Προς το περιεχόμενο

The sunny days have drifted


gvour

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Eκπληκτικό συνθετικά (όλες οι εναλλαγές mood). Άριστο εκτελεστικά, δείχνει άνθρωπο που ξέρει τι θέλει και που έχει άριστο control του ήχου.

Είμαι σίγουρος ότι αν το άκουγε ο Beefheart θα σ' έπαιρνε στις ηχογραφήσεις του Bluejeans and moonbeans δίσκου του. (Μόνο που έπρεπε να το είχες κάνει το 1974) ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα εισαι καλα Νεστορα.Οπως παντα επιεικης και τζεντλμαν.Και δεν κερασα ουτε μια μπυρα. ;D

Next time.

Mακαρι να ημουνα παρων την ωρα που εγραφε ο Beef να βλεπω.Θα μου αρκουσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα το πήρα χαμπάρι εγώ. Ένα μεγάλο μέρος μέρος της ιστορίας (στυλιστικά) των Blues πέρασε από μπροστά μου σε μερικά λεπτά. Έχεις ένα τρόπο μοναδικό να γλυστράς και να ελλίσεσαι αισθητικά ανάμεσα στο παραδοσιακό και το σύγχρονο, το Σικάγο και τα Jazz Blues, κλπ και όλα με νόημα.

Φοβερό phrasing και παίξιμο, φράσεις για σεμινάριο, ειδικά εκεί που αντί να παίξεις τονικά, ακολούθησες την αρμονία (2:31-2:40).

Και last but not least, ΤΙ ΗΧΟΣ ΘΕΕ ΜΟΥ!!!!!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα το πήρα χαμπάρι εγώ. Ένα μεγάλο μέρος μέρος της ιστορίας (στυλιστικά) των Blues πέρασε από μπροστά μου σε μερικά λεπτά. Έχεις ένα τρόπο μοναδικό να γλυστράς και να ελλίσεσαι αισθητικά ανάμεσα στο παραδοσιακό και το σύγχρονο, το Σικάγο και τα Jazz Blues, κλπ και όλα με νόημα.

Φοβερό phrasing και παίξιμο, φράσεις για σεμινάριο, ειδικά εκεί που αντί να παίξεις τονικά, ακολούθησες την αρμονία (2:31-2:40).

Και last but not least, ΤΙ ΗΧΟΣ ΘΕΕ ΜΟΥ!!!!!

 

+2112

επισης να προσθεσω οτι παιζεις και πολυ ωραιο slide!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΞΟΧΟΣ και αδιανόητη ηχάρα. Αν δεν σου είναι κόπος πες τι έκανες (ηχητικά) στην εισαγωγή.

 

Κατά τα άλλα είναι κρίμα τέτοιες ικανότητες να περιορίζονται από τον ήχο backing tracks. Θα προτιμούσα σκέτες τις κιθάρες, αλλά that's me ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά τα άλλα είναι κρίμα τέτοιες ικανότητες να περιορίζονται από τον ήχο backing tracks.

I don't hear any backing track here.

Όλα τα όργανα "φτιαγμένα στο χέρι", φαντασία, ικανότητα και κοντοβελονιά.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου