Προς το περιεχόμενο

Λιγη θεωρια.....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν του απαντησεις και η απαντηση εχει μεσα τη λεξη "εναρμονιση" "τριφωνες" "τετραφωνες" εχει βαλει το turbo boost και τρεχει να φυγει.......

 

χαχαχαχαχαχαχαχα ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Fenderiarη τι ε κανει να πιστευεις οτι το 99% των ωδειακων καθηγητων κανουν κατι διαφορετικο? Αυτη ειναι ολη η γνωση τους. Αποστηθισαν κανονες και τους αναπαραγουν πολλες φορες και μεσα απο το βιβλίο.

 

Ευτυχως ειχα την τυχη να κατσω και με τετοιους, αλλα και με καθηγητες με @@ για να δω τη διαφορα σε ολο της το μεγαλειο. Καθηγητες που συμμετεχουν στα μεγαλυτερα μουσικολογικα συνεδρια καθονται και συζητανε ακομα με μεγαλο ενδιαφερον να καταλαβουν τι παιζει τη στιγμη που ο ωδειακος θεωρει απαραβατη αρχη την 5η (π.χ). Ολοκληρος Allen Forte δεχτηκε να αλλαξει πραματα σε ενα βιβλιο του (απο τα σπουδαιοτερα περι ατονικης μουσικης), απο τις υποδειξεις ενος ξενου.

 

Τελοσπαντων, ας μην παρασυρθω αλλο απο την πεποιθηση οτι το ωδειο ειναι εξ αρχης ενας στραβος γυαλος.

 

@quintiplet: Ρε παιδακι μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια χωρις να θελω να αποδοσω μομφη σε κανεναν συγκεκριμενα (ειλικρινα, γι'αυτο και δεν κανω παραθεση) ο mij ειναι απο τους καλυτερους δασκαλους που ξερω. Και πραγματικα πολυ μακρια απο τον κλασικο ωδειακο δασκαλο που ο μεσος ορος εχει στο μυαλο του. Απλα πολλες φορες ο γραπτος λογος παρεξηγειται πολυ ευκολα, that's all...

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε φίλε neeq δεν σε παρεξηγώ...η ανωριμότητα σου είναι χαρακτηριστικό της ηλικίας σου :) :) :)... και εν μέρει πρέπει να την έχεις...το εννοώ αυτό:)

 

Γύρω στα 27-30 (εάν είσαι τυχερός) θα αρχίσεις να πατάς στα πόδια σου και να αναθεωρείς πολλά :) Σίγουρα δεν το πιάνεις αυτό που λέω αλλά θα το καταλάβεις τότε...

 

Αnyway

 

...Και επειδη δεν τα έχω μάθει καλά στα "ωδεία" τώρα αμέσως θα στείλω email στον  Frank Gambale ότι ο κόπος του πήγε τσάμπα...LOL...έχεται πολύ πλάκα ρε παιδιά... :) :) :)

 

@konu57:

Εσύ ποιός είσαι πάλι; γιατί θα νομίζουν οτι είσαι βαλτός από εμένα...

 

@takis

Ρε φίλε εμείς πρέπει να τζαμάρουμε καμμιά μέρα...ξέρεις εσύ... κανα fusionοειδές... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry που αργησα να απαντησω , Εχω φυγει 3μερο ;D ;D Λοιπον , εγω ζητησα καποια πραγματα να μαθω , τα βασικα.

        Απο εκει και περα το topic μου εγινε flame topic.Τελος παντων , ευχαριστω μερικους για τις απαντησεις τους.

 

 

 

 

 

p.sυ υπαρχουν και τα pms να flameαρετε οσο θελετε :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

p.sυ υπαρχουν και τα pms να flameαρετε οσο θελετε :P :P

 

Δεν έχει νόημα φίλε μου αν δεν τα χώνεις δημόσια στον άλλο :) :) :) :)...(πλάκα κάνω έτσι;;))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε φίλε neeq δεν σε παρεξηγώ...η ανωριμότητα σου είναι χαρακτηριστικό της ηλικίας σου :) :) :)... και εν μέρει πρέπει να την έχεις...το εννοώ αυτό:)

 

Γύρω στα 27-30 (εάν είσαι τυχερός) θα αρχίσεις να πατάς στα πόδια σου και να αναθεωρείς πολλά :) Σίγουρα δεν το πιάνεις αυτό που λέω αλλά θα το καταλάβεις τότε...

 

Ρε δεν πας για κανα ψαρεμα λεω γω?

Μην εκτιθεσαι ρε, τα ποστ μας εδω ειναι για να δουν ποιος αρχισε να την λεει στον αλλο.

 

ΥΓ: Θα πρεπει να θελει πολυ μαγκια για να γεννηθεις πιο νωρις ε?

 

ΥΓ2: Για την ταμπακιερα τιποτα. Μπορει η 5η της 5ης να μπερδεψει ως δεσποζουσα καποιον που δεν εχει την παρτιτουρα μπροστα του ναι ή οχι? Μη μου πεις παλι οτι το εχεις δει στο real book.

 

ΥΓ3: Στα 27-30 μου θα αρχισω κι εγω να επιχειρηματλογω σαν 15χρονο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχαχαχα....τσίμπησες έτσι; όταν λέω εγώ για την ηλικία.....χαχαχαχα

 

Μπορει η 5η της 5ης να μπερδεψει ως δεσποζουσα καποιον που δεν εχει την παρτιτουρα μπροστα του ναι ή οχι? Μη μου πεις παλι οτι το εχεις δει στο real book.

 

ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ! Είναι περαστικό...α ρε μικρέ...έχει φάση αυτό με το real book...αλήθεια ξέρεις τι είναι; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mα καλά,πλακωνόμαστε για την θεωρία ρε παιδιά?

Ηρεμία...Δεν χρειάζονται αυτά..

φιλε στρατοκαστεράκια, όταν έχεις μια maj τονικότητα,παίζεις min.2 τόνους πάνω(σχετική).

όταν έχεις μια min τονικότητα,παίζεις maj 1,5 τόνο πάνω.

;)

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου