Προς το περιεχόμενο

Θόρυβος στη ΛΑΜΠΑ... τζτζτζτζτζτζ...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό με το μπάνιο δεν είναι απίθανο, διότι οι σωλήνες του νερού καταλήγουν στη γη και το νερό είναι καλός αγωγός του ηλεκτρισμού. Άλλωστε δουλεύει μια χαρά το εγχείρημα. Την ιδέα την πήρα από έναν παλιό καρδιολόγο, ο οποίος είχε έναν καρδιογράφο φορητό και επειδή παλιά κανένα σπίτι δεν είχε γείωση, συνέδεε τη γείωση σε κάποια από τις σωλήνες του νερού...!!! Όσο και αν φαίνεται παράξενο, δουλεύει...

 

FusionMalmo,ακόμα πιο απίθανες είναι οι εξηγήσεις σου,χωρίς παρεξήγηση έχω πέσει κάτω από τα γέλια  ;D ;D

Ο ίδιος ο σωλήνας είναι αυτός που γειώνει,και όχι το νερό που έχει μέσα   ;)

Αφού το όλο εγχείρημα δουλεύει "μια χαρά" και το ανθρώπινο σώμα αποτελείται επίσης κατα 78% από νερό,το επόμενο βήμα ποιο είναι; Nα γειώσεις με τη γλώσσα;

Φώναξε άνθρωπέ μου έναν ηλεκτρολόγο να σας ελέγξει την εγκατάσταση ( η οποία προφανώς έχει ελαττωματική γείωση) πριν πάθει κανένας σας τίποτα  :)

 

Έχεις δίκιο και εγώ γελάω τώρα με τη μ!@#$%α που είπα... Τέσπα, το θέμα ας συνεχιστεί... Γιατί δε νομίζω ότι ο χώρος έχει πρόβλημα γείωσης. Το ίδιο πρόβλημα το έχω συναντήσει και σε άλλο χώρο που συνέδεσα το μηχάνημα και που η γείωση ήταν σίγουρα εντάξει (στο πατρικό μου σπίτι). Το θέμα είναι μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα από θόρυβο που δημιουργέιται από διάφορες άλλες συσκευές, όπως υπολογιστές, φώτα, τηλεοράσεις και τέτοια και αν είναι εκεί το πρόβλημα, πώς λύνεται???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο κι αν σας δείχνει κουφό η καλύτερη γείωση είναι η βρύση.....

Πιθανότατα η εγκατάσταση έχει ουδετερογείωση, ένας ηλεκτρολόγος ξέρει να το διορθώσει.... *συνήθως βάζουν ράβδους χαλκού στο χώμα και παίρνουν από εκεί γείωση και έχουν ανεξάρτητο ουδέτερο.

Αν ξέρεις από ηλεκτρολογικά μέτρα αντίσταση από μεσαία λήψη μπρίζας - ουδέτερο αν δείξει ένδειξη έχεις ουδετερογείωση και πας καρφί για ηλεκτρολόγο.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπ΄ όψιν ότι καμμιά φορά μπορεί να βάλεις ανάποδα την πρίζα και να κόψει τον θόρυβο.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα από θόρυβο που δημιουργέιται από διάφορες άλλες συσκευές, όπως υπολογιστές, φώτα, τηλεοράσεις και τέτοια και αν είναι εκεί το πρόβλημα, πώς λύνεται???

 

Ώπα ώπα ώπα (γιεεεε, γεια σου μπαμπάκο etc). Ένα ένα μας τα λες. Υπάρχουν φώτα νέον, τηλεοράσεις, οθόνες υπολογιστών CRT κλπ εκεί κοντά; Aν ναι, προσπάθησε να απομακρύνεις τον εξοπλισμό σου από αυτά ή να τα απενεργοποιήσεις. Ελπίζω στο επόμενο επεισόδιο να μην μας πεις ότι παίζεις και με... μονοπήνιους...  ;D

 

Τσέκαρε επίσης αυτό - δεν ξέρω αν κάνει δουλειά αλλά χίλια τα εκατό θα το δοκιμάσω: http://www.noiz.gr/index.php?topic=159364.msg229347#msg229347

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώπα ώπα ώπα (γιεεεε, γεια σου μπαμπάκο etc). Ένα ένα μας τα λες. Υπάρχουν φώτα νέον, τηλεοράσεις, οθόνες υπολογιστών CRT κλπ εκεί κοντά; Aν ναι, προσπάθησε να απομακρύνεις τον εξοπλισμό σου από αυτά ή να τα απενεργοποιήσεις. Ελπίζω στο επόμενο επεισόδιο να μην μας πεις ότι παίζεις και με... μονοπήνιους...  ;D

 

Τσέκαρε επίσης αυτό - δεν ξέρω αν κάνει δουλειά αλλά χίλια τα εκατό θα το δοκιμάσω: http://www.noiz.gr/index.php?topic=159364.msg229347#msg229347

 

Έχω τον Furman PM-8E II: http://www.thomann.de/gr/furman_pm8e.htm

 

Αλλά προς μεγάλη μου έκπληξη δεν είδα καμία διαφορά όσον αφορά το θόρυβο...

 

Δεν ξέρω αν διαφέρει πολύ σε σχέση με το Power Factor, όπως φαίνεται στα χαρακτηριστικά των δύο μοντέλων στο www.furmansound.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου