Προς το περιεχόμενο

pc problem - πάγωμα και reset.


npap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

πήρα την απόφαση και άλλαξα το γερασμένο πια pc του σπιτιού...

όλα καλά κι όλα ωραία αποκτήθηκε ένας intel 8400 σε μία P35 μητρική με μία Ati 3650 κάρτα γραφικών και έναν seagate 500 άρη με 32mb buffer σκληρό και μια aver pci κάρτα tv...

μπαίνουν πάνω τα xp pro με sp3 και όλα βαίνουν καλώς μέχρι την στιγμή που πάω να παίξω ανοίξω την aver...

πάγωμα και reset... πάω να παίξω ένα video με τον media player τα ίδια... βάζω τον mp11 τα ίδια...βάζω τον vlc τα ίδια...

κατεβάζω τους νέους drivers της ati και το πρόβλημα με την aver και το video λύνεται....

δυστυχώς όμως όταν πάω να βάλω  ένα dvd (ταινία) στο dvd player πάλι τα ίδια...πάγωμα και αυτόματη επανεκίνηση...

 

έχει κανένας αγαπητός συνφορουμίτης καμμιά ιδέα προτού το πετάξω από το παράθυρο γιατί το εκ νέου format είναι εφιάλτης για μένα με τους πιεσμένους χρόνους που διαθέτω?

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Θα πετάξεις το παράθυρο απο το παράθυρο ????  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Βγάλε εντελώς την Pci TV και ξαναδοκίμασε, βγάλε και τα προγράμματα της.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...εγώ φταίω μετά να του πώ για τα Macs! (και σέρνεται να φάω και κανα -Karma, τώρα που έχει τις κακές του ο Wow!...)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

θα στο δώσω εγώ ωρε (αν και δε μπορώ) αφού ..σε πνίξω πρώτα στην λίμνη του Marathon, που μου θύμισες τον Rainbow εφιάλτη των 90' όταν τα σκαγα για τους power pc...:)

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόμοιο πρόβλημα είχα αντιμετωπίσει κλείνοντας όλo τo video acceleration του Media Player

[tools>options>performance, το slider του video acceleration στο none]

 

(υ.γ.: οι ATi είναι άτιμες!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν προκαλεί το πρόβλημα αυτό, αλλά γενικά, έχω ακούσει κακά λόγια για το sp3.

Οταν το έβαλα, μου έβγαλε πρόβλημα (σε εγκατάσταση ενός theme βέβαια) ενώ με το sp2 ήμουν μια χαρά.

Έχε το αυτό σαν τελευταία(uninstall το sp3) λύση πριν το φορματ.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου ειναι μονο τα γραφικά λογικά εχεις προβλημα στην καρτα κ ότι συνδέεται γύρω απ αυτή κ βοηθάει στο αποτέλεσμα της οθόνης σου.Μπορει μέχρι κ το m/b να χει προβλημα.Παλια σε πισι που ανοιγες την ζωγραφική κ εκανες 2 γραμμές κολλούσε κ εφταιγε η μητρική.Πιθανοτητες ειναι κ οχι κατι σίγουρο.Ισως μπορει να χεις προβλημα θερμοκρασιας απο λάθος τοποθέτηση ψύκτρας κ οταν ανοιγει βαριά πράματα οπως ηχος-εικονα συμπιεσμένα κ high κουλτουροτέτοια να την ακούει.

 

Μονο ο θεος...Βγαλε τα σαπιοtvtuner γιατι ειναι μια γνωστη πηγη κακού, ειδικά αν ειναι κ pci(εσωτερικά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

ευχαριστώ όλους σας φίλοι μου για την άμεση ανταπόκριση...

 

λοιπόν η aver ξηλώθηκε αλλά το πρόβλημα παραμένει...

το hardware acceleration έκλεισε αλλά τίποτα... οι θερμοκρασίες δείχνουν μια χαρά...

σήκωσα και βαριές εφαρμογές αλλά δεν μάσησε...μόνο όταν βάζεις dvd λαλάει... σε όλα τα υπόλοιπα άψογο...

 

τι να πω... το θέλει το φορματάκι του...

νάστε καλά και αν κάποιος μέχρι αύριο που θα του κάνω ...λοβοτομή έχει καμμιά ιδέα ακόμα ευχαρίστως να την δοκιμάσω...

 

 

ΥΓ.μόνο μην είναι hardware πρόβλημα γιατί θα τους σκίσω στο πλαίσιο... τους το είπα να το τσεκάρουν πριν μου το παραδώσουν γιατί δεν έχω χρόνο για τρεξίματα και είμαι πελάτης τους πολλά χρόνια...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου