Προς το περιεχόμενο

barber pedals


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Sorry για το sloppy παίξιμο σε μερικά σημεία..

 

Α-Π-Α-Ρ-Α-Δ-Ε-Κ-Τ-Ο παίξιμο.

 

Ξαναγράψτο τώρα.

Αρνούμαι να ακούσω τόσα πολλά λάθη σε ένα κλιπ.

 

:P

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι έτοιμος ακόμα για Earendil Tribute Band!!... :'( :'(

 

Μάταια έλπιζα... :( :'( :'(

 

 

Το μυστικό για Earendil-like πάιξιμο δεν βρίσκεται ούτε στα χέρια, ούτε στα ξύλα.

 

Ξεκίνα εντατικά σουτζούκια, παστουρμάδες, κεμπάπ, πίτες, και καπάκι χωνευτικό παγωτό. Μόλις η ζυγαριά γράψει >=120kg, είσαι έτοιμος.

 

(Μπυροποσίες προαιρετικά).

 

 

Elavd, ισχύει και για σένα.

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μιας και κατάφερα ν'ακούσω το clip, να πω ότι και τα δύο drive ακούγονται πολύ ζουμερά!

 

Ιδίως μαζί, φυσικά. ;D

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μιας και κατάφερα ν'ακούσω το clip, να πω ότι και τα δύο drive ακούγονται πολύ ζουμερά!

 

Ιδίως μαζί, φυσικά. ;D

 

Χμμμ....Ζουμερά εεε?!...

 

278_souvlaki_large.jpg

(Βρίσκομαι σε καλό δρόμο!)..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω, και "δίκανο" βλέπω.

ρε earendil και εγω δικανα τα λεω και με δουλευουν ολοι!!!! χαχαχαχα...

"με διπλο καλαμακι μεσα" και τετοιες μα@@@@ες!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες αργότερα...

Επαναφέρω το θέμα γιατί σήμερα "τσίμπησα" το barber ltd SR (special recipe) ;D

Δεν έχω δυστυχώς μικροφωνο αυτή τη στιγμή για να γράψω κανένα κλιπακι, αλλά ...έχω μείνει άναυδος!

Πρόκειται για low-gain overdrive, το οποίο πραγματικά δε χρωματίζει σχεδον καθόλου τον ήχο, εαν το θες, αλλά επίσης διαθέτει ένα πολύ δυνατο tone control που πραγματικά κάνει θαυματα!

Προσπάθησα, αλλα δε μπόρεσα να βρω κάποιο σετινκγ που να κάνει το πετάλι να μην ακούγεται απιστευτο..

Το gain μπορεί απλά να προσθέτει λίγες αρμονικές όταν παίζεις 2 χορδές μαζι, αλλά (με 2πλούς μαγνήτες που δοκίμασα) μπορεί άνετα να δώσει αρκετές αρμονικές και sustain, στα πλαίσια πάντα του low gain od.

Τα ακόρντα ακούγονται πάντα πεντακάθαρα, ακόμα και σε ρυθμίσεις με πολύ gain.

Γενικά μου φάνηκε οτι το sustain ανεβαίνει με μεγαλύτερους ρυθμούς απο ό,τι οι αρμονικές με το γύρισμα του gain knob.

Επίσης καθαρίζει πολύ εύκολα και χωρίς να ρίχνει πολυ την ένταση, με το volume knob της κιθάρας.

Πραγματικά έμεινα άναυδος με το tone control! Ακόμα και σε ακραίες ρυθμίσεις, ο ήχος δεν "πλαστικοποιείται" ούτε "τζιτζικίζει".

 

Γενικά, έμεινα τόσο ικανοποιημένος απο το πετάλι, που μπήκα αμέσως να γράψω και ακόμα είμαι μ'ενα χαμόγελο μέχρι τ'αφτια! ;D ;D

 

τα trim pots που έχει μέσα ακόμα δε τα έχω εξερευνήσει.. πάντως μόλις το μάθω το πετάλι, θα ανεβάσω κανένα κλιπάκι!

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου