Προς το περιεχόμενο

Firefox 3 και Real Player


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κυριες και κυριοι καλημερα,

 

εκανα κι εγω την αναβαθμιση σε Firefox 3. Δε λεω, καλα τα καινουργια κουτακια και φσι φσι ΑΛΛΑ....

Δε συνεργαζεται πια με το Real Player and recorder plugin.

Για οσους δεν ξερουν ενδεχομενως, το real player video recorder plugin, ειναι ενα plugin που σου επιτρεπει να κανεις download οποιοδηποτε video παιζει στην οθονη σου (βλ youtube κα).

Τωρα με την καινουργια πυρκαγοαλεπου δεν συνεργαζεται (λεει) πια. Καποια λυση? (η τον ηπιαμε?)

 

(βαζω το θεμα εδω αν και πιστευω οτι ανηκει στα computers, αλλα δεν θελω να εχει την τυχη παλαιοτερου θεματος που .... βιαστηκε. Αν καποιος που εχει γαλονια θελει να το παει αλλου, ας το παει "εκει που πρεπει")

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Real Player = Φτου, κακά.

 

Βάλε το (δωρεάν) Download Helper (3.0.4) το οποίο είναι add-on για τον firefox και όλα τα βίντεο θα προσκυνήσουν.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα το βαλω ρε eye, αλλα γιατι το real player ετσι? δεν ειχα ως τωρα προβλημα, βεβαια δεν το χρησιμοποιω σαν player. Πιστευω οτι ο windows media μου ακουγεται πολυ καλυτερα. Thanx παντως  ;)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια αυτα που λενε για την διαχειριση μνημης και την ταχυτητα παρατηρησατε μηπως αν ειναι οντως καλο πραμα? με ενδιαφερει παρα πολυ γιατι το δευτερο λαπτοπ που το αγορασα  μονο για ιντερνετ , απο λαθος στην παραγγελια εχει κ#λ#επεξεργαστη, και οταν εχω ανοιξει πολλα tabs σερνεται ο firefox , δηλαδη οταν επιλεγω ενα ταμπ αυτο ανοιγει μετα απο 3, 5, 10 , 20!! δευτερολεπτα , και διαφορα αλλα τετοια που νομιζω εχουν σχεση με επεξεργαστη και μνημη .

Παω να το κατεβασω. κανενα αλλο καλο εχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον κατεβασα και τον εγκατεστησα. καλος.

εντυπωσιακη η μεγεθυνση. Κανει πραγματικη μεγεθυνση ολων των στοιχειων , εικονες διαφημισεις γραφικα λογκο .Αν κανω πχ τωρα zoom στο νοιζ θα δω και το αβαταρ μου να μεγεθυνεται σαν να το εκανα σε φωτο εντιτορ. Μονο στα flash κανει μια πατεντουλα. Απλα μεγαλωνει το περιθωριο γυρω γυρω ή κανει zoom in , αν προκειται για zoom out και zoom in αντιστοιχα.

Σε γρηγοραδα και σε αυτο που ρωτησα παραπανω ακομη δεν το τεσταρα .

Πολυ καλο, (επειδη το χρησιμοποιω) οταν κανεις full screen (f11) το δειχνει τελειως full screen , κρυβει τα παντα , ακομη και τα tabs , και την address bar, αλλα μολις πλησιασεις τερμα πανω το ποντικι εμφανιζονται.

Κατι που ισως θα σας ενοχλησει ειναι οτι τα add-ons που ειχατε μεχρι τωρα δεν ειναι συμβατα οποτε ξεχαστε τα για λιγο καιρο μεχρι να βαλετε τα καινουργια που θα βγουν (αλλα και αυτα  που υπαρχουν ηδη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχηγε καλα που τα ποσταρες ολα αυτα εδω, και τα διαβαζω εγω που δεν με ενδιαφερουν, και τα χανουν καποιοι αλλοι που λογω επικεφαλιδας ΔΕΝ το διαβαζουν το thread κι ας τους ενδιαφερει αυτο που γραφεις

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok, ας μείνουμε τότε oν τόπικ φορ ε τσέιντζ. Αλλά να περιμένεις να γκρινιάξουν και οι άλλοι όταν ξεφεύγεις έστω κι ένα χιλιοστό από το θρεντ, έτσι Πλέιλαουντ;  ;)

 

(α) O Real Player εξ' απ' ανέκαθεν ήταν άντρο spyware, adware, κακής διαχείρισης μνήμης, πόρων και σκανδάλων που εξωθούσαν την εταιρία να κάνει συνεχώς revisions αλλά με μικρή επιτυχία. Βάλε κάτι διαφορετικό.

 

(β) O νέος Firefox εννοείται ότι είναι τόσο καινούργιος, τόσο καυτός από το φούρνο που για να δουλέψουν τα πάντα αρμονικά μαζί του θα πάρει λίγο καιρό. Πάντως, μου φαίνεται ελαφράααααα πιο γρήγορος αλλά επίσης κάπως πιο βαρύς, και ότι θα μπορούσα κάλλιστα να μείνω στο τελευταίο version του 2. Οι αλλαγές του και οι νέες επιλογές του καλές αλλά όχι και κοσμοϊστορικές (πράγμα που αποδεικνύει πόσο πετυχημένη συνταγή ήταν - και είναι, εδώ που τα λέμε).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχηγε δεν φταιω αν εχεις περιοδο...

 

Δες ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΙ γραφω... Δεν με νοιαζει ποσως αν ο φιλος βγαινει εκτος θεματος, καλα κανει.

Αυτο που εμμεσα τον συμβουλευω ειναι οτι καλυτερα να ανοιγε κανουργιο τοπικ παρα να δινει πλεροφοριες ΕΔΩ που δεν αξιοποιουνται κιολας.

Σιγα μην με πειραξε που βγηκε εκτος

 

Ακους εκει χιλιοστο.........  :P

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχηγε δεν φταιω αν εχεις περιοδο...

 

Δεν σε γνωρίζω, δεν σου έχω δώσει το δικαίωμα να μιλάς έτσι, πίριοντ. Γκέγκε;

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου