Προς το περιεχόμενο

Ποιο αναλογικό delay???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυστυχώς δεν το έχω ακούσει ποτέ για να εκφέρω γνώμη. Πάντως έχω ακούσει πολύ καλά σχόλια.

 

Επίσης με ένα γρήγορο search στο youtube, -όσο κι αν ακουστεί κουφό- το carbon copy της mxr μου έκανε την καλύτερη εντύπωση.

Αλλά τώρα τι σιγουριά μπορεί να παρέχει ο ήχος του youtube...

Jizzzzzzzzzzzzzzzz da pit!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ξέρω πως ζητάς analog delay, αλλά αν τελικά δεν πάρεις analog και πας για digital, σου συστήνω ανεπιφύλακτα το space echo.... άριστα ρυθμιζόμενο, με expression pedal που κάνει πολλά, tap delay που δεν είναι ουτε πολύ σκληρο ούτε πολύ μαλακό στο πατημα (και διευκολύνει να πετύχεις τον χρόνο που θέλεις) και κυρίως ΚΑΤΩ απο 200 ευρώ.............! + ωραίο reverb-ακι......! + ωραιότατο twist effect........!

Στα πλην - το μόνο - που ενώ είναι digital και κάνει και καφέ  :D δεν σώζει ούτε ένα ρημαδο-preset!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά γιατί θέλεις οπωσδήποτε analog?? υπάρχουν πολλά digital delays με φίλτρα (μπορεί και αναλογικά φίλτρα)

που ακούγονται πολύ εύκολα σαν analog και που έχουν απείρως περισσότερες επιλογές και λειτουργίες και έχεις δυνατότητα και analog και digital ήχου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το DLS πολύ καλό αλλά όχι αναλογικό. Στο τέλος θα καταλήξουμε αυτούς που πραγματικά και συνειδητοποιημένα θέλουν για τον α, β, γ λόγο αναλογικά ντιλέη να τους έχουμε δακτυλοδεικτούμενους (μην ξεκινήσετε πλιζ - άπειρες φορές έχω γράψει στα analog vs. digital θέματα, και 2xάπειρες στα analog delays vs. digital - όσοι θυμούνται τι έχω γράψει ξέρουν ότι δεν έχω κανένα κόλλημα: ό,τι ακούγεται ωραίο με ενθουσιάζει, ακόμη κι αν έχει ψηφιακό DAC από... ηλεκτρονικό ξυπνητήρι της λαϊκής).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό το dls, για τα γούστα μου όμως είναι χειρουργικά καθαρό (χωρίς αυτό να σημαίνει ότι έχω κανένα κόλλημα με το ότι είναι ψηφιακό). Στο delay θέλεις να ακούς ένα ωραίο φίλτρο στις επαναλήψεις, αυτό είναι που δίνει χαρακτήρα σε ένα καλό delay pedal, πράγμα που δεν διαθέτει το dls.

 

Τo SIB Echodrive πράγματι είναι το πιο συναρπαστικό delay που έχω ακούσει κι' εγώ και αν ποτέ το ξαναβγάλουν θα τα πουλάνε σα ζεστά ψωμάκια  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου