Προς το περιεχόμενο

καθυστερηση οχι στην καλη μου αλλα στον ηχο...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδια sorry εαν εχει ξαναειπωθει...που σιγουρα θα εχει οποτε οποιος το εχει προχειρο το link μου το παραθετει.ξερει κανεις πως να μηδενισω την καθυστερηση που ακουω στα ηχεια την ωρα που παιζω.το προγραμμα ειναι το cubase le και η καρτα ηχου η maya 44 usb.sorry εαν τα εχετε πει χιλιες φορες αλλα με το search δεν βρηκα κατι...

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λοιπον φιλαρακι δωσε βαση στη πενια!!!

Λοιπον η καθυστερηση αυτη οφειλετε στο γεγονος οτι δεν εχεις ρυθμισει καλα τη καρτα ηχου σου.Απο οτι βλεπω η καρτα που εχες παρεχει οδηγους που ρυθμιζουν το latency.

Θα πας στο cubase και στο μενου devices και συγκεκριμενα στο device setup καπου θα βρεις ενα κουμπι που λεει control panel θα κανεις κλικ πανω σε αυτο και θα επιλεξεις την καρτα ηχου που εχεις.

 

Για τυχον αποριες στειλε mail στο [email protected] θα σου απαντησω οσο πιο συντομα μπορω.

 

ΥΓ : Ειμαι στη δουλεια ρε γ**ω και δεν εχω το cubase μπροστα μου να σου εξηγησω ακριβως τι θα κανεις!!!

As He creates so He destroys.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Ιγνα,

 

τι καρτα ειναι αυτη ρε ναουμ? Βαλε κανα ευρακι παραπανω (οχι πολλα) και παρε αυτη http://www.thomann.de/gr/tascam_fireone.htm η αυτη http://www.thomann.de/gr/tascam_us144.htm να αγιασεις αγορι μου να μην εχεις και ΚΑΘΟΛΟΥ καθυστερηση, μην εχεις κι εγνοιες για εγκυμοσυνες καλοκαιριατικα  :D

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΑΚΗ ειναι δωρο απο τον τσιφουτη οπως αποδειχτηκε αδερφο μου....εγω του εκανα για τον γαμο του τηλεοραση πλασμα 2000 euros και αυτος μου πηρε αυτην .πιστευω οτι ειμαστε πατσι.... ;Dοχι τιποτα αλλο δεν μπορω να βγαλω ακρη..ακουγεται κατι ms πισω τα ηχεια δραμα.μαλλον θα καταληξω να αγοραζω αλλη οπως λες,οχι τιποτα αλλο θελω να γραψω με την ακατανομαστη και απο οτι ειδα γραφει μαματα :'(

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε, ο Σκρουτζ Μακ Ντακ ειναι ο αδερφος σου?  ;D  ;D  ;D

 

Με την καθυστερηση αυτη ΣΙΓΟΥΡΑ δεν θα βγαλεις ακρη φιλε. Αυτες οι καρτες δεν ειναι για ηχογραφηση, ειναι για τον λουτσο. Θα πρεπει να παρεις κατι σαν κι αυτο που σου προτεινα και θα ξεμπερδεψεις μετα. Απ οτι καταλαβα δεν θες να γραφεις πολλα καναλια ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ, αντε 2 (οπως κι εγω αλλωστε κιθαρα-φωνη), οποτε εισαι καλυμενος  ε χαντρε περσεντ

 

η Tonelab? οχι ρε, μαλακιες ακουγεται, μην κανεις κανα αστειο.......  ;D

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καρτα τελικα εχει καθυστερηση μονο στον υπολογιστη μου και οχι σε αυτον του καταστηματος που την αγορασα και ξαναπηγα για να δω τι φταιει,και αυτο παντα με την ιδια διαιδικασια και τις ιδιες ρυθμισεις .Μπορει καποιος να μου πει τι φταιει στον υπολογιστη μου και τι πρεπει να κοιταξω. ::)βοηθεια χανομαστε

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου