Προς το περιεχόμενο

Πρώτο μου κλιπάκι (κοπιάστε και βαράτε ελεύθερα)


pascal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιώργο, άσε τα σάπια και δεν σε παίρνει! ;D........... Δώσε και λίιιγη Goldtop σε πρώτη ευκαιρία. ;)

 

χμμμμμ... ::).....τί παίζεται εδώ?... ::).................. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τη Strat το έγραψες, σωστά; Δώσε και λίιιγη Goldtop σε πρώτη ευκαιρία. ;)

3 μηνες λεει και ομως ακους κατι αμα βοηθαει και το ρημαδι το οργανο.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Earendil: Ρε σουρουκλεμέ, δεν σου χουνε πει να μην μαρτυράς τις κιθάρες των άλλων. Ε; (χαίρομαι που σου άρεσε, θα γράψω και κάτι με τη gibson  :P)

 

@longshadow: Γι' αυτήν εδώ μιλάει ο Earendil: http://www.noiz.gr/index.php?topic=157742.0  ;D

 

 

@delta66: Η κιθάρα είναι μια Stratocaster Custom Shop 66. Τα ψιλοέσκασα, αλλά δεν μπορώ να πω ότι το έχω μετανοιώσει. Το αντίθετο μάλιστα. Μ' έχει ενθουσιάσει η καρι@λα και οδεύω προς καψούρα:

http://www.fender.com/customshop/instruments/search.php?partno=9270000284

 

6gytkqpzmig4vpo6p7w6_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry, παίζεις τρείς μήνες και έχεις goldtop και custom shop '66;

 

ΟΚ, αν είναι έτσι εγώ να πουλήσω και τις τέσσερις E.J. strat και τις δύο από τις τρεις Lucille μου...

 

Την LP που μου χάρισε ο Page όταν πίναμε καφέ μαζί δεν την πουλάω, γιατί έχει καλό playability...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό δείγμα Μπράβο! Αν και μάλλον πρέπει να ασχολήσε παραπάνω απο 3 μήνες με την κιθάρα γενικότερα, εκτός αν είσαι το παιδί θαύμα...

Πάντως ήταν καλό!! Συνέχισε...

                                            Bill The Emperor

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@kultura:  Άλλοι έχουν το δίπλωμα τρεις μήνες και αγοράζουν αυτοκίνητο του 20χίλιαρου, αν το σκεφτείς. Απλά έτυχε να έχω τα λεφτά τη συγκεκριμένη χρονική περίοδο. Την LP μην τη δίνεις, θα πάρει αξία  ;D

(πλάκα- πλάκα το ξέρω ότι φαίνεται λίγο κάπως ένας "νέος" να έχει δύο σχετικά ακριβές κιθάρες. αλλά τι να κάνω, να τις κρύβω;)

 

@BillTheEmperor: Ναι, με την κιθάρα γενικότερα έχω ασχοληθεί παραπάνω από τρεις μήνες. Με την ηλεκτρική τώρα ξεκίνησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Γειά σου Pascal. Καινούριος εδώ στο χώρο (εγώ).

 

Μ'αρέσει αυτό που ακούω και δε με χαλάει η παραγωγή! Θα ομολογήσω ότι δεν έχω ιδιαίτερη σχέση με τη κιθάρα (μόνο στο Λύκειο για τις γκόμενες... τι σκατά; όλοι τα ίδια κάναμε; :D) οπότε για μπλουζ ούτε λόγος!

 

Αυτό που θα σχολιάσω με το απαίδευτο αυτί μου (εκπαιδευμένος αλλού δηλ), είναι ότι:

 

Θα ήθελα πολύ κάποια αλλαγή στα 2 ακόρντα. Σαν imrpo τώρα στέκει, αλλά αν του έβαζες 1-2 αλλαγές το έκανες και τραγούδι κανονικό. Με μιά φόρμα, με κάτι να κρατήσει τον άλλο πιο πολύ. Μιά ιδέα τέλος πάντων.

 

Το άλλο είναι η έλλειψη του μπάσσου. Φαντάζομαι ότι δεν έχεις μπάσσο, αλλά θα μπορούσες ίσως να το αναπληρώσεις με τον Η/Υ σου; Κάποιο VST? Το ξέρω ότι δεν είναι το πραγματικό αλλά κάτι μπορεί να βοηθήσει. Θα καθάριζε ο ήχος, θα μπορούσες να κάνεις λίγο EQ να διώξεις τα μεσέα που βαρένουν λίγο το κομμάτι, και γενικά να γίνει πιο γεμάτος ο ήχος.

 

Φυσικά υπάρχει περίπτωση να λέω μπαρούφες, ο μη γνώστης των μπλουζ, έτσι; Με κάθε επιφύλαξη λοιπόν τα σχόλιά μου!

 

Νικόλας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην του λες για μπάσσα, θα πάρει κανά vintage fender μπάσσο και σε 6 μηνάκια θα παίζει σαν τον  Flea  ;D

 

Pascal, χωρίς παρεξήγηση τα παραπάνω, απλά εντυπωσιάστηκα κι'εγώ από το touch που έχεις για παίκτης 3 μηνών!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παλι, αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι το παιδι εχει κουρδισμενο "αυτι" δηλ. ξερει ως που να σηκωσει και που βρισκεται η νοτα (εκτος απο κανα 2 που ηταν απο τον πανικο κι οχι λαθος αυτιου). Αυτο ειναι ενα πραγμα που Η ειναι ΠΟΛΥ δυσκολο να επιτευχθει Η (απλα) το'χεις οπως πιστευω ο φιλος μας

 

 

Την LP που μου χάρισε ο Page όταν πίναμε καφέ μαζί δεν την πουλάω, γιατί έχει καλό playability...

Μεγαλε αυτη ειναι πολυ καλη value for money, βαστα την

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Nikolas: Η αλήθεια είναι ότι δεν το είδα σαν τραγούδι- περισσότερο σαν έναν μικρό αυτοσχεδιασμό.

 

@playloud: Σ΄ ευχαριστώ πολύ. Μου δίνεις κουράγιο για τη συνέχεια!

 

@12AX7: Μήπως έχεις κανένα για δώσιμο; Σε τι χρώμα να το πάρω; Μήπως πρέπει να αγοράσω και κανέναν vintage ενισχυτάκο;  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου