Προς το περιεχόμενο

8 χρονών και παίζει zeppelin!!!


RogerWaters15

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια χαρά παίζει για την ηλικία του!

Το θέμα είναι να παίρνει προσωπική ευχαρίστηση το παιδάκι και μόνο γιατί παίζει, αν ευχαριστιέται απλώς να του λένε μπράβο και μπράβο συνεχώς, τότε εκεί είναι που μπορεί να χαθεί λίγο η μπάλα πιστεύω. (για όλα τα ταλαντούχα παιδάκια ισχύει αυτό νομίζω)

 

Και μένα μου λέγαν μπράβο όταν έπαιζα μπουζούκι στα 13 μου αλλά όταν στα 14 το γύρισα στο μπάσσο τότε μόνο κατάλαβα τι σημαίνει να ευχαριστιέσαι να παίζεις μουσική!

 

Ο καθένας πρέπει να βρίσκει αυτό που του ταιριάζει στη μουσική. Τότε θα αισθανθεί ευτυχισμένος. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

τα σπαει ο πιτσιρικος (αλλα καποιος πρεπει να του πει κ για upstroke xaxaxa)

Ξερει τι κανει.

 

http://www.youtube.com/watch?v=WbtuaDPy-yM

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1:12-1:24

Άλλα της μπουζουκιά ο αναπηρος  ;D

 

Παντως blues ο φιλος παραπανω εχει (μαλλον) δικιο. Τα παιδια ως καποια ηλικια ειναι περισσοτερο "μαιμουδες" δηλ μιμουνται ενδεχομενως το μπαμπα τους που παιζει κιθαρα, κι αυτος τους δειχνει κι εκεινα το λαμβανουν ως παιχνιδι και μαθαινουν. Σε καμμια βεβαια περιπτωση δεν ειναι κακο αυτο, αν σκεφτει κανεις 1ον οτι μεγαλωνοντας θα εξελιχθει σε ταλεντο και 2ον οτι ειναι πολυ καλυτερα να εχεις παιχνιδι τον Page παρα τα γιαπωνεζικα κινουμενα σχεδια. Ομως επι του παροντος ειναι δυσκολο ενα παιδι 8 χρονων να καταλαβει και να ΚΡΙΝΕΙ οτι του αρεσει ο Page κι ο καθε Page.

 

Παντως ο Page δεν μου αρεσε και δεν θα μου αρεσει ποτε ως ΗΛΕΚΤΡΙΚΟΣ κιθαριστας. Μαζι με τον Mick Box των Uriah Heep οι πιο sloppy players που εχω ακουσει..........ασχετο

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ο Page δεν μου αρεσε και δεν θα μου αρεσει ποτε ως ΗΛΕΚΤΡΙΚΟΣ κιθαριστας....

Ουτε εμενα με ενυπωσιασε ποτε.

Ακομα και οταν ημουν πιτσιρικος και ολα φαινονταν απαιχτα.

Me zeppelin (για πιο ευκολα) ξεκινησα να παιζω.

Ομως μετα απο χρονων σκεψη, αποφασισα οτι ας ειχα γραψει 4 μετρακια απο ενα riff του και ας μην επαιζα ουτε τη  Λα πεντατονικη.

 

 

4 μετρα ειπα?

Πολλα ειπα 2 φτανουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ο Page δεν μου αρεσε και δεν θα μου αρεσει ποτε ως ΗΛΕΚΤΡΙΚΟΣ κιθαριστας. Μαζι με τον Mick Box των Uriah Heep οι πιο sloppy players που εχω ακουσει..........ασχετο

 

αμαν εδω μου τα χαλας! :P

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι η παιδική μου αγάπη ο Page, και πιστεύω ότι είναι αντικειμενικά από τους κορυφαίους...

 

Περίμενα, πάντως, να έχει περισσότερη απήχηση στο Νόιζ... ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Παντως ο Page δεν μου αρεσε και δεν θα μου αρεσει ποτε ως ΗΛΕΚΤΡΙΚΟΣ κιθαριστας.

 

 

 

+1

Οι Zep μου αρέσουν πολύ, ο Page σαν lead κιθαρίστας ειδικά, όχι ιδιαίτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομίζω να έχουν γραφτεί πολλά τόσο γαμάτα hard rock riffs...

 

 

+1

 

Τα σόλο του είναι ιδιόμορφα

 

Έως και... τσαπατσούλικα μερικά, θα έλεγα...

Μιλάω ως ακροατής και όχι ως κιθαρίστας  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έως και... τσαπατσούλικα μερικά, θα έλεγα...

Μιλάω ως ακροατής και όχι ως κιθαρίστας  ;)

 

αρκετα τσαπατσουλικα εγιναν μετα λογο συνεχομενων τενοντιτιδων....

κ στην αρχη ηταν βρωμικος(οπως οι περισσοτεροι τοτε) αλλα πατουσα κατι καταραμενα σολιδια!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου