Προς το περιεχόμενο

Ποιο αναλογικό delay???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

τσεκαρε το delayla που πουλαει ενας αγαπητος συνforumιτης.

http://www.noiz.gr/index.php?topic=157097.msg209899#msg209899

πολυ καλο αναλογικο delay και σχετικα φθηνο.

Practice cures most tone issues - John Suhr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Βεβαια μπορεις να γλυτωσεις πολλα φραγκα αγοραζοντας το ΚΑΛΥΤΕΡΟ delay που εχω προσωπικα ακουσει ποτε μου σε λιιιιγο μεγαλυτερο packaging & με μπονους ....αλλους 2345 τρομερους ηχους αγοραζοντας φυσικα μια VOX TONELAB!!! ;D ;D ;D

 

SF δεν παίζεσαι με τίποτα!

Τελικά αυτοί που λένε ότι σε χορηγεί η vox παίζει και να μην σε...συκοφαντούν!  ;D

Jizzzzzzzzzzzzzzzz da pit!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και βεβαια μη ξεχναμε τον βασιλια των non tape αναλογικων delay που ενω εξω ειναι πανακριβο , στη χωρα μας μπορει απο σποντα να το βρεις τζαμπα (εγω πηρα το δικο μου 10 ευρω πριν απο 5 χρονια!!!)

 

http://www.google.gr/url?sa=t&ct=res&cd=1&url=http%3A%2F%2Fwww.geocities.com%2Frockman_gear%2Fstereo-echo.html&ei=Rqg2SOrRNoWgQO65jPUH&usg=AFQjCNEuWzGv3xDpn_yDsF6S7-_Nb3UjgQ&sig2=JY-AHA6e5uoWiYuTwNAd-g

 

 

 

Λοιπόν

Αγαπητε φίλε superfunk....την επόμενη φορά που θα βρεις κάτι κιθαριστικά αξιολογο με λιγότερο απο 40 ευρώ (πχ αυτο το ντι-λέει, καμια κιθαρίτσα απο πλεξιγκλας με 35 ευρώ κλπ...ξές εσύ) το κτυπάς και μου στέλνεις ΠΜ.

Γιατί τελευταια φορα που βρέθηκα στο Μοναστηράκι έβρεχε και εγώ έκοβα κύκλους πάνω κάτω και crucianelli δε βρήκα.Μόνο ένα κρυολόγημα.

Αυτά

 

 

 

Και για να γράψω και κάτι σχετικό με το τοπικ, ο λεςσαράντα (aka less40 aka Sakis Zachariades the Great) αν θυμάμαι πήρε το delay της Ελεκτροαρμονιξ πριν μερικους μήνες και το ερωτευτηκε, ας βγει να μας πει καμια γνώμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως αν θες την ΟΥΣΙΑ του αναλογικου delay και οχι απλα ενα αναλογικο delay για να ΛΕΣ πως εχεις ¨ζεστο¨ ηχο ;D  τσεκαρε και αυτο

 

http://www.dolphinmusic.co.uk/shop_image/product/f167088bd031e59fcdcfaca496c13020.jpg

 

 

το ακουσα πλαϊ πλαϊ με το real thing & μου αρεσε ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ (!) ειναι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ πεταλι (& κατα την ταπεινη μου γνωμη καθιστα obsolete τα περισσοτερα αναλογικα πεταλια) και εχει και tap tempo ;) 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδιά ξεφύγατε... εγώ είχα 150 προτάσεις να κάνω (τα ντιλέιζ και τα dirt boxes είναι τα φετίχ μου) αλλά δεν τις έκανα γιατί είπαμε από την αρχή αναλογικό και μέχρι 200 ευρώ, άαααντε λίγο παραπάνω όπως το DMM που είπα... αν είναι να πάμε και στα ψηφιακά γιούχου (ανατρέξτε λίγο στα παλαιότερα γραφόμενά μου, τα εκτιμώ σχεδόν εξίσου με τα αναλογικά). Και βέβαια μιλάμε για ένα από τα πιο σκοτωμένα θέματα στο Noiz...

 

Για να γίνω πάντως πάλι μονότονος, έχοντας ακούσει πιστεύω το 80 - 90% από οτιδήποτε έχει κυκλοφορήσει μέχρι σήμερα, αν εξαιρέσουμε τα εξωγήινα...

 

Original%20Tube%20Echoplex%20EP-2%20large.jpg

 

21764_1.gif

 

rolandre201.jpg

 

... το καλύτερο delay που έχω ακούσει ποτέ είναι αυτό (ψηφιακό αλλά με λυχνία σε υψηλά βολτάζ σε Class A για preamping και buffering):

 

SIBEchodriveBig.jpg

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό και το Boss που λέει ο SF (και παίρνει και extension pedal με τρελά αποτελέσματα) αλλά το βρήκα υπέρ του δέοντος "σπηλαιώδες" και λίγο "μεταλλικό" στον ήχο του... το περίμενα πώς και τι από όταν ακουγόταν σαν ράδιο αρβύλα! Βέβαια, όλα αυτά είναι δικές μου εντυπώσεις και πρέπει να το ακούσεις και εσύ blue_harris.

 

(Moυ αρέσει που λέω στους άλλους ότι ξεφεύγουν αλλά κι εγώ δεν πήγα πίσω...)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδιά ξεφύγατε... εγώ είχα 150 προτάσεις να κάνω (τα ντιλέιζ και τα dirt boxes είναι τα φετίχ μου) αλλά δεν τις έκανα γιατί είπαμε από την αρχή αναλογικό και μέχρι 200 ευρώ, άαααντε λίγο παραπάνω όπως το DMM που είπα... αν είναι να πάμε και στα ψηφιακά γιούχου (ανατρέξτε λίγο στα παλαιότερα γραφόμενά μου, τα εκτιμώ σχεδόν εξίσου με τα αναλογικά). Και βέβαια μιλάμε για ένα από τα πιο σκοτωμένα θέματα στο Noiz...

 

Για να γίνω πάντως πάλι μονότονος, έχοντας ακούσει πιστεύω το 80 - 90% από οτιδήποτε έχει κυκλοφορήσει μέχρι σήμερα, αν εξαιρέσουμε τα εξωγήινα...

 

Original%20Tube%20Echoplex%20EP-2%20large.jpg

 

21764_1.gif

 

rolandre201.jpg

 

... το καλύτερο delay που έχω ακούσει ποτέ είναι αυτό (ψηφιακό αλλά με λυχνία σε υψηλά βολτάζ σε Class A για preamping και buffering):

 

SIBEchodriveBig.jpg

 

 

+100000000

www.facebook.com/pulsedot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτό που σου δείχνω παραπάνω είναι το Plus. H παραγωγή του σταμάτησε πριν από μερικά χρόνια αλλά θα ξεκινήσει πάλι σύντομα (έτσι τουλάχιστον λένε αλλά μας έχουνε γκαστρώσει εδώ και ενάμισι χρόνο).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου