Προς το περιεχόμενο

Ας ερχοσουν για λίγο - Δανάη (καραdjango)


trigga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε με πιάνεις ναούμ........λέγω ιντερνετικά καπου να βρούμεθα..Το δισκοπωλείο καλα είναι εκεί που είναι.

 

Κατι ανίχνευσα για ρεμπετολαικά 1925-1955 κ κατι "τα 45ρια" κ κανω μακροβούτι προς τα κει να δώ τι θα καμακώσω.

 

Δεν την είπες τη λέξη και δεν κατάλαβα..."τζάμπα" is the word...(ειλικρινά όμως δεν ξέρω κάτι)

 

Το ξανάπαμε ότι άλλο τα ελαφρά κι άλλο τα ρεμπέτικα και λαικά...

 

τα κομμάτια που ψάχνεις ήταν 78άρια , όχι 45άρια... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φαινομαι οτι δηλώνω το try before buy εδω κ καιρό :P

 

Κανενα σάιτ να διαβάσω καλλιτέχνες κ μουσικά στοιχεία της εποχής έχεις?78ρια δεν βρήκα ακόμη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_kathglobal_1_14/08/2005_1284410

 

http://www.mmb.org.gr/page/default.asp?id=3880

 

Αν ήταν Χατζηγιάννης θα ήταν πολύ πιο εύκολο το search.... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος ρε τριγγα. το εχω αφησει στη λουπα και παιζει

Και η ηχογραφηση πολυ ωραια. Καλα, εκτος απο το δακτυλερο, τι εχεις κανει και ακουγεται τοσο ζωντανος ο ηχος ;

 

 

τσαμπα καιει η λαμπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κετάρα είναι νάκας 60 ευρώ μια αλφόνσο μιγκέλ σε ενα δυναμικό shure c607(καμμια 20 ευρω έκανε, τωρα είναι πολύτιμο κ δυσεύρετο) μπροστα λίγο έξω απ την τρούπα για να πιάσει(θεος να το κάνει πιάσιμο) κ λίγο δαχτυλέρο τάστο λιγδέτο.

 

Μετα βάλει λίγο κομπρεσόρι,στέρεο εικονα,ρεβέρμπια κ λαμπάτες προενισχύσεις μεσω τσόφτουγουερ.Καρτα ήχου m-audio 24/96 κ κοντσόλα μια phonic που σπάει @αρχιδ.......ε κόκκαλα.

 

Φτά ναουμ

 

 

Εντιπ:κτσέχασα να πώ οτι πέραξα κ τα εγκουαλάζέρια ναούμ απ'ολα τα κάναλα γιατι ήταν σαν γύρος με φαμπουλόζο

 

+ καρέκλα που τρίζει,πουλάκια που τσιρτσιρίζουν,ιδρώτας,μπίχλα.

 

Δεν υπάρχει μαγικό φιλτρο, μην τους πιστεύεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά βλέπω ότι ο trigga προοδεύει......

 

...με τάχιστους ρυθμούς!!! 8)

 

Χωρίς πλάκα, Trigga είσαι ζωντανή απόδειξη του γεγονότος ότι η ουσιαστική μελέτη και εντατική ενασχόληση με το όργανο μπορεί να κάνει θαύματα (και σε μικρό χρόνο).

Αρκεί βέβαια να "το έχεις" κι όλας το χάρισμα, όπως εσύ ;)

 

Είσαι ο ήρωάς μου!!! (Κυριολεκτώ.)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν έχεις ένα μονοφωνικό σήμα, όπως μικρόφωνο ή κιθάρα κ γενικά τα περισσότερα όργανα νομίζω είναι μονοφωνικά, τοτε για να ανοίξεις λίγο την μίξη κ να γεμίσει ο ήχος ή να αδειάσεις λίγο χώρο να χει αέρα μπροστά για μια φωνή ή ενα σόλο μπορείς να ψευτοστερεοφωνίσεις εναν ήχο κ να τον ανοίξεις σαν να ήταν στέρεο ή δύο σηματα απο αριστερά-δέξια.Μπορείς να το κάνεις φαντάσου μέχρι κ 180 μοίρες στα αυτιά σου(αυτο επιτυγχάνεται με διαφορά χρόνου των δύο μονοφωνικών καναλιών που θα παίζουν αριστερα κ δεξιά και panning).Απο κει που θα το παιρνες απο μπροστα σου μεσω της μονοφωνικής πηγής.

 

Ελπίζω να κατάλαβες γιατι το χω κ λίγο οτι ναναι γραμμένο.Ισως οι πιο ειδικοί να το περιγράφουν πιο καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά βλέπω ότι ο trigga προοδεύει......

 

...με τάχιστους ρυθμούς!!! 8)

 

Χωρίς πλάκα, Trigga είσαι ζωντανή απόδειξη του γεγονότος ότι η ουσιαστική μελέτη και εντατική ενασχόληση με το όργανο μπορεί να κάνει θαύματα (και σε μικρό χρόνο).

Αρκεί βέβαια να "το έχεις" κι όλας το χάρισμα, όπως εσύ ;)

 

Είσαι ο ήρωάς μου!!! (Κυριολοεκτώ.)

 

ελκάβλντ το σκίζεις σαν γατί......νταξ μια πρόοδο την έχω αλλα οχι κ να παθαίνουμε κ πλάκα.Εχει ακόμα πολλά κιλά βιομάζα το κιλόνι μου να χάσει για να παίζει καλύτερα με περισσότερες αρμονικές κ "brilliance" το χαγκστρου.

 

Εχω ακόμα πολλές χορδες του 5λεπτου να αλλαξω, που λένε.Εχω ακόμα πολύ λαμπάτο να ακούσω για να καταλάβω οτι εχει περισσότερη ενταση απο ss κ καλύτερες δυναμικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ελκάβλντ το σκίζεις σαν γατί......νταξ μια πρόοδο την έχω αλλα οχι κ να παθαίνουμε κ πλάκα.

 

Άσε εμάς να το κρίνουμε ;)

Κάτι ξέρω, για να στο λέω ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου