Προς το περιεχόμενο

Joe Satriani-Summer Song Video


Anthony

Προτεινόμενες αναρτήσεις

            Μου φανηκε πολυ "ξερο" το παιξιμο σου.Δεν ειχε groove και κατα τη γνωμη μου ειναι λαθος να παιζουμε κατι ακριβως οπως ειναι σε ενα δισκο.Εδειχνες να μη "νιωθεις" αυτο που επαιζες.Προσπαθησε να αυτοσχεδιασεις , μη σε νοιαζει το αποτελεσμα(αν ειναι καλος η κακος ο αυτοσχεδιασμος για τα γουστα σου)απλα , δεν υπαρχει μεγαλυτερη κ@υλα να βαζεις και εσυ το δικο σου λιθαρακι σε ενα κομματι και να περηφανευεσε για αυτο :D

 

 

Κατα τα αλλα ,καλη προσπαθεια ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να παιξεις ενα κομματι οπως ειναι στο δισκο ειναι σιγουρα μια προκληση.Θεωρω οτι ειναι σωστα και τα δυο.Και να εισαι σε θεση να το παιξεις ακριβως αλλα και να μπορεις να αυτοσχεδιασεις πανω του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπραβο.εχω και μια ερωτηση..το τρεμολο πως το κανεις και στεκεται οριζοντια στην κιθαρα?στη δικια μου πεφτει προς τα κατω αν το αφησω >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεις στο τρεμολο διπλα απο εκει που μπαινουν οι χορδες(διπλα απο την Μι καντινι για την ακριβεια) υπαρχει μια βιδα που οσο την σφιγγεις ή την χαλαρωνεις επιτρεπει στο τρεμολο να ειναι πιο ελευθερο ή πιο σταθερό.Χρειαζεσαι το allen κλειδακι που ηταν μαζι με την κιθαρα για να σφιξεις αυτη τη βιδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανο,φανταζομαι δεν εχει ουτε την ροδελα που ρυθμιζεις το υψος των χορδων,ετσι?Διαβασε το manual,ειμαι σιγουρος οτι κατι θα υπαρχει και στις καινουριες για να ρυθμισεις την σταθεροτητα του τρεμολο.Δεν πιστευω να το εχουν παραληψει.Αλλιως αν δεν βρεις ακρη μπες στο parkerguitars.com και ρωτα στο forum.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου