Προς το περιεχόμενο

Roland VS Yamaha...PLZ HELP!!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αποφάσισα επιτέλους να αγοράσω ηλεκτρονικά τύμπανα γιατί όλοι ξέρουμε τι γίνεται στις πολυκατοικίες..Είμαι ανάμεσα σε Roland TD-20 και Yamaha DTXtreme III Special...Θα ήθελα γνώμες..ωραίο φαίνεται το Yamaha αλλά από την άλλη έχεις το V-edit... ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρότι απ' τα δύο έχω ακούσει μόνο το TD-20, νομίζω ότι με σετ τέτοιου επιπέδου η επιλογή κρίνεται στις λεπτομέρειες.

Αν μπορείς κάνε μια βόλτα από το Νάκα και το Στόλλα και ακουσέ τα.

Είσαι σίγουρος όμως ότι για να παίζεις στο σπίτι χρειάζεσαι τόσο ακριβό σετ; Τα μικρότερα της Roland (TD-9/12) και της Yamaha (π.χ. DTXpress) είναι επίσης εξαιρετικά.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω με τον συανδελφο Haris και προσθετο οτι και το Yamaha DTXtreme ειναι επισης κορυφαιο.Το εχω παιξει σε ενα φιλο και επαθα σοκ.

jungle it till it's funky

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιξα στο ΤD-20 στο drumstore και έπαθα την πλάκα μου...Αύριο θα πάω και στο νάκα να δω τα DTXtreme..Με προβληματίζει μόνο το καουτσούκ..Μήπως μου καταστρέψει τα χέρια? Δεν τα θέλω μόνο για το σπίτι,αλλά και για ημι-επαγγελματική χρήση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήξερα ότι το xtreme έχει λαστιχένια pads... Σε αυτή την περίπτωση, προσωπικά θα επέλεγα το TD20 λόγω των mesh heads. Καλύτερη αίσθηση και λιγότερο θορυβώδες.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κοιτάς και το TD12 που είναι απλά λίγο μικρότερο και εξίσου καλό αλλά φθηνότερο?Προσωπικά ακόμα και για ημιεπαγγελματική χρήση και εφόσον δεν ξεχειλίζουν οι τσέπες σου ευρώ την θεωρώ καλύτερη λύση. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου