Προς το περιεχόμενο

Φτηνός μαγνήτης για Strat


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδω και καιρο σκεφτομαι να αντικαταστησω τους εργοστιασιακους μαγνητες της μεξικανας στρατ μου(3 μονους μαγνητες και maple μανικι)που αγαπαω ειδιαιτειρα με κατι καλυτερο.Δεν σκοπευω να διαθεσω πολλα χρηματα για καποιο ακριβο σετακι μιας και 1ον)δεν εχω ακουσει και πολλα ωστε να αποφασισω και 2ον)λεω να βαλω για αρχη ενα φτηνο σετακι να δω την διαφορα και να αποκτησω παραλληλα και μια μικρη εμπειρια στον διαφορετικο ηχο των μαγνητων.ΕΠΕΙΤΑ ΑΠΟ ΑΡΚΕΤΟ SEARCH στο φορουμ ειδα οτι προτεινετε για vintage ηχο μιας και αυτο πανω κατω ψαχνω(παιζω apo blues rock hard rock εως ελαφρως πιο stoner καταστασεις)και σε χρηματα μεχρι 100ευρω τους gfs,tonerider,bill lawrence

 

ΕΡΩΤΗΣΗ:Απο αυτες τις 3 μαρκες ποια?και ποια σετακια γιατι οταν μπηκα στην gfs ειδικα χαθηκα με τα σετ και τις χρονολογιες και χαρακτηρισμους που ειχε για το καθε σετ.

 

Υ.Γ  η μεξικανα στρατ μου συνοδευεται απο εναν tech 21 trademark 30 που με υπερκαλυπτει σε καθαρα αλλα και γκαζια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη εχω περασει απο πολλα σετ μαγνητων στην παλια μου strat plus , - με οοοοτι συνεπαγεται αυτο οικονομικα - κατεληξα σε ενα σετ haeussel απο τον μεσιε ντουκα σταυρο.πολυ καλοι μαγνητες , και οσο περναει ο καιρος μ αρεσουν ολοενα και περισσοτερο.εδωσαν επιτελους στην κιθαρα τον χαρακτηρα που της αρμοζει.

 

βεβαια εγω πηρα το classic set.

 

μπορεις να επιλεξεις και στο blues , το οποιο σπερνει κι αυτο.

 

http://www.guitars.gr/HTML/haussel.html

 

 

;)

 

 

 

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλοί οι haussel,αλλα δε ξερω κατα πόσον είσαι διατεθιμένος να δώσεις 200 Ευρω!στο 1/3 της τιμης εγώ μόλις πηρα αυτους http://cgi.ebay.co.uk/3-PICKUP-SET-Tonerider-Classic-Blues-for-Fender-Strat_W0QQitemZ380027836657QQihZ025QQcategoryZ22670QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Moυ ήρθαν σε 5 μέρες και περιμένω εναγωνίως να τους βάλω πάνω!!!αν περιμένεις 2-3 μέρες ακόμα θα ανεβάσω και clipakia! ;)

Οι bill lawrence ειναι NOISELESS μαγνήτες,οπότε αν σε ενοχλεί το hum go for them

Για τους GFS δεν έχω άποψη

Επίσης μαγνήτες που μου άρεσαν πολύ και είναι και φτηνοί ειναι οι Fender Tex mex!

Ελπίζω να βοήθησα ;)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαριστω παιδες για τις απαντησεις σας,εννοειται πως θα με ενδιεφερε bluesbreaker να ακουσω και κλιπακια ετσι κ'ιαλλιως δεν βιαζομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Moυ ήρθαν σε 5 μέρες και περιμένω εναγωνίως να τους βάλω πάνω!!!αν περιμένεις 2-3 μέρες

ακόμα θα ανεβάσω και clipakia! ;)

 

Περιμένουμε εντυπώσεις!!!

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρίξε μια ματιά στους μαγνήτες που πουλάω:

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=152514.0

 

Είναι πολύ αξιόλογοι και τους φτιάχνει όπως λένε ο Haussel.

Αν θέλεις με κάτι παραπάνω παίρνεις και ένα διπλό για τη γέφυρα, ή αλλιώς παίρνεις ένα Pickguard έτοιμο με ένα διπλό στη γέφυρα και μαζί το μονοπήνιο. Δες το λινκ και μου λες.

 

Ευχαριστώ

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου