Προς το περιεχόμενο

Mac OS σε PC


Data_Panik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 134
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κι εγώ συμφωνώ. Προσοχή μην σταθεί κανείς όμως στην τελευταία του πρόταση!

Πάμε για θάψιμο τώρα, να επανέλθουμε στην ηρεμία μας

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ συμφωνώ. Προσοχή μην σταθεί κανείς όμως στην τελευταία του πρόταση!

Πάμε για θάψιμο τώρα, να επανέλθουμε στην ηρεμία μας

 

Τρελός είσαι? Εγώ τώρ γύρισα!

 

Όποιος θέλει να παίξει παιχνίδια να πάρει PS3 όχι υπολογιστή.

 

 

Και συγγνώμη κιόλας αλλα εγώ μια χαρά έχω τον imac με bootcamp και όποτε μου τη δώσει με ένα restart βάζω windows και παίζω παιχνιδάκια. Assassins Creed: 1024*768 - όλα medium. Στο PC που είχα βέβαια πριν τον imac το έπαιζα 1680*1280 όλα στο high, αλλά δεν βαριέσαι? Καλύτερα την υγειά μου και λιγότερα games.

 

 

Φίλε Bouka δεν υπάρχει πια θέμα κόστους. Αν πιστεύεις ότι τα laptop pc των 1000 ευρώ θα τρέχουνε καλύτερα τα Vista απ ότι το Macbook των 1000 το Leopard είσαι ΠΟΛΥ γελασμένος.

 

 

Κάποτε με τους mac υπήρχε θέμα κόστους και όντως δεν συμφέρανε (και ήταν η κύρια δικαιολογία των pcάδων που δεν παίρνουν mac). Τώρα που έγινε το πέρασμα στην Intel και πέσανε οι τιμές, δεν υπάρχει δικαιολογία.

Και όπως έχω ξαναπεί πολλές φορές, οι ήδη χρήστες pc δικαιολογούνται στο να μην θέλουν να αλλάξουν με τον φόβο της αλλαγής.

Αυτός που αγοράζει πρώτο υπολογιστή, δεν έχει ΚΑΝΕΝΑ λόγο να πάρει το PC των 1000 ευρώ με Vista και να μαζοχιστεί, αντί να πάρει το macbookάκι του να είναι κύριος.

 

 

Α ξεχάσατε να πούμε ότι είναι και πιο ...όμορφα! Αλλιώς είναι να έχεις μια κουτάρα, με κεραιούλα για το WiFi + μια άσχημη οθόνη και αλλιώς μια όμορφη οθόνη να είναι όλος ο υπολογιστης.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...άτυχε Boukas...η εισβολή άρχισε!!!!!

http://img139.imageshack.us/my.php?image=pictpe5.jpg

Αλλά άσχετα από τη πλάκα  ως γνήσιως μακάς δεν τσαντίζομαι γιατί ξέρω ότι βγάζω εδώ και 25 χρόνια το ψωμί μου (καμμιά φορά και το παντεσπάνι μου) από τα Macs (προφανώς σε συγκεκριμένο επαγγελματικό χώρο, δεν θα σκεφτόμουν ποτέ να σηκώσω ένα λογιστήριο σε Μαc...παρ όλα αυτά έχω Mac OSX Server με βαρειές, όχι εξωτικές εφαρμογές επάνω που είναι παλικάρι...)...αυτό που θεωρώ και θα υπερασπίζομαι μέχρι κάποιος -με λογικά επιχειρήματα-να με πείσει ότι κάποιος που πρωτοξεκινάει στη μουσική μπορεί να βρεί καλύτερο μηχάνημα από -πρόσεξε-οποιοδήποτε (G4,G5,Intel...) Mac...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε πάρτε ότι μηχάνημα σας κάνει/γουστάρετε/έχετε τα λεφτά γι αυτό... γιατί πρέπει να 'στε και οι καλύτεροι;

 

Από ένα σημείο και πέρα αυτή η συζήτηση τρέφει μόνο τον εγωισμό του καθενός. Τίποτα άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Από ένα σημείο και πέρα αυτή η συζήτηση τρέφει μόνο τον εγωισμό του καθενός. Τίποτα άλλο.

δεν συμφωνώ μαζί σου...κάποιοι μπαίνουν για να μάθουν εδώ μέσα...και εγώ μαζί τους

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε πάρτε ότι μηχάνημα σας κάνει/γουστάρετε/έχετε τα λεφτά γι αυτό... γιατί πρέπει να 'στε και οι καλύτεροι;

 

Από ένα σημείο και πέρα αυτή η συζήτηση τρέφει μόνο τον εγωισμό του καθενός. Τίποτα άλλο.

 

well said ;)

Presets Suck!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου