μου βρήκε.

Όσο για το θέμα του κόσμου, κατ αρχάς δεν έτυχε να συναντήσω αφίσες σχετικά με την έκθεση ενώ όλο το σύμπαν είχε κατακληστεί από αφίσες για την προηγούμενη έκθεση που έγινε στο ίδιο μέρος.

Να παρατηρήσω οτι πουθενά στο ιντερνετ δεν υπήρχε πληροφόριση σε σχέση με την τιμή του εισητηρίου. Κάποιοι θα πουν "λογκό μιας και ήταν κάπως ακριβό" αλλά πολύ πιθανό να αποθάρυνε κάποιους να ψάξουν περισσότερο το θέμα με την έκθεση.

Ας ελπίσουμε να γίνει του χρόνου πάλι κάτι παρόμοιο με περισσότερη ανταπόκριση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπαιτω να μην ανεβει το βιντεο που απεικονιζει σεσημασμενα μελη του φορουμ να παιζουν το γνωστο ασμα "Αν μ'αγαπας δεν ξερω",σε ενορχηστρωση για Vsynth, Drumpads και Highway one tele.

 

O laos apetei moustaki blue, jazz  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Ας μην γίνουν ρόμπες ξεκούμπωτες ...έγκριτα μέλη.

Αλλά μάλλον τα θέλει ο όλος τους.

Είμαι στη σκέψη... αλλά περισσότερο νυστάζω αφόρητα από συσσωρευμένη κούραση, οπότε... θα το σκεφτώ με καθαρό μυαλό αύριο.

Τρέμετε εν τω μεταξύ κρυφοντόμπερμαν εσείς...

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο κακό με την έκθεση είναι ότι δεν τη στήριξαν οι άμεσα ενδιαφερόμενοι: Οι μουσικοί!

 

Σίγουρα οι εκθέτες δεν ήταν πολλοί, αλλά εάν στηρίζαμε το θεσμό και μαζευόμασταν μιλούνια, του χρόνου θα σπρωχνόντουσαν όλοι οι αντιπρόσωποι και λοιποί να συμμετέχουν, κάτι που θα οφελούσε όλους μας!

 

Τώρα... αν γίνει ξανά η έκθεση, δε νομίζω να συμμετέχουν ΟΥΤΕ οι φετινοί...

 

Αφού γκρινιάζουμε που γκρινιάζουμε διαρκώς για το πόσο χάλια είναι τα πράγματα στην Ελλάδα, έπρεπε να κάνουμε εμείς το πρώτο βήμα και να στηρίξουμε το θεσμό και όχι να περιμένουμε πρώτα από τους άλλους να μας ετοιμάσουν μία άρτια έκθεση και μετά να πάμε!! Νομίζω ότι τα περιμένουμε όλα έτοιμα!

 

Πρέπει να καταλάβουμε ότι εμείς οι ίδιοι οι μουσικοί είμαστε άξιοι της μοίρας μας και κανείς άλλος δε μας φταίει.

Τουλάχιστον αυτή τη φορά αποδείξαμε ότι ΔΕΝ μας αξίζει μία έκθεση μουσικής βιομηχανίας στην Ελλάδα...

 

Κρίμα!

www.okband.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήγα για λίγο στην έκθεση (ευτυχώς τσάμπα).

το μόνο θετικό που αποκόμισα ήταν η συνάντηση με τον yameth

και στη μικρή συζήτηση που είχαμε , νομίζω ότι συμφωνήσαμε στο

ότι ,δεν επικοινονηθηκε σωστά η έκθεση γι'αυτο και απέτυχε.

η έκθεση δεν ήταν μουσικών οργάνων αλλά μουσικής βιομηχανίας .

τέλος το κατά πόσο μια τέτοια έκθεση έχει ουσιαστικό αντικείμενο στην Ελλάδα

αυτό είναι μια άλλη ιστορία και άλλη μεγάλη κουβέντα.

 

 

one more pls ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψηφίζω: Να ανεβει το video ...

 

-1  8)

 

vangelisofras συμφωνώ ότι πρέπει να τα στηρίζουν αυτά οι μουσικοί, αλλά δεν είναι το "μόνο κακο". είναι σα να ανοίγεις μαγαζί κ να θες πρώτα να ρθούν οι πελάτες κ μετά να φέρεις τα εμπορεύματα... περισσότερο συμφωνώ με το JAM: που ήταν όλοι αυτοι οι αντιπρόσωποι???

 

εγώ πάντως θα το σκεφτώ πολύ να ξαναπάω αν γίνει του χρόνου...

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου