Προς το περιεχόμενο

O Bob ο μάστορας της κιθάρας...?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

δυσκολο μαραφετι η τεχνολογια αλλα παλεψα κ εφτιασα 4-5 πρεσέτια ουρέγια.Μια απορια ειναι αν 8α τα κρατησει οταν το βγαλω απ τον μετασχηματιστη.

 

Παλι οφτοπικ.Συνεχιστε την εποικοδομητικη σας συζητηση με το απιστευτα νεο υλικο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παλι οφτοπικ.Συνεχιστε την εποικοδομητικη σας συζητηση με το απιστευτα νεο υλικο :P

Κάνε υπομονή αύριο, θα σου ανεβάσω κομματάκι με τη φρέσκια Strat...τι περίεργο ρε φίλε μου ότι κιθάρα και να πιάσω, ασανσέρ θα παίξω....

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτι επιπλέον... αν θέλω να αλλάξω μαγνήτες σε μία grg170dx τι θα ήταν καλό να βάλω???

 

Άνοιξε καινούριο θέμα.

 

Μην ξεχάσεις να αναφέρεις τι ήχο/ύφος θέλεις να προσεγγίσεις και τι ενισχυτή, πετάλια έχεις.

 

Κότσο σε έχει πιάσει πρεμούρα ή μου φαίνεται; Παίζεις μόνος σου ή έχεις κανένα γκρουπάκι; Εμένα με πιάνει το GAS όταν δεν προλαβαίνω να παίζω πάντως και ο ενθουσιασμός μου βγαίνει έτσι...

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Νομίζω ότι αυτό είναι για το άλλο theath που συμμετέχεις. Εδώ μιλάγαμε για DIY κατασκευές (νομίζω, μέχρι να μπεί ο Trigga βέβαια αλλά αυτουνού του το συγχωρούμε...).

Για να ολοκληρώσω, δεν θέλω να σου κάνω επίδειξη-άλλωστε δεν έκρυψα πότε τα όργανα που έχω από το Νoiz (απλά όλα αυτά τα χρόνια δεν πουλάω). Η δική μου θεωρία είναι ότι ένα όργανο το αγοράζεις γι αυτό που είναι, σου αρέσει στο μάτι, σου αρέσει ο ήχος του...σου κάνει. εάν έχεις κάνει λάθος ή άλλαξες γνώμη...no problem. Πούλησέ το και πάρε ένα άλλο. Μου δείχνεις μια Tele. Δεν είμαι ειδικός στις Fender αλλά μια Τele τη αγοράζεις για το "βλάχικο" ήχο που έχει...Custom Shop 54, Texas Special...Tele με P90....ας μιλήσει ο Superfunk ή οποισδήποτε ξέρει καλύτερα από εμένα...Ή σου αρέσει το σχήμα της οπότε...ας βγάλει ότι ήχο θέλει.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πιο μαματο απ ολα ειναι οτι εχει mode για feedback κ οταν του δινεις vibrato μπαινει κ το κραταει ο michael angelo μετα ναπούμ.Εχω λιωσει στην τεχνολογια ρε.Τενκ βερι ματς ρε παπουφανκ για την απλοχερια.Αυτος ειναι ανθρωπας ρε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τενκ βερι ματς ρε παπουφανκ για την απλοχερια.Αυτος ειναι ανθρωπας ρε.

...δεν είδαμε όμως να τον καλείς, να τον λυώσεις στα τσίπουρα.....

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντως έχω μια τάση να τα κάνω μαντάρα... λοιπόν για να επανέλθουμε στο θέμα μας... κατα πόσο αξίζει να πάρεις να φτιάξεις κάτι κ να μην το αγοράσεις έτοιμο=λιγότερο παίδεμα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου