Προς το περιεχόμενο

Seymour Duncan P-rails


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν λοιπόν...να μαι και εγώ μετά απο 5 μέρες απουσίας.Και σας έχω κάτι σχετικά ενδιαφέρον...

 

 

Που λέτε χτες έπεσε στα χέρια μου το τελευταίο guitar player με μια ωραιότατη συνέντευξη του al di meola, μερικά killer tele twang licks, και τεστακι σε 21 ντιστορσια....

 

Και πολλές διαφημήσεις,κάποιες ιδιαίτερα ενδιαφέρουσες.

 

Μια απο αυτές είναι και η διαφήμηση του νέου μαγνήτη

Seymour Duncan P-rails

 

 

 

200804_newproducts_5.jpg

 

 

Ιδού

http://www.seymourduncan.com/products/new-products/seymour_gives_g/

 

 

 

3 σε 1...με ένα διακοπτάκι έχεις είτε μονό μαγνήτη (rail μέν, μονό δε) είτε fullsize P90 είτε Humbucker

 

 

Keep your eyes peeled....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Να και ένα βιντεάκι, αρκετά παλιό μάλιστα, για τους μαγνήτες:

 

 

Ο λόγος που δεν τους βρίσκει κανείς εύκολα στην αγορά είναι γιατί, μέχρι πριν λίγο καιρό, η παραγωγή της εταιρείας ήταν αφοσιωμένη σε άλλες παραγγελίες.

 

Φαίνεται πολύ ενδιαφέρον μαγνήτης, ειδικά για την μία κιθάρα που θέλεις να την κάνεις "μπαλαντέρ".  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

καλημέρα!

στη πράξη αυτοι οι μαγνήτες , που φαίνονται γαμάτοι , θα έχουν τον vintage ήχο του μονού ;

εγώ παίζω με stratocaster mexico και μου αρέσουν πολλοί οι κλασικοί ήχοι strato . Μήπως είναι metalιριδες αυτοί ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα έχουν τον vintage ήχο του μονού ;

 

ΠΟΙΟΥ μονου?

 

Του Ρ90 θα τον εχουν,του Fender style ΟΧΙ δεν θα τον εχουν.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ για να διατηρήσω και κλασικό μονό σε strat με P-RAILS άφησα τον μεσαίο όπως ήταν.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα!

στη πράξη αυτοι οι μαγνήτες , που φαίνονται γαμάτοι , θα έχουν τον vintage ήχο του μονού ;

εγώ παίζω με stratocaster mexico και μου αρέσουν πολλοί οι κλασικοί ήχοι strato . Μήπως είναι metalιριδες αυτοί ;

 

Βασικά, αν τους κάνεις split θα έχουν είτε τον ήχο P-90 είτε τον ήχο ψιλοτσαμπουκαλεμένου μονού. Το blade μέρος του μαγνήτη βασίζεται στον Vintage Rails, αλλά είναι πραγματικός μονός μαγνήτης.

 

Το ενδιαφέρον μ'αυτούς τους μαγνήτες είναι στην περίπτωση που συνδιάζεις τα πηνία μεταξύ τους (για δύο μαγνήτες μιλάμε). Επίσης ο SD έχει βγάλει και αυτό το μαραφέτι:

 

http://www.seymourduncan.com/products/electric/humbucker/triple-shot/triple_shot_swi/

 

με το οποίο μπορείς να εκμεταλευτείς πλήρως τις δυνατότητές τους, χωρίς να τρυπάς την κιθάρα για διακόπτες, push-pull κλπ.  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου