Προς το περιεχόμενο

Logic Studio - Αναζήτηση Βοήθειας


theopas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια μολις εγκατεστησα ολο το πακετο των 8 DVD...θα ήθελα αν ειναι ευκολο να με παραπεμψετε σε κάποια site για αρχαριους στη χρήση του Logic studio...Επισης ηθελα να σας ρωτησω αν το Mainstage χρειαζεται οπωσδηποτε midi συνδεση για να το "control-αρω" η μπορει να αναπαραγει τους ηχους συνδεοντας απλα το line out ενος korg πχ με το line in της καρτας ηχου...

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν έπρεπε να το κατεβάσεις έπρεπε να το αγοράσεις για να έχεις και το manual και να σου λυνόταν οι απορίες.

 

Τι αχαριστία είναι αυτή να σου δίνουνε έναν κορυφαίο sequencer μαζί με 9 DVD αξιοπρεπέστατων samples και instruments στα 450 ευρώ και πάλι να το κατεβάζεις δεδομένου ότι δεν θα χρειαστείς τίποτ άλλο.

 

Δεν ξέρω αν το ξέρεις, αλλα στον νοιζ απαγορεύονται αναφορές σε πειρατικό λογισμικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνώ και συγγνώμη για την αναφορά μου αυτη(διορθωθηκε :()...Εντάξει δε θα το έλεγα και αχαριστία... ??? ???

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν σκεφτείς το ότι το Cubase που είναι απλώς sequencer κάνει 750 ευρώ μόνο του, ναί είναι αχαριστία να μην παίρνεις όλο το πακέτο με 450 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλτατε Λάμπρο αυτό ειναι δικό μου θέμα το αν θα διαθεσω τα 450 ευρώ για το logic...Το θέμα λήγει εδώ...εγώ πόσταρα ζητώντας κάποια βοήθεια και όχι κριτικη για το αν ενεργώ με αχαριστία η οχι...

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλτατε Λάμπρο αυτό ειναι δικό μου θέμα το αν θα διαθεσω τα 450 ευρώ για το logic...Το θέμα λήγει εδώ...εγώ πόσταρα ζητώντας κάποια βοήθεια και όχι κριτικη για το αν ενεργώ με αχαριστία η οχι...

 

το logic το παίρνεις και με 390 ευρώ αν ψάξεις καλύτερα αλλά δεν είναι αυτό το θέμα. ο lambrosgg σωστά λέει οτι λέει απ την άλλη όμως αυτό δε σε βοηθά.

 

σου προτείνω να διαβάσεις το manual σε κάθε περίπτωση (έστω την ηλεκτρονική του μορφή).

αν είσαι τύπος που προτιμά το video και onscreen tutorials πήγαινε εδώ.

http://www.macprovideo.com/browse/logic

 

οταν εξοικιωθείς αρκετά,μπορείς να ρίχνεις και καμια ματιά στα πιο εξεζητημένα workshops του περιοδικου sound on sound

http://www.soundonsound.com/search?url=%2Fsearch&Section=8&Subject=16

 

σαν υστερόγραφο να προσθέσω, οτι δε μετράει μόνο το τι λέει κάποιος,αλλά και ΠΟΙΟΣ το λέει  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε εγώ το αγόρασα φίλε theopa αλλα δεν ζητούσα και βοήθεια απο πάνω. Έψαξα μόνος μου και για τα βίντεο και για το μάνουαλ.

 

Τέτοιες απαιτήσεις να έχεις αν έχεις αυθεντικά προιόντα. Αν δεν έχεις πληρώσει για κάτι γιατί να σου κάνει δουλεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λαμπρουκο, πες μασ τωρα οτι ολα τα σοφτς που εχεις ειναι original.....

 

εγω παντως τον κοβω οτι το κρακ που κυκλοφορισε ειναι κολπακι τησ απλε για μαρκετινγκ λογους.

Δεν ειναι τυχαιο οτι το κυκλοφορισε χωρις ντονγλ και στη μιση τιμη. Η αππλε ενδιαφερετε πιο πολυ να πουλισει μηχανηματα παρα λογισμικα. κατι παρομοιο εγινε και με το shake..

 

για να σε προλαβω, κ γω αγορασμενο το χω (οπως κ διαφορα αλλα) αλλα δε θα το παιξω και 'αγιος'. Εχω σπασμενα σοφτς οπως ΟΛΟΙ εδω μεσα (κ οχι μονο...). Ξερω professional programmers  (απο γνωστες audio εταιριες) που κατα καιρουσ χρησιμοποιουν και σπασμενα.. για να μη μιλισω για mp3s που ειμαι σιγουρος οτι εχεισ ντοθζινες ολοκληρες.

 

Υ.Γ δεν ειναι προσωπικη επιθεση αλλα εχω κουραστει λιγο να το παιζουν ολοι 'νομιμοι'. Ειναι σα να κρυβομαστε πισω απ το δακτυλο μας...

 

φιλικα

w.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου