Προς το περιεχόμενο

Αυτην; ή την Affinity.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

FENDER SQUIER STD TELE RW WS

 

Fender Squier STD Tele RW WS - agathis body, 'C' shaped maple neck, rosewood fretboard, 22x medium jumbo frets, 2x single coil pickups, 25.5" (648mm) scale, 1.650" (42mm) nut width, 6-saddle strings-thru-body bridge, chrome hardware, standard die-cast tuners. Colour: Walnut Satin.

 

info

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγώ απο τις δύο θα προτιμούσα την affinity λόγω του alder σώματος (αποτελούμενου βέβαια απο αρκετά φαντάζομαι κομμάτια) και της maple ταστιέρας...

 

Για να πώ την αλήθεια όμως καμμιά απο τις δύο... :-\

θα προτιμούσα να κάνω λίγη υπομονή (αν δεν είχα παραπάνω cash διαθέσιμο την παρούσα στιγμή) ώστε να πάρω μια μεξικάνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλοι μετραω τα ευρα με το σταγονομετρο.

Αφησα πισω λαμπατους ενισχ και λεω να παρω πρωτα το οργανο.

Για την affinity διαβασα ολα τα θεματα στο site, ταιριαζε και στην τσεπη μου, αλλα η ομορφια της στντρτ με σκλαβωσε. Εινει 50 ευ παραπανω στην τιμη, αντεχω.

Το agathis τι ειναι;

Το rosewood μ'αρεσει, παντα με τετοιο επαιζα.

Με την ευκαιρια να σας ρωτησω και για καθαριοτητα μπρατσων και λαδωμα (οχι στιλ ζιμενς).

Γεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την ευκαιρια να σας ρωτησω και για καθαριοτητα μπρατσων και λαδωμα (οχι στιλ ζιμενς).

Γεια.

 

Αν τελικά επιλέξεις rosewood ταστιέρα διάλεξε ένα απο αυτά...

 

http://www.thomann.de/gr/gibson_ailc965_fretboard_cleaner.htm

 

http://www.thomann.de/gr/dunlop_lemon_oil.htm

 

Δεν χρειάζεται να το χρησιμοποιείς πάνω απο 3 φορές το χρόνο οπότε θα σου κρατήσει πολύ...

 

 

 

 

Αν πάλι επιλέξεις maple, ένα απλό γυαλιστικό κιθάρας είναι αυτό που χρειάζεσαι..

(με το οποίο θα γυαλίζεις και το σώμα της κιθάρας σου)

 

http://www.thomann.de/gr/dunlop_formula_65.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

επειδη ειχα μια squier και εχω δοκιμασει καναδυο affinity απο μαθητες μου, θα σου προτεινα την squier. οι affinity που ειδα παραειχαν προβληματα ενω η squier με ενα καλο setup θα ειναι μια χαρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη ειχα μια squier και εχω δοκιμασει καναδυο affinity απο μαθητες μου, θα σου προτεινα την squier. οι affinity που ειδα παραειχαν προβληματα ενω η squier με ενα καλο setup θα ειναι μια χαρα..

Αρα η στανταρτ ειναι πιο αξιοπιστη και πιο καλο κιθαρονι. Φιλε Αlter αυτη θα γινη δικια μου. Ειναι ομορφη, ειναι καλη, ειναι φτηνη. Ταιριαζει με την υπογραφη μου. ;) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα συνφωνησω εν μερη με το φιλο ΑLTER αλλα αν μπορεις να παιξεις τις κιθαρες υπαρχει διαφορα απο κιθαρα σε κιθαρα μερικες ειναι διαμαντια.

επισης αν εχεις χρονο και ορεξη κανε μια βολτα και ψαξε για καμια ξεχασμενη stock korea squier  ;)

www.myspace.com/costaexarhos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου